Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » Kako pravilno racunati tjedne trudnoce?

Kako pravilno racunati tjedne trudnoce?

1. smrcina mrkica - View this post online

10.07.2007. 09:03:12

Eh da, vjecita dilema samnom i tim tjednima, cijelu proslu sam se natezala sa dokotrima i sada ista prica.

Kazu da se netreba racunati od datuma zaceca, obzirom da puno zena nezna kada je to bilo nego od zadnje menke. Ja sam ih u trudnoci sa Emom pustila da racunaju tako sve do kraja a u sebi sam brojala svoje tjedne. Kada je po njihovom bilo 38 tjedana pripremali su me za carski da me se "rijese" no nisam im dala, borila sam se jezicinom dok nisu popustili, izvadili plodnu vodu i rekli:" bas dobro gdjo P. sto znate kada ste ostali trudni, jer plodna voda pokazuje vasu racunicu" (btw. po mom je tada bilo 36 tj.-2)

Sada opet ista pjesma, po ZM on vodi danas 19 tjedana a po datumu zaceca ja danas vodim 15+3.
On me uvjerava da je zbog velicine bebe on u pravu, ali ja sam u neodumici. Mislim, moguce je, MM je i taj vikend bio kod kuce :hihi: :hihi:

No kada sam po njihovom bila trudna 6 tjedana i nemogavsi docekati svoj termin kod socijalca otisla sam u privatnu polikliniku gdje je na UZV bila prisutna trudnoca, no nije se vidio plod, samo vrecica, rekli su mi da sam ocito premalo trudna da bi se vidjelo. E sad mene muci to sto bi se da je netko zaista trudan 6 tjedana vec trebao vidjeti plod na UZV-u ili????? Mislim ja svom docu nesmijem reci da sam bila kod privatnika, jer dobiju napad bijesa kada cuju takvo sto.

U biti svejedno mi je koliko sam trenutno trudna, ali nece mi biti svejedno kada dodjem do kraja, bas radi proslog iskustva.

Zato Vas molim ako imate kakav pametan savjet, kako se racunaju tjedni trudnoce, jer ja nisam od onih sa normalnim ciklusom i ostala sam trudna 26. DC?

2. Tinchi - View this post online

10.07.2007. 09:05:54

ne znam ti draga pomoći
koliko znam svima nam tak računaju
nadam se da buš rješila svoju dilemu

i btw meni se trudnoća vidjela sa 5 tjedana i prvi i drugi puta na uzv-u

3. adiss - View this post online

10.07.2007. 09:21:22

moj ti je savjet da budeš jezičava kao i prošlu trudnoću :mrgreen:
ne daj se i nemaš beda.
:bravo1:

4. Anonymous - View this post online

10.07.2007. 09:36:10

ni ja se bome neću dati na indukciju prije vremena, jer znam da sam zatrudnila na dan kad sam trebala dobiti M!
i nema šanse da me uvjeravaju da sam u 42. tjednu, kad znam točno :raspa:

oni računaju gestacijski i mo'š se yebat, al isto tako, odakle im ideja da ne znam kad sam se seksala?

čula sam da žene imaju po 2 termina...onaj 'njihov' od zadnje M, pa i onaj UZV, po veličini bebe (koji potkrepljuje priče žena), mislim da je to korektno.

5. sunčica - View this post online

10.07.2007. 09:59:23

recimu jednostavno da nije moguće da si trudna po njegovoj računici (nemoj reći da je to zbog privatnika, već radi Duha Svetoga)

tako je meni bilo u prvoj trudnoći kada sam 100% znala da je do začeća došlo 2 tjedna kasnije nego li oni računaju i na koncu je dr popustila i svaki puta uz službenu računicu napomenula "aha, + 2 tjedna")

u biti, problem može biti samo na kraju kao što si rekla, jer te možda požele ranije poroditi - ali se ti drži svoje priče i redovno kontroliraj ctg i plodnu vodu

6. samba - View this post online

10.07.2007. 10:13:57

Ja sam za prošlu trudnoću znala do kojeg datuma najkasnije sam zatrudnila jer mi je muž završio u bolnici i poslije više nije bilo :sex: . A sad uopće pojma nemam ni kad sam zatrudnila ni koliko sam trudna, do sutra kad će mi doc reći. Samo se nadam da je sve u redu, a onda ću i ja krenuti u računanje ko Smrčka. Inače, ciklusi su mi i po 40 dana, pa je za očekivati da su trudnoće mlađe neg što oni misle, ali oni bez obzira računaju po svom!

7. Sirena - View this post online

10.07.2007. 10:24:18

fata je fata-ali dva put je dva put :roll: :mrgreen:

8. Sirena - View this post online

10.07.2007. 10:26:09

Opa Samba, cestitam :good: :good: :good: :good: :good:

Takodjer evo jedne koja je proslu trudnocu tocno znala kojeg je datuma ostala trudna i to je bilo dva tjedna poslije njihove racunice, ali prema tome ja sam Ellicu onda rodila mjesec dana pre rano :protest:
Ovu trudnocu nemam pojma ni kada sam ostala trudna, nit se zelim zamarati sa racunicom, kada krenu trudovi-krecemo u akciju.
Tebi savjet reci ti onom nasem ludom Barisicu da nisi prije mogla ostat trudna jer da ti muza nije bilo doma i da ne zelis da se desi ono stpo ti se desilo u prvoj trudnoci.
Imas jezik (hvala bogu) i nedaj se pravit blesava :cmok:

9. smrcina mrkica - View this post online

10.07.2007. 11:08:14

Ma odmah mi je lakse kada nadjem svoje srodne duse, hvala curke :cmok:

10. ninochka - View this post online

10.07.2007. 11:14:42

meni je po ZM termin bio 27.10., po UZV 4.11., a ja sam tvrdila da može biti tek 8. ili 9.

rodila 9. ;)

btw. sa 6+1,2,3 tak nešto, su mi vijdeli samo GV i ŽV i rekli da sam fulala plod za dan-dva

11. donajulia - View this post online

10.07.2007. 11:15:04

Smrčo, iako nemam blage veze s tim, mislim da su tvoji instinkti u pravu :cmok: :love1:

@ Samba, čestitam, predivna vijest :good: :good:

12. Tabi - View this post online

10.07.2007. 11:54:49

mene su sad u drugoj trudnoci uvjeravali da sam 2 tjedna vise trudna (sto je bilo po svim kombinacijama nemoguce) i isto htjeli poroditi u 38. tjednu (po njima sam bila ful u terminu).
a sve zato sto je malac uvijek bio nesto veci od prosjeka.

nisam dala.

rodila prirodno 39+1.
3810 i 51 cm.

13. lucija05 - View this post online

10.07.2007. 12:10:12

I meni računaju po zadnjoj m, iako sam bila na potpomognutoj i točno znam kad je bila ovulacija, transfer....Sva sreća razlika je samo u par dana i to mom sam trudna tih par dana duže.

Ja bih na tvom mjestu se svakako držala svojih instikta i računice, mislim nakraju kad te budu tjeralina porod, a ti misliš da još nije vrijeme, samo ti opet ukljiči svoju jezičinu :cmok:

14. Snjeska - View this post online

10.07.2007. 13:04:37

Datum začeća nije bitan za termin poroda, bitan je datum zadnje menstracije
Kod IVF-a se zna točan datum oplodnje pa se opet termin računa po zadnjoj M.

Iako ti tjedni uopće nisu mjerodavni, u Petrovoj sam vidjela žene koje su rađale sa punih 42 tjedan pa i kasnije.
Nije bitan broj tjedana nego stanje plodne vode, po njoj se određuje kada je trudnica spremna za porod.

15. Milica - View this post online

10.07.2007. 15:21:19

Nemam više pojma. U prve dvije trudnoće sam točno znala kada sam ostala trudna, a sada pojma nemam.
Tada sam imala uredne menge, a u zadnje dvije godine se sve poremetilo.

Meni računaju po ZM, a i po ultrazvuku se poklapa tako da sam se prepustila njihovom računanju.

16. Danijela_Hrabra - View this post online

11.07.2007. 00:05:41

Oh draga poznate su mi te muke :mrgreen:

Ja sam ti jedna od zena koje s vremena na vrijeme imaju dvije ovulacije unutar jednog ciklusa. Inace mi ciklusi daju cca 33 dana.
Sva moja djeca zaceta su u takvim ciklusima i to mi je konstantirao moj stari ginekolog tako da je u prve dvije trudnoce koje mi je on vodio to korigirao.
Onda sam dosla s 3. trudnocom u njegovu ambulantu i tamo je bila nova ginekologica koja nikako nije htjela prihvatiti to objasnjenje i tupila po svome.

Onda je uredno pisala na UZV nalaze -2 tj ili -1tj jer je plod bio premali za gestacijsku dob (tko bi rekao :mrgreen: )
Posto sam znala da mi se sprema carski, kada sam dosla na prvu kontrolu u bolnicu pravila sam se mutava i uvjerila doktora da je moja ginekologica pogrijesila i da je moja zadnja menga bila tjedan dana kasnije tako da sam to tako rijesila.

U zadnjoj trudnoci ista prica samo sto je ovaj puta bilo 2 tjedna u igri.
Ona me uvjeravala da nije moguce, mislim halooo pa znam kada sam se sek***a
:mrgreen:
Ovaj puta mi je dodatni problem bilo i otvaranje porodiljne.
Po njenoj racunici obavezni porodiljni sam trebala otvoriti 21. :roll:
ne bi mi to toliko smetalo da nisam bila u pravu, ali da mi jedan prosjek propadne zbog njene greske (nedavno dobila povisicu) nisam htjela dozvoliti.
Otisla u bolnicu na UZV i ponovila pricu, kako sam naknadno nasla svoj stari kalendar u kojem sam vodila cikluse i da sam skuzila da mi je ZM bila 2 tj kasnije a ne onako kako stoji u TK.
Vidi cuda, sve mjere na tom UZV uredne za g. dob ;)
Otisla doktorici i sve rijesili, doktor odmah u bolnici prepravio podatke u TK i sve 5 :good:

Sada sam u potrazi za novim ginekologom jer mi je puna kapa ovakvog razmisljanja jednog doktora (ciklusi 28 dana/o 14. dan :roll: )

A jesam ga oduzilaaaaaaaaa :()) :()) :())
Dakle draga ako si sigurna u dan zaceca na sljedecem pregledu kod doktora se lupi po celenki i reci:"a jooooj stupid me, sada sam nasla kalendarcic i moja ZM je bila tada i tada" :mrgreen: :cmok: :love1:

17. Lorena - View this post online

11.07.2007. 02:01:24

Quote Snjeska

Iako ti tjedni uopće nisu mjerodavni, u Petrovoj sam vidjela žene koje su rađale sa punih 42 tjedan pa i kasnije.
Nije bitan broj tjedana nego stanje plodne vode, po njoj se određuje kada je trudnica spremna za porod.

bas tako i stanje posteljice :bravo1:

18. Dijetlic - View this post online

11.07.2007. 06:59:39

sad mi je lakse kada vidim da nisam jedina koja se bori sa dr.

prosli tjedan kad sam bila kod ginica veli mi da sam trudna 8. tjedana ali da je plod mali
odnosno odgovara 6. tjednu trudnoce (sto je prema mojoj racunici i o.k.)

na moj odgovor da nisam spavala prvi dan menge sa mm-om i da bi to taman odgovaralo mojoj racunici on je opet nastavio po svom :mlotek:

vidim da cu i ja morati ukljuciti jezik :mrgreen:

19. Sirena - View this post online

11.07.2007. 10:41:02

Quote Lorena
Quote Snjeska

a zato su mene slali vec 2 tjedna prije termina svaki dan u Rijeku na pregled plodne vode :mrgreen: :bang:
Mrzim to- BOLI!!!! :protest:

20. Sirena - View this post online

12.07.2007. 09:38:16

Quote Lorena
Quote Snjeska

a zato su mene slali vec 2 tjedna prije termina svaki dan u Rijeku na pregled plodne vode :mrgreen: :bang:
Mrzim to- BOLI!!!! :protest:

21. smrcina mrkica - View this post online

17.07.2007. 15:51:58

Samo da nadodam, bila sam na UZV-u koji je po velicini ploda pokazivao 17-18 tjedana, a ja vodim 16+3, dok ginic vodi 20. Dakle, mislim da sam ipak u pravu. ;)

22. ID - View this post online

29.04.2008. 13:31:11

evo i mene... novopecene trudnice... koja je u strahu!
moja prica je ovako:

zadnja mjesecnica 18.3, ciklus 28-35 dana
primjetih neke promjene, kasni mjesecnica... 20.4. napravim test, kada ono +!
nakon dva dana narucim se kod ginekologa koji je rekao da vidi nesto, da je to jako malo i da dodem za 6 dana. I tako ja podem nakon sest dana i on kaze ovako: "Trudni ste!
Jos uvijek je to vrlo malo, ali smo vec zakljucili da ste kasno u ciklusu ostali trudni. Ovaj nalaz danas je logican nastavak onog od prije sest dana. sve je normalno. I ja sam uvjeren da ce sve proci kako treba.
Iako, moram vam reci i za drugu mogucnost. doduse, to je jako mala vjerojatnost, ali postoji. Buduci da je ovo jako malo, postoji mogucnost da se trudnoca ne odvija kako treba" (jer ocito ne moze odrediti koliko sam trudna tako da ne zna je li razvoj odgovara tjednima)

reko mi je da dodem za 2 tjedna. joj crknut cu ova dva tjedna!

Ovo mi pise na nalazu: Gastacijska vreca u uterusu velicine 8 mm. Žumanjcana vreca 1,6 mm. Embrij se jos ne vidi.

Sto vi mislite? Je li tko bio u slicnoj situaciji?

23. ID - View this post online

29.04.2008. 13:32:42

evo i mene... novopecene trudnice... koja je u strahu!
moja prica je ovako:

zadnja mjesecnica 18.3, ciklus 28-35 dana
primjetih neke promjene, kasni mjesecnica... 20.4. napravim test, kada ono +!
nakon dva dana narucim se kod ginekologa koji je rekao da vidi nesto, da je to jako malo i da dodem za 6 dana. I tako ja podem nakon sest dana i on kaze ovako: "Trudni ste!
Jos uvijek je to vrlo malo, ali smo vec zakljucili da ste kasno u ciklusu ostali trudni. Ovaj nalaz danas je logican nastavak onog od prije sest dana. sve je normalno. I ja sam uvjeren da ce sve proci kako treba.
Iako, moram vam reci i za drugu mogucnost. doduse, to je jako mala vjerojatnost, ali postoji. Buduci da je ovo jako malo, postoji mogucnost da se trudnoca ne odvija kako treba" (jer ocito ne moze odrediti koliko sam trudna tako da ne zna je li razvoj odgovara tjednima)

reko mi je da dodem za 2 tjedna. joj crknut cu ova dva tjedna!

Ovo mi pise na nalazu: Gastacijska vreca u uterusu velicine 8 mm. Žumanjcana vreca 1,6 mm. Embrij se jos ne vidi.

Sto vi mislite? Je li tko bio u slicnoj situaciji?

24. sara m. - View this post online

29.04.2008. 15:21:18

Ajme,ja gledam,pa kak je Smrcina opet trudna?I onda vidim datum :mrgreen:

25. Montoya - View this post online

29.04.2008. 15:23:48

ID, dobrodosla i ne birini, pa danas ti je tek 6. tjedan trudnoce. to je u stvari jako mala trudnoca i velika je vjerojatnost u toj dobi (vec ovisno o jacini utz) da se nista ni nece vidjeti.

u sljedecoj trudnoci ces vec znati da ni ne moras ici ginekologu prije 8.-9. tjedna, a tad se sve lijepo vidi ;)

iskreno vjerujem da ce sve biti ok. doktori nekad olako izbace sve eventualne probleme koji se u trudnoci mogu doggoditi i ne razmisljaju kako to utjece na zenu koja samo zeli potvrdu da je sve ok :dragi:

26. Montoya - View this post online

29.04.2008. 15:24:45

ID, dobrodosla i ne birini, pa danas ti je tek 6. tjedan trudnoce. to je u stvari jako mala trudnoca i velika je vjerojatnost u toj dobi (vec ovisno o jacini utz) da se nista ni nece vidjeti.

u sljedecoj trudnoci ces vec znati da ni ne moras ici ginekologu prije 8.-9. tjedna, a tad se sve lijepo vidi ;)

iskreno vjerujem da ce sve biti ok. doktori nekad olako izbace sve eventualne probleme koji se u trudnoci mogu doggoditi i ne razmisljaju kako to utjece na zenu koja samo zeli potvrdu da je sve ok :dragi:

27. ID - View this post online

30.04.2008. 14:32:57

Montoya, hvala na ohrabrenju. Valjda ce sve bit ok! Javit cu sto je bilo...

28. velika - View this post online

10.05.2008. 19:51:23

:good: drage moje...meni doktor rekao termin23 .07.. zadnji puta sam bila na uzv. 25.04 i kaže da sam trudna 29tjedana..i ja racunam i nikako mi ne ispada 23.07...ima li koja da bolje računa...pusa ili sam ja malo fulala datum zadnje menstruacije..ja sam računala ispada mi 12 .07 :ne zna:

29. Kre-kre zabica - View this post online

11.05.2008. 01:20:58

Quote velika
:good: drage moje...meni doktor rekao termin23 .07.. zadnji puta sam bila na uzv. 25.04 i kaže da sam trudna 29tjedana..i ja racunam i nikako mi ne ispada 23.07...ima li koja da bolje računa...pusa ili sam ja malo fulala datum zadnje menstruacije..ja sam računala ispada mi 12 .07 :ne zna:

ako ti je dr. izračunao datum poroda 23.7. onda si ti je prvi dan zadnje menstruacije bio 17.10.2007. a trudna si 29+4. duljina ploda bi ti mogla biti oko 38cm.

30. ID - View this post online

14.05.2008. 11:36:34

evo ja jucer bila kod doktora i SVE JE OK!!! :good:
srce kuca, beba raste.... trudna sam 6 i pol tjedana tj. 10 dana manje nego sto je mislio na proslom pregledu....

ma glavno da je sve u redu!

31. donajulia - View this post online

14.05.2008. 12:27:26

bravo ID :good:

» Mama-Mami Forum » » Kako pravilno racunati tjedne trudnoce?
24.07.2014. 08:24:37 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |