Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » Sto ste posadile ovog proljeca?

Sto ste posadile ovog proljeca?

1. Elly - View this post online

25.04.2005. 05:08:05

Mi detaljno krecemo u obnovu vrta :mrgreen:
- kupila sam nove geranije, ovoga puta bijele (ranije sam imala zarko crvene, ali ne visece) za balkone;
- posadila sam crvenu ruzu penjacicu (sa sitnim ruzicama) da mi se penje uz stup od balkona;
- upravo razmisljam o tome gdje da posadim zimzeleni jasmin;
- od lukovica sam posadila crvene begonije i gladiole;
- za presadjivanje sam posadila suncokrete (zute i one mijesane), jednu vrstu jednogodisnjeg cvijeta kojeg mi zovemo "lavlja usta" (bocca di leone) i karanfile...

Imam dosta mladica jorgovana (ljubicastog)... jel se od njega moze napraviti kvalitetna zivica (uz rub vrta, prema susjednom vrtu, ne prema cesti)?

2. Mukica - View this post online

25.04.2005. 09:55:54

ludnica
meni je sve to ludo i super za vidit, al nisam tip od vrta... kopanja, zemlje i sl... MM sve to uredjuje...

za jorgovan ti ne znam jer to je drvo
morala bi se jako trudit oko njegovog oblikovanja da bi izgledao kao zivica

3. BigMamma - View this post online

25.04.2005. 10:34:37

Cvijeće.
Nekakvo "suho" i tikve....sve sam to stavila na balkon, a izniklo je u samo dva pitera.

Mene mrzi cviće i ništa mi ne uspjeva :protest: :protest: :protest:

4. emanuel - View this post online

25.04.2005. 11:23:07

i ja sam se dala u sadnju lukovica ove godine.
kupila sam begonije (crvene,bijele,narancaste), ljiljane (crvene,zute,narancaste) za loncanicu a imam vec od prije zute zasađene u zemlju ispred kuce i nesto prekrasno sto izgleda kao safran ali je u raznim bojama i dugo cvjeta.

Sada bi rado kupila nesto za balkon i dvoumim se sto bih. Ako imate kakav prijedlog rado cu ga razmotriti :mrgreen: . Balkon je na suncanoj strani i treba mi nesto sto dobro podnosi sunce. Mozda petonije :?:
I da, nesto bi "puzajuce" u tu svrhu :bravo1:

5. Cvitak - View this post online

25.04.2005. 11:25:38

ja se pitan di je ovo prolice ove godine :roll: samo kisa :protest:
a kupili smo pusto povrca za posadit i nemogu u vrtal jer stalno kisa pada :protest: :protest:
Na kraju ce mi sve propast :mlotek:

6. Emma - View this post online

25.04.2005. 11:30:01

Turske karanfile, dvije ruže, magnolije, povješala sam petunije oko balkona...nadam se da će ovo biti cvjetno i mirisno ljeto u našem vrtu.

7. BigMamma - View this post online

25.04.2005. 11:33:27

E cure....jesu dobre ruže "padavice" na balkon koji je non stop na suncu?

8. Simone - View this post online

25.04.2005. 11:35:49

Quote BigMamma

misliš penjačice :mrgreen:

9. BigMamma - View this post online

25.04.2005. 11:41:10

Quote Simone
Quote BigMamma

misliš penjačice :mrgreen:

Ne!
Mislim na ruže koje iz mog pitara na balkonu PADAJU prema dole, a ne da rastu u visinu :?
Jel to opće postoji? :mrgreen:

10. emanuel - View this post online

25.04.2005. 11:45:44

Pa mozes ih posaditi u loncanicu i pustiti da padaju gdje god hoces, hoces prema dole ili ako zelis uz ogradu balkona.
Imam lijepu ruzu penjacicu sa sitnim roza cvjetovima, jako dugo cvjeta, bas je lijepa.

Bojim se ako sada posadis pelcer takve ruze da ove godine jos nece cvjetati dok joj korjen malo ne ocvrsti.
Ali imas za kupiti pa bi se od toga vec dalo nesto napraviti. :bravo1:

11. BigMamma - View this post online

25.04.2005. 12:16:43

Quote emanuel
Pa mozes ih posaditi u loncanicu i pustiti da padaju gdje god hoces, hoces prema dole ili ako zelis uz ogradu balkona.
Imam lijepu ruzu penjacicu sa sitnim roza cvjetovima, jako dugo cvjeta, bas je lijepa.

Bojim se ako sada posadis pelcer takve ruze da ove godine jos nece cvjetati dok joj korjen malo ne ocvrsti.
Ali imas za kupiti pa bi se od toga vec dalo nesto napraviti. :bravo1:

Ma baš me brga, da procvjetaju i za godinu dana, samo da ih ja imam :mrgreen:

12. emanuel - View this post online

25.04.2005. 12:25:03

ako hoces ja ti nekako posaljem - imam dvije ruze penjacice, tu roza i crvenu.

Obadvije su prekrasne :love1:

13. BigMamma - View this post online

25.04.2005. 12:28:19

Quote emanuel
ako hoces ja ti nekako posaljem - imam dvije ruze penjacice, tu roza i crvenu.

Obadvije su prekrasne :love1:

Jel oćeš?!?!?!?! :cmok: :love1:

14. emanuel - View this post online

25.04.2005. 12:58:34

Ma naravno :bravo1: :love1:
Posaljem ti u paketicu, daj mi sibni adresu na PP :bravo1:

15. Brankica - View this post online

27.04.2005. 00:06:35

:jeeah:

Ja samo nešto sadim i sejem na terasi.

U proteklih 3 nedelje sam zasadila/posejala:

8 ruža (4 mini, 1 čajevku i 3 neke kojima ime zapamtila nisam)

petunije (obične i duple, roze, ljubičaste)

viseće muškatle

vrbene

posejala noćurak, lepu katu, dan i noć i još svašta nešto.

Ma ima tu svega i svačega i još nisam stala.

Svaki vikend kupujem novo cveće i sadim. Još samo da se sve primi bilo bi super.

Jorgovan je drvo, ne znam kako možeš od njega napraviti ogradu Elly?

16. Elly - View this post online

27.04.2005. 02:14:41

Quote Brankica
Jorgovan je drvo, ne znam kako možeš od njega napraviti ogradu Elly?

Znam da je drvo :mrgreen: Ja ga u vrtu obrezujem tako da mi izgleda kao malo veci grm, pa sam mislila da bi ga mozda mogla obrezivati tako da mi bude kao nekakva zivica... Imam 4 male sadnice (dobivene od tog prvog jorgovana)...

Quote Brankica
posejala noćurak, lepu katu, dan i noć i još svašta nešto.

I ja sam posadila - ali u vrt - lepu katu prije tjedan dana. Jos nije nikla.

Danas sam posadila uz rub prilaznog puta ulaznim vratima bijeli "snijezni tepih" (lat. Lobularia maritima), 2-godisnja biljka je i bas je lijepa, imala sam ju prije par godina. Takodjer se preporucuje i za loncanicu :bravo1:
Premjestila sam i neke ruze koje mi se nisu jos jako razvile, nasla sam za njih bolje mjesto, nadam se da ce se primiti.

Ugodno su me razveselile "male margarite" (one sarene) i djurdjice koje su danas niknule :love1:

17. Elly - View this post online

28.04.2005. 20:58:33

Quote Elly
za presadjivanje sam posadila suncokrete (zute i one mijesane), jednu vrstu jednogodisnjeg cvijeta kojeg mi zovemo "lavlja usta" (bocca di leone) i karanfile...

Niknulo i ovo :bravo1:
Svaki put kad mi se nesto primi i nikne, razveselim se k'o malo dijete :mrgreen:

Ima li tko iskustva s tzv. Kristovom krunom? Mama mi ju je dala, a dobila ju je od neke zene, kaze da je penjacica... U kojoj boji cvate?

18. Elly - View this post online

28.04.2005. 20:59:34

Otislo dvaput

19. nagy - View this post online

28.04.2005. 23:22:53

Joj to moja mama ima i to je penjacica a i kad krene nikad stat tj jako brzo napreduje.Ako se sjecam mislim da su joj cvijetovi crveni(nisam 100% sigurna),ima ih jako puno ma doista izgleda prekrasno.Sto je najvaznije na kraju ljeta je skroz osisa,stavi na toplo u kucu a po ljeti opet na balkon.I tako vec godinama jednu te istu.

20. Emma - View this post online

29.04.2005. 08:30:07

Kristovoj kruni su ti cvjetovi bijelo/ljubičasti.

21. Brane - View this post online

29.04.2005. 09:00:38

crvene mačuhice

22. Elly - View this post online

30.04.2005. 20:39:32

Quote nagy
Sto je najvaznije na kraju ljeta je skroz osisa,stavi na toplo u kucu a po ljeti opet na balkon.I tako vec godinama jednu te istu.

A da li mogu ja to posaditi u vrt ispod balkona, pa pustiti da mi se penje prema njemu?

23. maria71 - View this post online

30.04.2005. 21:12:48

ja sam potrošila 70 kn na nekakve biljke koje sam posadila po onim koritašcima i za sad su još žive.....

neke su u boji a neke zelene ;)

inače meni sve krepa u roku odmah

to mi je druga runda ovog proljeća....

u 3 mjesecu sam nadobudno zasijala cinije :mlotek:

naravno nikla je friška figa

24. Zvrk - View this post online

30.04.2005. 22:14:50

Kristova kruna(passion flower)ima razlicitih boja .Ja imam bijelo/ljub.

Ne vjerujem da ces ikada od jorgovana dobiti dobru zivicu.

Ja dobila za bozic staklenik ,stavili ga u vrt prije nekoliko tjedana i sada je prepun sadnica,bundeva,tikvica,suncokreta,kukuruza,rajcica patlidzana, cilija ,paprika i nesto cvijeca i zaba krastaca koju smo stavili iz vrta u staklenik da jede puzeve golace.
Sve sam to sadila zajedno sa Lukom ,jako je volio pomagati ali ne voli povrce .Pudemo trebali raditi puno juha od bundeve.

Kada sam bila u Zagrebu kupila sam sjemenje za lubenice i dinje ali su sadnice pocele rasti i onda su istrunule. a ja htjela iznenaditi prijatelje sa home grown lubenicom.Vise srece sljedece godine.

Sretno sa vremenom i puno vam sunca zelim

25. Elly - View this post online

30.04.2005. 23:07:50

[quote:a064179f13="Snjezana Stowell"]Ne vjerujem da ces ikada od jorgovana dobiti dobru zivicu.

Znam... mogla bi biti suplja dok ne baci nove grane oko korijena.. ali nije mi toliko bitno jer je to kraj vrta prema susjedovom vrtu... Probat cu, pa javim sto ispadne ;)

[quote:a064179f13="Snjezana Stowell"]Sretno sa vremenom i puno vam sunca zelim

Meni bas fali nas engleski vrt, uvijek je bilo sve zeleno, naravno zbog kise. Ovdje se zazeleni u proljece, ali onda udru one lude temperature i sve izgori. :protest: Vec je strasno toplo, ja danas kosila travu u kratkim rukavima i skuhala sam se...

26. Kre-kre zabica - View this post online

01.05.2005. 00:27:05

A ove godine ništa od sađenja cvijeća. :()) :()) :()) Cvjetat će samo postojeće ruže.Ali ću posadit i penjačicu "dobro jutro".Ona mi svake godine u roku hitno napravi hlad :klanj: :klanj: :klanj: a zimi se osuši, počupam i bacim.raste ko luda i super mi je za vidit.
Ove godine idemo na poljoprivredne proizvode.Kapula, fažoleti, petrusimul, mrkva, krompir, pome i paprike su već posađene.
:jeeah: :jeeah: :jeeah: da nam i niknu...

27. nany - View this post online

01.05.2005. 01:39:34

MM i ja uzivamo saditi cvijece.Prosle godine nam je rekla komsinica,koja inace sve vidi i sve zna,da su svi zastajkivali i gledali nase dvoriste,bila je to prava kucica u cvijecu.
Posadili smo svasta-gladijole,ruzu,magnoliju,suncokret....ma sta sve nismo.
Na terasi petunije,lepi jova i puzavica.
Jedva cekam da sve procvjeta.

28. nagy - View this post online

01.05.2005. 04:53:00

Pricala sam juce s mamom i ona je rekla da su njeni cvjetovi ljubicasto-bijeli(ja se zeznula).Mozes posadit vani naravno(obozava sunce),ali ne znam hoces direkt u zemlju ili teglu jer to moja mama unosi po zimi u kucu(njezino je u tegli,al kad se rasiri prekrije cijeli donji balkon).
Da zaboravila sam rec da mi vani nista ne sadimo,imamo puno sitnih borova(onih minijaturnih),i raznog grmlja isto niskog,sve je u kamenu i ne treba mu puno njege(to je dobro jer me ljeti cesto nema).Imamo samo cetri ruze i njih po potrebi rezemo i oblikujemo.
Budem jednom prilikom sliknula -jer se bolje kuzi sa slike a ne iz mog osipa.O da imamo jedan jorgovan na pocetku.

29. nagy - View this post online

01.05.2005. 05:27:43

Evo ovo sam nasla na net-u o njoj :bravo1:http://www.cro-web.com/zdravlje/index1.php3?newsid=345

30. blizanka - View this post online

01.05.2005. 19:54:41

Ja sam posadila maćuhice i suncokrete među njima (sjeme) tak da oni dođu kad maćuhice prođu. I još ću nešto staviti u 4 viseća na terasi i to je to.

31. Zvrk - View this post online

01.05.2005. 23:04:20

ne znam sa kristovom krunom da li ju mozes staviti u zemlju u Hrvatskoj(gdje je to na moru ili u unutrasnjosti)Mi ovdje nemamo nikada niske temperature ispod nule tako da moze biti u zemlji stalno.
Od kada sam ovdje pretvorila sam se u pravog vrtlara.U Zagrebu zivjela u stanu a ovdje sam sa velikim vrtom i poljem za krumpir,poriluk, articoke,sparoge,bijeli luk.Pravi poljoprivrednik.Uzivam u tome .
Ja osobno ne volim macuhice.zasitila sam ih se.
Imam puno lavanda u vrtu i zacina pa kada to sve zamirisi... predivno.

32. ivy - View this post online

02.05.2005. 08:22:15

ja sam u subotu posadila surfinije... na terasu u pitere :bravo1:

bas sam zadovoljna...kupila sam sve razlicitih boja i stavila po tri u piter...

» Mama-Mami Forum » » Sto ste posadile ovog proljeca?
01.09.2014. 23:00:22 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |