Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » zelenilo po feng shui-u

zelenilo po feng shui-u

1. breza - View this post online

01.01.1970. 01:00:00

pa, nemam :ne zna:
to sam uzela iz ovog spiska od Niki :a?:

2. breza - View this post online

iskreno Brankice izgleda da sam napravila s.... :crybaby: :crybaby: :crybaby:
ja kao dobra domacica htela da im prehranim zemlju i stavljala neko djubrivo i od tada sve ide niz brdo :crybaby: :crybaby: :crybaby:
slono je jos bio beba i najpre je njega pogodilo, jednostavno je istrunio, bilo je tu i musica, al´sad mislim da nisu one presudile.....
upravo sam videla da je moja krasula napadnuta tesko, tj. jako joj je oslabio koren...pod hitno moram menjati zemlju....nadam se da ce mi se spastiti....
moja treca biljka je ona puzavica koju ima bar 99% svih domacinstava...i ona je sva neka jadna... :crybaby: :crybaby: :crybaby:

bas sam dobro zahebala stvar.....da li sam stavila previse djubriva ili pogresno :ne zna:
nadam se da ce krasula preziveti :crybaby:

3. Simone - View this post online

i ja jako volim taj bucmasti cvijet :love1:

4. breza - View this post online

hvala Anka :cmok: :cmok: :cmok: :cmok:
ova tvoja je neka druga podvrsta, al´isto jako lepo izgleda :bravo1:

5. Brankica - View this post online

Sigurno si stavila previše.

Odmah presadi svo cveće. Nadam se da će se oporaviti.

Inače, svo novo cveće, tj. cveće iz rasadnika se ne sme presađivati i prehranjivati minimum godinu dana.

6. Anka partizanka - View this post online

krasula (crassula) ili tolstica

http://www.hrovatin.com/slo/katalog/details.asp?id_rastlina=2032&id_slika=1240

7. breza - View this post online

hvala Brankiceeee :cmok: :cmok: :cmok: :cmok:
pa, imam ja taj cvet :love1: :love1: :love1: i jako ga volem :cmok:

nego napale mi misice slonovo uvo i morala sam da ga bacim :crybaby:
pa, sad trazim sta bih da nabacim novo :a?:

posto mi je tik do racunara dobra bi bila moza ova "spatifilum" :a?:
imas ti neki predlog:
svetlo je jako, nema direktnog sunca, relativno toplo uvek, ja nisam od onih koji stalno zalivaju, mada mogu da postanem :mrgreen:

8. breza - View this post online

ajd pomozite mi molim vas, da nadjem sliku cveta krasula :hi: :hi: :hi:

9. Brankica - View this post online

Evo stavila sam ti slike.

Zovu ga i Rajsko drvo.

Hej mene tuke, pa ja sam ovo imala kod mame :a?:

10. Brankica - View this post online

Breza, mislim da Spatifilum nije puno osetljiv. Probaj.

A što si bacila "Slonovo uvo"! Pa mušice nisu problem.

Napuniš plastičnu flašu od 2l vodom i unutra staviš duvan od 2-3 cigare. Staviš kap šampona ili deterdženta za suđe. Staviš na sunce jedan dan i prskaš sa tim.

I nema više ni mušica ni bubica.

11. breza - View this post online

pa, dve godine nista nije dobilo :crybaby: :crybaby: :crybaby:
bas sam curka :mlotek: :mlotek: :mlotek:
presadjuejm odmah danas, moram skoknuti samo do cvecare po zemlju :? kako to meni (seosko dete :mrgreen: ) smesno zvuci :a?:

hvala Brankice :cmok:

12. Brankica - View this post online

Evo draga

Crassula Arborescens, u originalnim rucno radjenim saksijama.

Vrlo su robustni, ne traze cesto zalivanje, dobro podnose i sobne i spoljne uslove.

[img:4d081038e3]http://www.bonsai.co.yu/japkucicaM.jpg[/img:4d081038e3]

[img:4d081038e3]http://www.bonsai.co.yu/japkriviM.jpg[/img:4d081038e3]

[img:4d081038e3]http://www.bonsai.co.yu/japplitkiM.jpg[/img:4d081038e3]

13. Brankica - View this post online

:bravo1: :bravo1: :bravo1:

I ne prehranjuj više do daljnjeg :mrgreen:

14. breza - View this post online

u ovom slucaju nikog ne hrani i nista ne diraj :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:

15. breza - View this post online

26.05.2004. 20:54:47

imali neko koji savet :a?:
onako, sta se bas (ne) preporucuje sto se tice tipa biljke i mesta na kom se nalazi?
postoje li neka univerzalna pravila :a?: .... pogodne tacke u stanu...sta znam....
ajde, bas me zanima ;) ....

16. ivy - View this post online

26.05.2004. 21:12:18

cvijece pojacava chi-energiju ovisno o boji i obliku...
za pospjesivanje chi-energiju trebalo bi upotrebiti sljedece: staviti krem cvjetove na sjever, bijele na sjeveroistok, visoke zelene biljke na istok, visoke plave cvjetove ili zelene biljke na jugoistok, zvjezdolike purpurne cvjetove na jug, niske zute cvjetove na jugoistok i u sredini, okrugle crvene cvjetove na zapad i okrugle bijele cvjetove na sjeverozapad.

17. breza - View this post online

26.05.2004. 21:18:23

auuuuuuu Ivy sad sam izbezumljena :?
jel ti to pricas o basti ili o stanu :a?:
em, nemam sarenolikost, em nemam mesta na svim stranama sveta :a?:

18. ivy - View this post online

26.05.2004. 21:30:06

pricam o stanu...to je preporuka za dobar feng shui ;)

mene taj feng shui jedno vijeme jakoo interesirao kupila sam knjige
al sam onda shvatila bezveze ja to proucavam kada imamo stan od dva kvadrata pkrcatih stvari...
uglavnom skuzih da mi je u stanu losa chi-energija i sta bi ja sve trebala mjenjat :roll: (privremeno) odustala od toga.

19. breza - View this post online

26.05.2004. 21:34:14

pa, da verujem....nisu nasi stanovi ni pravljeni po nacelima feng shuija, da bi se moglo bas po feng shui - ps-u :ne zna:
ja razmisljam o tim nekim pravilima koja su izvodljiva :a?:
na primer, da li je pametno drzati biljku na visecoj :a?:

20. ivy - View this post online

26.05.2004. 21:43:26

mislis u visacem piteru?
e, to nemam pojma :ne zna:

ako hoces mogu ti napisati opcenito...za djelove stana sta se preporucuje i o vrstama pitera za cvijece...

21. breza - View this post online

26.05.2004. 21:47:42

sorry, bas sam glupo napisala :roll:
viseca = gornji kuhinjski elementi i na njima imam placiranu jednu puzacici, onu standardnu....bas je svako ima....
ma, Ivy i moje su mognucnosti ogranicene totalno :mrgreen:

22. ivy - View this post online

26.05.2004. 21:55:01

e, vidis to je i mene zanimalo....vjerovatno imamo isti :bravo1:

visoke biljke dodaju energiju drveta koja je u skladu s energijom vode i vatre u sudoperu i stednjaku.
biljke u kuhinji dodaju prirodnu zivotnu energiju prostorima za pripremu i cuvane hrane.
to sam prepisala iz knjige ;)

23. breza - View this post online

26.05.2004. 21:58:07

bas ti hvala Ivy :bravo1:
meni to dobro zvuci i ima logike, a i nekako mi prazno da je sklonim sada :roll: , a mislim da se i njoj svidja mesto....raste.... :ne zna:

24. Anonymous - View this post online

26.05.2004. 22:31:43

Breza, nemoj je micati, zasto, neka ti vise onako listovi po rubu ormara, da ublazi ostre bridove.

I ja imam jednu na napi. I bas mi je super! Treba u kuhinji staviti biljku izmedju stednjaka i sudopera, ako su blizu, to nije dobro, vatra i voda u sukobu.
I onda se stavi biljka. :bravo1:

U feng shui-u sve mozes rijesiti biljkama. :mrgreen:

25. breza - View this post online

27.05.2004. 07:21:23

Quote Niki
U feng shui-u sve mozes rijesiti biljkama. :mrgreen:

:klanj: :klanj: :klanj:

ma, naravno ostavljam je :bravo1: , a to za ivice/bridove....ona sama tako bas po ivicama raste/puze....kao da zna :mrgreen: ....dosta mi je bude zao da je ne prignjecim vratancima, al´nista to njoj :mrgreen:

e, imam i jednog vedrog stoji mi na polici za knjige skroz gore, raste kao lud u visinu, a prelep zadebljanih tamno zelenih listova...bas mi je drag :love1:

i moja treca biljka je "slonovo uho" on isto brzo raste, stoji na komodi odmah pored kompa....mozda malo da skuplja losu energiju :a?:

u spavacoj i kupatilu nemam nista :a?: :ne zna:

26. subi-dubi - View this post online

27.05.2004. 08:27:40

ja imam samo jednu orhideju koja je ne znam kako ostala ziva pored mene i nesto zacinskog bilja. :mrgreen:

27. Simone - View this post online

27.05.2004. 08:48:29

ja imam kaktuse :mrgreen:

28. breza - View this post online

27.05.2004. 09:02:49

Quote Simone

kakva je njihova energetska moc :a?:

29. Brankica - View this post online

27.05.2004. 09:07:12

Ja imam cveće u spavaćoj sobi i u kuhinji. To su jedina mesta gde imaju dovoljno svetla. Imamo i jednu dracenu u hodniku.

Htela bih i više ali nemaju dovoljno svetla u ostatku stana :ne zna:

30. Simone - View this post online

27.05.2004. 09:16:56

Quote breza
Quote Simone

kakva je njihova energetska moc :a?:

šiljasta :mrgreen:

31. subi-dubi - View this post online

27.05.2004. 11:53:54

kaktusi tjeraju na bockanje. :mrgreen:

32. MamaM - View this post online

27.05.2004. 11:56:48

kazu da u spavacoj sobi NE treba drzati cvece! :ne zna:
ja ga imam svuda po stanu osim u spavacoj, dnevni boravak je pun, hodnik, terase........

33. Svjetlana_Bec - View this post online

27.05.2004. 11:59:07

[quote:bf2b81935a="subi-dubi"]kaktusi tjeraju na bockanje. :mrgreen:
Vidiš kako se subi razumije u feng shui :mrgreen:

34. Brankica - View this post online

27.05.2004. 12:55:04

Znam za spavacu ali to nam je i spavaca i dnevna :hihi:

Nikome ne smeta. Soba je velika pa kiseonika ima dovoljno za sve :bravo1:

35. Anonymous - View this post online

27.05.2004. 13:27:06

U vezi biljaka, prepisujem iz knjige, stručnije je. ;)

Dnevna soba:

Biljke u blizini telvizora smanjuju njegov negativni utjecaj. Visoka palma podupire energiju drveta, ali u dnevnoj sobi obično se ne preporučuju biljke sa šiljastim lišćem. U manjim sobama pogodnije su grmolike biljke sa zaobljenim lišćem.
Što treba izbjegavati: Šiljste biljke. Lišće šiljastih vrhova stvara chi koji reže, pa u dnevnu sobu ne valja postavljati biljke poput palme, osim ako je soba vrlo prostrana, pa su biljke daleko od mjesta gdje se sjedi.

Spavaća soba:

Biljke zaobljena lišća djeluju blagotvorno, a na zapadu ili sjeverozapadu doma održavaju energiju metala.
Savjet: Da biste pojačali energiju metalu na zapadu i poboljšali romantično ozračje, na zapad sobe postavite vazu sa crvenim cvijećem.

Kuhinja:

Zdjele sa voćem i drugi aranžmani svježe hrane i cvijeća pridonose zdravom strujanju chi energije.

Kupaonica:

Mnogo lisnatog bilja čini prostoriju svježom i živom i smanjuje opasnost od zastoja chi-energije u kutovima. Biljke pomažu i pri upijanju viška vlage u kupaonicama sa mnogo pare te općenito dobro uspijevaju iz tih razloga.

Sobno bilje:

Jang

Dracena - Raste snažno uvis, a ima oštro, šiljasto lišće, pa kombinira chi energiju drveta i vatre. Dobro je za poticanje chija u kutu ili ispod kosog stropa, ali ne smještajte je blizu mjesta na kojem sjedite ili spavate. Idealna je na istočnom, jugoistočnom, južnom i jugozapadnom dijelu.

Jin

Klorofit - Dugi uski, šiljasti listovi koji se spuštaju prema dolje stvaraju smirujuću, jin atmosferu. Idealna je na sjevernom dijelu.
Bršljan - Veliki mlohavi listovi stvaraju energiju koja je više jin. Idealna je u svakom prostoru kojem je potrebno smirivanj, osobito na južnom, jugozapadnom i sjeveroistočnom dijelu.

Ima još toga, kasnije ću...

36. breza - View this post online

27.05.2004. 13:39:45

bas ti hvala Niki :klanj: :klanj: :klanj:
bas je zanimljivo ;)

37. ivy - View this post online

27.05.2004. 16:41:48

Niki, super :bravo1:

bas sam se i ja to mislila prepisati ;)

38. breza - View this post online

27.05.2004. 16:43:41

Quote ivy
bas sam se i ja to mislila prepisati ;)

jel´ vi to imate istu knjigu :mrgreen:
joj, moracu i ja poceti vise da citam na temu :hik:

39. Anonymous - View this post online

27.05.2004. 22:58:20

Pa da! Najbolje ti je da si nabavis knjigu. ;) :bravo1:

Ja ih imam cetiri. :mrgreen:

40. julija - View this post online

28.05.2004. 12:45:04

Predlozite neku dobru knjigu!

41. Brankica - View this post online

28.05.2004. 12:57:19

Ja sam kod nas videla ovu i planiram neku da kupim

[img:1062305b44]http://www.esotheria.co.yu/images/novi_horizonti/Feng-shui_copy.jpg[/img:1062305b44]

ima i ovo

[img:1062305b44]http://www.gerila.com/images/knjige/1258z.jpg[/img:1062305b44][img:1062305b44]http://www.gerila.com/images/knjige/955z.jpg[/img:1062305b44][img:1062305b44]http://www.gerila.com/images/knjige/789z.jpg[/img:1062305b44]i još jedna "Feng Sui za uspeh i sreću" (nema slike)

42. Anonymous - View this post online

28.05.2004. 13:28:51

Joj, ovo prvu nemam, (uz pomoć astrološke karte :mrgreen: ), morati ću je nabaviti.

Ova koju imama sada na poslu (ta mi je najnovija) se zove: Praktički Feng Shui, autor Simon Brown i ima zaista o svemu, i općenita načela i primjena na tlocrt i prostorija po prostorija, ima i za radno mjesto.

Imam još jednu doma jako opširnu, ne znam napamet naslov.

Da nastavim sa sobnim biljem:

Podjela po elementima:

Voda

Bršljan - Grmolika je, raste uvis i ima mlohavo lišće, pa je relativno dobro uravnotežena biljka. No, prijanja uz podlogu, što znači da stvara vodenu chi energiju. Korisna je na bilo kojem području kojem nedostaje sunčeva svjetlost (kao što je zatvorena kupaonica) jer, za razliku od mnogih drugih biljaka, uspijeva u sjeni. Idelana položaj je u sjevernom dijelu.

Drvo

Zumbul - Ravne biljke koje rastu prema gore pomažu uzlaznoj chi-energiji drveta. Između ružičastih, bijelih, plavih ili krem cvjetova, odaberite one koje su u skladu sa svojim položajem. Posebno je harmonična na istoku i jugoistoku.

Vatra

Afrička ljubica - Purpurni zvjezdoliki cvjetovi čine ovu biljku jakom u chi-energiji vatre. Korisna je za privlačenje pozornosti i dobivanje javnog priznanja za trud. Idealni položaji su istok, jugoistok, jug, jugozapad i sjeverozapad.

Palma - Palme, te uspravne biljke sa šiljastim lišćem koje se širi, pomažu chi energiji i stvaraju jang aktivno ozračje. Idealne su za kotove.. Izbjegavajte sjeverozapad, gdje je energija već oštra i prodorna. Idealni položaji su istok, jugoistok, jug i jugozapad.

Božićna zvijezda - Svežnjevi zvjezdolikih listova mogu biti crveni, ružičasti, žuti ili krem, a oblik je povezan sa energijom vatre. Odaberite boju u skladu sa lokacijom.

Zemlja

Ciklama - Ova biljka koja se širi potpomaže chi-energiju zemlje. Odaberite purpurnu za više strasti u životu, crvenu ili ružičastu za romantiku i uzbuđenje, bijelu za stabilnost. Idealni položaji su jug, jugozapad, sjeveroistok, zapad i sjeverozapad.

Begonija - Ova niska biljka bijelih cvjetova stvara pretežno jin energiju zemlje, što je dobro za smireno, stabilno ozračje. Idealni položaji su na jugu, jugozapadu, sjeveroistoku, zapadu i sjeverozapadu doma.

Metal

Krasula - Okruglo, debelo lišće predstavlja energiju metala koja potpomaže stabilnost. Chi-energija metala pomaže financijama. Idealni položaji su zapad, sjeverozapad i sjever.

Spatifilum - Ova biljka suprotstavlja se električnom zračenju iz računala. Bijeli cvjetovi pridonose energiji metala.

Ima još....

» Mama-Mami Forum » » zelenilo po feng shui-u
25.10.2014. 20:56:52 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |