Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » zadnji trzaji za dizanje kredita...

zadnji trzaji za dizanje kredita...

1. mani - View this post online

17.05.2006. 10:17:20

onih koji već imaju kredite, koji su nekome sudužnici, jamci a planiraju u skoro vrijeme ponovo dići kredit.

menager.hr nam kaže da će tijekom lipnja sve banke biti povezane i da više neće biti moguće dići kredita s obzirom da ste već prije digli kredit a to vam se ne vidi na isplatnoj listi ili nećete moći nekome biti jamac ili sudužnik ako ste već prije bili u jednoj od funkciji navedenih.

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/economics/manager/550159/index.do

znači drage moje, ako trebate bilo kaj, tu sam :cmok:

bit će mi drago pomoći :cmok:

2. twity 2006 - View this post online

17.05.2006. 10:20:19

a daj mi reci što ti misliš o ovom najavljenom rastu kamata na kredite!!
nekako me malo sad već trta od tih zaduživanja!!! :klanj: :ne zna: :klanj:

3. mani - View this post online

17.05.2006. 10:26:27

[quote:e8206f00d7="twity 2006"]a daj mi reci što ti misliš o ovom najavljenom rastu kamata na kredite!!
nekako me malo sad već trta od tih zaduživanja!!! :klanj: :ne zna: :klanj:

ne bi vjerovala ali (s obzirom da su mi menager.hr, investicijski fondovi i banka - postali omiljeno štivo u zadnje vrijeme :mrgreen: :raspa: ) bez obzira na najave, jedna od vodećih banaka Hrvatske a počinje s Z, daje povoljnije kredite s stopom o 4%, a taj primjer slijede i ostale banke, zanči opet bombardiranje ponuda još povoljnijih kredita.

to sam također pročitala u menager.hr (navodim izvor, jer nema linka na taj članak)

4. samba - View this post online

17.05.2006. 11:13:57

Joj Mani ta agencija je uspostavljena još prije 3 godine i nikako da počne s radom. Bankama paše da ljudi dižu kredite, kaj ne? sumnjam ja da bu to ikad zaživjelo!!

5. mani - View this post online

17.05.2006. 11:46:22

Quote samba
Joj Mani ta agencija je uspostavljena još prije 3 godine i nikako da počne s radom. Bankama paše da ljudi dižu kredite, kaj ne? sumnjam ja da bu to ikad zaživjelo!!

gle ja se osobno nadam da nebu uspjelo :mrgreen: :mrgreen: jer nisam baš najuredniji platiša :()) :()) :()) :()) :mrgreen:

samo problem je kaj ljudi puno muljaju (a najviše muljaju sebe, na žalost) i ima dosta ovrha, tak da malo smanje trend zaduživanja prezaduženih ljudi možda stvarno počnu s radom :ne zna:

6. twity 2006 - View this post online

17.05.2006. 12:07:30

da i ja mislim da je to samo da bi smanjili trend zaduživanja prezaduženih ljudi, jer na kraju krajeva svako zaduženje pojedinca ubraja se u globalno zaduženje RH! Zar ne?? :ne zna: :ne zna:
Po meni je to samo fora da bi tenzije stagnirale da se vladajujća vlada može "pohvaliti" ...jel smanjili smo vanjski dug ili ti ga lagano zaustavili! Jer ipak su skoro sve banke u ino vlasništvu !

Ili možda griješim, al to je moja predpostavka!

[quote:7db1d6ed9a]gle ja se osobno nadam da nebu uspjelo i ja se nadam! nije da nisam uredni platiša nego planiramo kroz ovu, najkasnije slijedeću god. MM i ja zaglaviti se u malo veći kredit!! Mi smo poduzetni ljudi!!! :mrgreen:

7. adiss - View this post online

17.05.2006. 12:30:03

ljudi, to mi je struka, proradit će to sigurno. :mrgreen:
crne liste funkcioniraju odavno.
krenut će ovo sigurno, samo dal baš u 6 mj ili koji dan kasnije :ne zna:

8. mani - View this post online

17.05.2006. 12:33:21

Quote adiss
ljudi, to mi je struka, proradit će to sigurno. :mrgreen:
crne liste funkcioniraju odavno.
krenut će ovo sigurno, samo dal baš u 6 mj ili koji dan kasnije :ne zna:

ma za crne lista znam (čak sam na par njih :mrgreen: - a u jednoj imam samo otvoren tekući račun ali niš ne radim s tim :mrgreen: )

ali ovo bu sad gadno kad budu rekli: je gospon vi nemrete dobiti kredit jer ste bili jamac marku markiću prije 6 godina :roll:

9. adiss - View this post online

17.05.2006. 12:44:04

čuj...
ako si bio jamac i taj je kredit vraćen, onda ne smeta. ali ako je još u otplati... hebi ga brale...
kvaka je u tome da banka nikad ne zna kad će negdje zaštekati, pa ako si nekom jamac i ako on zapne u plaćanju, svali se na tebe, kako ćeš plaćati svoj kredit?! eto, tako banka razmišlja.
i još nešto, čisto radi onih koji nisu baš u tome. ako ste nekom jamac i želite sebi dići kredit. odbit će vam se od plaće rizik jamca (njegova rata), odbit će se ono što vam mora ostati, i ako još ima prostora onda možete dići kredit s ratom koliko vam ostalo. zakomplicirala?evo primjer:
imate plaću 5000 kn
jamac ste nekom čija rata iznosi 1000
htjeli bi dići kredit, pa onda banka kaže. 5000 - 1000 (jamac) - 2000 (koliko vam mora ostat radi egzistencije, a može biti i puno više od te cifre) = 2000 vam može biti rata u vašem kreditu
budući su nam svima plaće male, ne znam u koliko će se slučajeva ovo moći iskoristiti, ali eto, primjera radi.

10. mani - View this post online

17.05.2006. 14:08:19

ma sreća je što su banke postale fleksibilnije po tom pitanju osiguranja kredita tj. što su se malo modernizirale (pa vide, s obzirom da je Gotovina pronađen; jamac najtraženiji u hrvatskoj :mrgreen: ) i što ti životno osiguranje može biti zamjena za jamca ;)

11. adiss - View this post online

17.05.2006. 14:10:57

da to je super, prije se ni nekretnina nije uzimala u zalog.
mene očekuje na ljeto parada oko stambenog kredita. :klanj: :klanj:

12. TeddyBearz - View this post online

21.08.2006. 14:27:39

Da li netko zna da li se ovo počelo provoditi?

13. ana.m - View this post online

21.08.2006. 14:40:01

Ja mislim da nije kod onih koji su uredni platiše, tj. nisu se u ni jednoj banci pojavili na listi dužnika iliti na crnoj listi. Oni koji su bili toliko neuredni, zabilježeni su da su bili neuredni i to se vidi u svim bankama i kod njih postoji problem dizanja kredita. Mislim da ovo da se u svim bankama vidi gdje u kojoj banci imaš koji kredit da to nije profunkcioniralo a nadam se i neće.

14. adiss - View this post online

21.08.2006. 14:44:24

u 9 mjesecu starta!
znači, 20 banaka se udružilo, međusobno će razmjenjivati podatke.
tako ako imate kredit u zabi, i dođete u pbz kao nemam je nigdje nikakvih kredita, oni će u pbz-u ipak vidit da muljate i da imate kredu u zabi... i možda vam ne dati novu kredu.
isto se vidi ko je u kojoj banci jamac, na koliko ratu... pa vam i to može biti prepreka na putu do kredita.

eto, rekla sam ja da će to brzo

15. bipi - View this post online

21.08.2006. 14:49:46

ja sam sad u agoniji dizanja kredita. :klanj: ;)
i nadam se da bu sve dobro prošlo.
nisam na crnim listama :klanj: :klanj:
jedino ak već ne postaješ crnolistaš ak dobiš jednu opomenu da si par kuna otišo u crveno,al to odma podmiriš?
ha? :?:

mani?
adiss?

16. TeddyBearz - View this post online

21.08.2006. 14:51:28

Thanks, adiss. :cmok:

17. an@ - View this post online

21.08.2006. 14:54:02

Može jedno pitanje nabrzaka :mrgreen:
Ako stalno vučem dozovoljeni minus, i neznam kada sam zadnji put bila u plusu, jel utječe to na kredit?
Mislim kao da mi ga zbog toga ne odobre???

18. bipi - View this post online

21.08.2006. 15:00:33

[quote:2ddc92b2dd="an@"]Može jedno pitanje nabrzaka :mrgreen:
Ako stalno vučem dozovoljeni minus, i neznam kada sam zadnji put bila u plusu, jel utječe to na kredit?

ma ni govora.
to se zove "dozvoljeni" minus.
moš bit do j... :mrgreen:

19. an@ - View this post online

21.08.2006. 17:40:39

Quote bipi
[quote:aae58578e2="an@"]Može jedno pitanje nabrzaka :mrgreen:

ma ni govora.
to se zove "dozvoljeni" minus.
moš bit do j... :mrgreen:
Ockej, sada mi je lakše :mrgreen:

20. dalmatinka - View this post online

21.08.2006. 22:53:06

da se i ja ubacim s pitanjem :mrgreen:

Ako imam ( ne baš ja , al dobro ) plaću od 8000 kn i ratu kredita od 1500 ,
da li bi mogla dignut još jedan kredit s ratom od 1500 kn.
Nikad bila jamac , a u minusu samo dozvoljeni.

21. bipi - View this post online

21.08.2006. 23:02:37

Quote dalmatinka
da se i ja ubacim s pitanjem :mrgreen:

Ako imam ( ne baš ja , al dobro ) plaću od 8000 kn i ratu kredita od 1500 ,
da li bi mogla dignut još jedan kredit s ratom od 1500 kn.
Nikad bila jamac , a u minusu samo dozvoljeni.

za život ti mora ostat 2400kn+po 500kn za svako dijete koje je prijavljeno na tebe.
ak ti je muž sudužnik onda zajedno morate imati za život 3900kn+za djecu po 500kn.
pa si izračunaj. :bravo1:

22. dalmatinka - View this post online

21.08.2006. 23:14:36

tenks , super :bravo1:

23. Lana i Tina - View this post online

22.08.2006. 00:30:23

Quote adiss
u 9 mjesecu starta!
tako ako imate kredit u zabi, i dođete u pbz kao nemam je nigdje nikakvih kredita, oni će u pbz-u ipak vidit da muljate i da imate kredu u zabi... i možda vam ne dati novu kredu.
isto se vidi ko je u kojoj banci jamac, na koliko ratu... pa vam i to može biti prepreka na putu do kredita.

Kako znaš,jel to sigurno?

24. bipi - View this post online

22.08.2006. 08:11:41

[quote:5c876e6860="Lana i Tina"]Quote adiss
u 9 mjesecu starta!

Kako znaš,jel to sigurno?

je, tak je i nama rekla žena u banci koja počinje sa Z. :mrgreen:
i još nekaj, u toj banci oni koji predaju zahtjev za kredit do 30.9. ne plaćaju onih 1.5% za obradu kredita! :good:

25. samba - View this post online

24.08.2006. 20:36:32

Ja pitala svoju tetu koja je voditelj poslovnice u Z banci i kaže da nema pojma, da nikakav dopis nisu dobili :ne zna:

26. Lana i Tina - View this post online

24.08.2006. 20:38:14

A ja pitala sestru moje kume koja radi u RBA banci i isto kaže da nema pojma

27. adiss - View this post online

25.08.2006. 10:09:23

ja radim u banci, i to je sigurno! starta u 9 mj.
pitanje je samo koliko će oštro odmah krenuti.

a ovo za uvjete kredita i ono što ti treba ostati nakon plaćene rate, ovisi od banke do banke. postoji neki minimum, ali svako ima svoju internu uputu po kojoj se radi. dakle, ovo što je pisano (bipi) ne vrijedi svugdje.
u nekim bankama moraš imati plaću= rata x 2, u nekoj banci mora ti ostati 3000 kn, u nekoj 2500...

28. samba - View this post online

25.08.2006. 13:54:47

Adiss bila si u pravu. Vidi se od danas. Javila mi teta koja radi u Z banci. Gotovo s kreditima!!! :protest:

29. Lana i Tina - View this post online

25.08.2006. 19:57:36

Quote samba
Adiss bila si u pravu. Vidi se od danas. Javila mi teta koja radi u Z banci. Gotovo s kreditima!!! :protest:

odmah će početi prakticirati to sve banke ili?

30. samba - View this post online

25.08.2006. 20:33:03

Ma nemam pojma, veli teta da je to danas bilo nešto drugo, a oni su pomislili da je to-to. Dakle, u Z banci ipak nije zaživilo, a kada će, ne zna se!

31. Lana i Tina - View this post online

25.08.2006. 21:45:33

Quote samba
Ma nemam pojma, veli teta da je to danas bilo nešto drugo, a oni su pomislili da je to-to. Dakle, u Z banci ipak nije zaživilo, a kada će, ne zna se!

Super! Imamo 2 kredita i planiramo dignuti još jedan a nećemo uspjeti ako to proradi ovaj mjesec. još mjesec i pol-dva bilo bi mi dovoljno da se oduži....

32. TeddyBearz - View this post online

21.09.2006. 11:17:10

Ovo bi navodno trebalo stupiti na snagu negdje u 10. mjesecu, međutim ljudi će morati dati pismeni pristanak da bi banka mogla provjeriti njihove kredite u drugim bankama.

33. Lana i Tina - View this post online

21.09.2006. 12:28:01

U banci su nam rekli da kad se banke i povežu da će biti drastični samo sa onima koji su na crnim listama jer se ni njima ne isplati odbijati tek tako kredite ljudima koji imaju kredite u drugim bankama a redoviti su u plaćanju

34. samba - View this post online

21.09.2006. 13:49:16

Evo ja upravo digla adaptacijski bez ikakve provjere.

35. ana.m - View this post online

22.09.2006. 15:17:28

I ja radim u banci, ne baš na kreditima, ali to još ne funkcionira...
Valjda bi 5% ljudi moglo dignuti kredite kad bi se to baš trako svima provjeravalo...

36. Hobit - View this post online

15.10.2009. 12:24:28

ima ovdje teta koje se razumiju pa da pitam
imamo tj moja mama ima kredit u PBZ banci i sudužnik joj je nekadašnja prijateljica,
naglasak na nekadašnja tj bila je dok joj je trebalo ali nećemo o tome
e sad ta prijateljica ne želi više biti sudužnik i traži da je mama makne kako god zna i umije
bila je mama u banci ali oni joj nude jedino mogućnost da otplati kredit i tako je makne
mi za to naravno nemamo novaca
htjeli smo da brat bude sudužnik(ja nemogu već imam svoj kredit na još20g) ali on je pomorac i ne daju
da napomenem nije problem u otplati jer se redovno otplačuje i nije nam to problem imamo za ratu ali za cijeli kredit nemamo

znate li možda banku koja bi prihvatila pomorca kao sudužnika?
(stalno je zaposlen tj ima plaću i kad je i kad nije na brodu ali na starnoj firmi)
tnx

37. Laveda - View this post online

15.10.2009. 16:26:15

Uopće se ne razumijem u banke i kredite, ali samo informacija da kad smo se mi svojedobno raspitivali za kredit, Raiffeisen banka bi ga dala MMu (koji je pomorac na strancu) za stambeni, bez jamaca, sudužnika i sl. Samo uz životno osiguranje.
Tako da pitaj njih, oni budu dosta fleksibilni :bravo1:

A i inače kao da su malo popustili prema pomorcima pa lijepo šetaj od banke do banke (kao svojedobno ja za kredit za auto) i možda ti se posreći. Za taj isti auto, jedina je gorespomenuta Raif banka davala kredit na istu foru - bez jamaca i sudužnika, a da smo do tada imali račun u stranoj banci izvan Hr.
Bilo je to davno, ali zato smo im postali klijenti i ostali vjerni do danas :bravo1:

38. Montoya - View this post online

15.10.2009. 21:58:40

nas kum koji je takodjer pomorac planira dignuti stambeni kredit. znam da treba imati redovitu placu koja sjeda na nekakav racun u hrvatskoj (mislim da je nesto spominjao 3 mjeseca), ostalo ne znam, cak ni banku, ali ako ti nije hitno - mogu pitati.

39. Hobit - View this post online

16.10.2009. 10:48:00

hvala cure :cmok:

kad se vrati ću ga uputiti da malo prošeta od banke do banke i svakako
do raiffeisen

u biti nam ne treba ništa nego da umjesto nje on bude sudužnik,nosioc
kredita ostaje isti
ali PBZ to ne dopušta
e pa će onda on prebaciti račun u neku drugu banku,još da ima plaću samo dok je na brodu nego evo skoro 2g ima stalna primanja koja automatski sjedaju na njegov račun u PBZ-u a odnos im je :roll:

40. Hobit - View this post online

16.10.2009. 10:56:22

hvala cure :cmok:

kad se vrati ću ga uputiti da malo prošeta od banke do banke i svakako
do raiffeisen

u biti nam ne treba ništa nego da umjesto nje on bude sudužnik,nosioc
kredita ostaje isti
ali PBZ to ne dopušta
e pa će onda on prebaciti račun u neku drugu banku,još da ima plaću samo dok je na brodu nego evo skoro 2g ima stalna primanja koja automatski sjedaju na njegov račun u PBZ-u a odnos im je :roll:

41. Laveda - View this post online

16.10.2009. 23:26:25

Mi smo u određenom dijelu štediše i PBZ-a.
To mi je toliko antipatična banka da to ne mogu riječima opisati :roll:

Uvijek neki problemi s njima. Jednom su mi duplo isplatili određenu naknadu/honorar, jednom su me, u visokom stadiju trudnoće, tretirali toliko ponižavajuće, a radi njihove greške i krivog obračuna kredita putem Amex kartice... Kasnije je kokoši kao bilo jako neugodno, doma me je na telefon zvala kako bi stvar izgladila :mlotek:

Neljubazni, bezobrazni...
Strašno nešto kakva je to banka i kakvo poslovanje.
I još je bilo bisera kod njih, samo se ne želim ni prisjećati :roll:

42. Hobit - View this post online

17.10.2009. 09:31:41

i meni su sve manje simpatični
jer da ovo naprave(stave njega za sudužnika umjesto nje) napravili bi
nam uslugu i imali zadovoljne i vjerne klijente
a njima nikakve štete

ovako će brat definitivno prebaciti račun u drugu banku
a čini mi se da nije klijent,pogotovo u ovako maloj sredini sa zanemarivim primanjima

ali..... držte nam fige da uspijemo sve srediti

43. Mikica912 - View this post online

19.10.2009. 00:48:27

Hobit, javim sutra..samo mi reci gdje brat prima plaću, u kojoj banci?

44. Hobit - View this post online

19.10.2009. 09:31:06

Quote Mikica912
Hobit, javim sutra..samo mi reci gdje brat prima plaću, u kojoj banci?

trenutno u privrednoj-PBZ

» Mama-Mami Forum » » zadnji trzaji za dizanje kredita...
16.04.2014. 06:25:46 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |