Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » Porodiljni - do kada traje?

Porodiljni - do kada traje?

1. Hope - View this post online

23.08.2006. 11:43:02

Bila sam u svoje doktorice zbog papira - i prvi dio porodiljnog mi traje od danas do 02.2007, a drugi dio znači do 08.2007.

Ja sam uvik računala da je godina dana porodiljnog do navršene bebine prve godine života, ovako ispada da se na posao mogu vratiti dok je beba stara 4,5 miseci - obavezni porodoljni dio (ili ako hoću produžiti na posao se vraćam dok beba ima 10,5 miseci :ne zna: )

2. Hope - View this post online

23.08.2006. 11:59:24

Vidim da čitate, a nitko ne odgovara, a ja stojim sa papirma u ruci i moram na HZZO....

Znam da je glupasto pitanje :()) ali ipak bi htjela čuti vaš odgovor....

3. kike - View this post online

23.08.2006. 12:02:36

[quote:195a4d8d0f]Ja sam uvik računala da je godina dana porodiljnog do navršene bebine prve godine života Dobro si racunala.

4. Mexx - View this post online

23.08.2006. 12:16:19

a ja sam bas mislila da se ta godina odnosi na kalendarsku godinu, a ne na dob bebe? to mi nekako logicnije :ne zna:

5. Hope - View this post online

23.08.2006. 12:25:44

Quote Mexx
a ja sam bas mislila da se ta godina odnosi na kalendarsku godinu, a ne na dob bebe? to mi nekako logicnije :ne zna:

45 dana prije termina se otvara porodiljni, dakle misec ipo prije rođenja bebe, i od toga datuma teče tih godinu dana porodiljnog :ne zna: ...

A ja sam mislila da se onih godinu dana računa od dana termina, a ne od misec ipo prije termina ....

E sad sam ga i ja zapetljala :())

6. kike - View this post online

23.08.2006. 12:29:43

45 dana prije termina se otvara porodiljski, ali traje do navrsene bebine 1. godine (ili 6 mjeseci ako ga ne produzis).

7. Mexx - View this post online

23.08.2006. 12:31:00

kod nas mozes otvoriti 45 dana prije, ali ne moras...znaci mozes cekati dok se ne porodis da otvoris porodiljni - ja sam tako bila uradila

ali uvijek sam mislila da je to kalendarska godina. Nije mi nikad ni palo na pamet da bi to znacilo do bebine godine - sto je naravno mnogo bolje :bravo1:

8. Hope - View this post online

23.08.2006. 12:32:13

Quote kike
45 dana prije termina se otvara porodiljski, ali traje do navrsene bebine 1. godine (ili 6 mjeseci ako ga ne produzis).

Znači ovu doznaku koju sam dobila od doktorice trebam vratiti jer ne vrijedi - po njoj se na posao vraćam nakon 4,5 miseci od datuma termina, tj nakon 10,5 miseci jer ću produžiti porodiljni :ne zna:

9. Anci - View this post online

23.08.2006. 12:34:10

Quote Hope
Bila sam u svoje doktorice zbog papira - i prvi dio porodiljnog mi traje od danas do 02.2007, a drugi dio znači do 08.2007.

Ja sam uvik računala da je godina dana porodiljnog do navršene bebine prve godine života, ovako ispada da se na posao mogu vratiti dok je beba stara 4,5 miseci - obavezni porodoljni dio (ili ako hoću produžiti na posao se vraćam dok beba ima 10,5 miseci :ne zna: )

Draga, nema ti to veze...

Ti otvoriš porodiljni na taj i taj dan (najkasnije 28 dana prije termina) i on traje do bebinog prvog rođendana.

Kad ideš produžit porodiljni, doneseš bebin rodni list, odnosno kopiju, i oni automatski to korigiraju, ali moraš to napravit prije nego beba navrši 6 mjeseci.

U biti ispada da porodiljni traje oko 13 mjeseci, možda mrvicu duže...

Čisto primjera radi - ja sam imala termin s Fićom 29.06, otišla sam na porodiljni i priznato mi je od 01.06.

Kako sam ga prenijela, porodiljni mi je trajao do 10.07. ove godine, što je na kraju ispalo 13 mjeseci i 10 dana, i dobila sam isplate za svaki dan trajanja

Ništa ti ne brini, to samo bezveze izgleda na papiru ali nije komplicirano :cmok:

10. kike - View this post online

23.08.2006. 12:35:50

Quote Hope
Quote kike

Znači ovu doznaku koju sam dobila od doktorice trebam vratiti jer ne vrijedi - po njoj se na posao vraćam nakon 4,5 miseci od datuma termina, tj nakon 10,5 miseci jer ću produžiti porodiljni :ne zna:

:ne zna: Probaj nazvat HZZO da vidis sta ce ti oni reci u vezi doznake.

11. adiss - View this post online

23.08.2006. 12:46:18

zar nije porodiljni do navršene godine dana djeteta?
ovo prije rođenja se zove nekako drugačije?!
kolegica je rodila ranije i porodiljni može produžiti za ono vrijeme koliko je ranije rodila, znači to + godina dana.

12. Montoya - View this post online

23.08.2006. 12:52:15

porodiljni pocinje 45 dana, odnosno 28 prije ocekivanog termina. od tog dana se racuna 180 dana i s tim danom zavrsava doznaka koju posljednju nosis na hzzo. tvoja doktorica vise nista nema s porodiljnim dopustom.

prije isteka 6. mjeseca odlazis na hzzo s rodnim listom i kopijom radne knjizice i svojom zdravstvenom i jos necim i potpisujes izjavu da zelis ostati do djetetovog 1. rodjendana. porodiljni zavrsava dan prije navrsene prve godine, zenama je djecji rodjendan u pravilu prvi radni dan.

13. Hope - View this post online

23.08.2006. 12:56:00

Quote Montoya
porodiljni pocinje 45 dana, odnosno 28 prije ocekivanog termina. od tog dana se racuna 180 dana i s tim danom zavrsava doznaka koju posljednju nosis na hzzo. tvoja doktorica vise nista nema s porodiljnim dopustom.

Molim te samo da mi objasniš još nešto - da li se računa 180 dana od 45 dana prije termina, ili 28 dana prije termina?

Ako je 45 dana prije termina, onda mi je ova doznaka ok.

14. Montoya - View this post online

23.08.2006. 12:59:06

Quote Hope
Quote Montoya

Molim te samo da mi objasniš još nešto - da li se računa 180 dana od 45 dana prije termina, ili 28 dana prije termina?

Ako je 45 dana prije termina, onda mi je ova doznaka ok.

ok ti je doznaka. mislim da mozes traziti 28 dana prije termina ako radis i vise ti odgovara (imas recimo vecu placu, zelis iskoristiti godisnji....). ti si bila na komplikacijama ako se dobro sjecam?

15. Hope - View this post online

23.08.2006. 13:02:18

Quote Montoya
ok ti je doznaka. mislim da mozes traziti 28 dana prije termina ako radis i vise ti odgovara (imas recimo vecu placu, zelis iskoristiti godisnji....). ti si bila na komplikacijama ako se dobro sjecam?

Da, bila sam na komplikacijama.

Hvala :klanj: :cmok: :cmok:

Sad jurim na HZZO ;)

16. Minnie Mouse - View this post online

12.09.2006. 16:37:49

Nisam 100% sigurna, ali jesam 99%, zene koje su na bolovanju zbog komplikacija u trudnoci, MORAJU otvoriti porodiljni 45 dana prije termina. Ostale, koje su radile, mogu otvoriti porodiljni 45 dana prije termina, a moraju najkasnije 28 dana prije termina.

17. ina - View this post online

13.09.2006. 08:57:18

Ovo kaj je napisala Minnie je 100% točno, a na poslu se moraš pojaviti na bebin 1. rođendan. Mislim da je sad sve jasno.

18. Hope - View this post online

13.09.2006. 12:16:23

Sve sam sredila :klanj: - do prvog rođendana sam na porodiljnom :bravo1:

19. Pina - View this post online

13.09.2006. 15:46:35

Ja sam prvu doznaku dobila bez krajnjeg datuma, kada je Ema imala cca 5,5 mj sam morala na HZZO "prijaviti" produzetak do godine dana, a oni tek tada salju u firmu rjesenje. Tako su mi rekli na HZZO-u kada sam dosla s papirima da otvaram porodiljni.
Znam da je kod nas u firmi bila frka jednoj kolegici jer nije to napravila pa je skoro ostala bez nakande za drugih 6mj.

20. željka znatiželjka - View this post online

13.09.2006. 16:08:02

I opet ja da dodam nešto....ako rodiš prije termina imaš pravo produžiti porodiljni za toliko koliko ti fali do termina.Samo moraš pisati posebni zahtjev na hzzo.
Da pojednostavnim.
Recimo termin ti je 1.11., zbog nečega ti se porodiš ranije, recimo 1.10.
Klasični porodiljni bi ti trajao do 30.9., ali ti imaš pravo na ta 4 tjedna, tj. do 31.10.Samo pišeš zahtjev i doneseš fotokopiju termina od ginekologa.

21. željka znatiželjka - View this post online

13.09.2006. 16:11:49

Quote Montoya

prije isteka 6. mjeseca odlazis na hzzo s rodnim listom i kopijom radne knjizice i svojom zdravstvenom i jos necim i potpisujes izjavu da zelis ostati do djetetovog 1. rodjendana. porodiljni zavrsava dan prije navrsene prve godine, zenama je djecji rodjendan u pravilu prvi radni dan.

A što će joj kopija radne knjižice ak je zaposlena?Mene nitko nije tražio.Samo sam potpisala izjavu i odnjela na urudžbeni.
Knjižica treba ak ti istekne ugovor na porodiljskom.Onda oni preuzimaju sve obveze.

22. Montoya - View this post online

13.09.2006. 17:36:59

[quote:cbc28d458b="željka znatiželjka"]Quote Montoya

A što će joj kopija radne knjižice ak je zaposlena?Mene nitko nije tražio.Samo sam potpisala izjavu i odnjela na urudžbeni.
Knjižica treba ak ti istekne ugovor na porodiljskom.Onda oni preuzimaju sve obveze.

stvarno ne znam, meni su je trazili oba puta. mislila sam da nezaposlene majke nemaju naknakdu drugih 6 mjeseci, pa tome u prilog ide provjeravanje knjizice...

23. Dusa mi je more - View this post online

13.09.2006. 17:46:38

[quote:1e01a0705f="željka znatiželjka"]I opet ja da dodam nešto....ako rodiš prije termina imaš pravo produžiti porodiljni za toliko koliko ti fali do termina.Samo moraš pisati posebni zahtjev na hzzo.
Da pojednostavnim.
Recimo termin ti je 1.11., zbog nečega ti se porodiš ranije, recimo 1.10.
Klasični porodiljni bi ti trajao do 30.9., ali ti imaš pravo na ta 4 tjedna, tj. do 31.10.Samo pišeš zahtjev i doneseš fotokopiju termina od ginekologa.

Ovo kod nas vrijedi isključivo ako si rodila prije punih 37 tjedana.

Npr, ja sam rodila 3 tjedna ranije, no točno na dan kad sam napunila 37 punih tjedana i za mene ovo produženje ne vrijedi :bang:

24. ina - View this post online

14.09.2006. 08:26:00

Produženje vrijedi samo za prijevremeni porod, pa zato se odnosi na porod prije termina, a terminski porod je po definiciji od navršenih 37 tjedana.

25. iana - View this post online

14.09.2006. 14:01:46

Quote ina
Produženje vrijedi samo za prijevremeni porod, pa zato se odnosi na porod prije termina, a terminski porod je po definiciji od navršenih 37 tjedana.

potpisujem, i to opet kako koji HZZO

hope nemoj sad zaboravit produžit porodiljni kad beba bude imala nekih 5 mj do godine dana, i nemoj zaboravit produžit doznake do isteka porodiljnog i dostaviti firmi (neke traže, nekima je dovoljno rješenje od hzzo-a) :cmok:

» Mama-Mami Forum » » Porodiljni - do kada traje?
22.10.2014. 11:36:09 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |