Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » Recept za domaću vegetu

Recept za domaću vegetu

1. Lauren - View this post online

26.07.2007. 13:51:29

Ima li netko možda taj recept, jer sam svoj izgubila :bang: :bang:
Znam da ide po 1 kg mrkve, peršina, celera, korabice, 1/2 kg luka ali ne znam koliko soli staviti?

2. Minnie Mouse - View this post online

26.07.2007. 16:00:35

Pojma nisam imala da postoji recept za domaću vegetu. :ne zna: Samo prijavljujem da i ja čekam da ga netko posta. :mrgreen:

3. Oxi - View this post online

26.07.2007. 16:26:40

Je l' to ona "mokra" Vegeta?

A nemam recept, samo me zanima.

4. Oxi - View this post online

26.07.2007. 16:33:04

http://malabodiscovery.blogspot.com/2007/02/domaa-vegeta-bez-aditiva.html

http://www.zalogaj.com/content/view/2184/2/

Koju ti praviš? Ja bih htjela napraviti tu domaću vegetu, ali da bude onako suha, praškasta i žuta kao prava. :mrgreen: Ne sviđa mi se ona verzija koju sam viđala, a koja je samo samljeveno povrće u tegli. :ne zna:

5. Lauren - View this post online

27.07.2007. 11:11:15

Oxi :cmok: , ovaj drugi recept je taj koji mi treba.

Prošle sam godine prvi put radila i mogu reći da stvarno super ispadne.
Zadnju teglicu te vegete upravo sada trošim. Ništa se nije pokvarilo; čuvam to u jednom ormaru u podrumu i sve 5.
Kod čuvanja je najbitnije da stoji negdje u tamnom.

Sve povrće dobro operem i pazim da bude skroz suho pa ga sameljem u onom Vacsyjevom
mikseru.

S obzirom da imam puno peršina njega isto spremim u teglice.
Operem ga, osušim i mikserom skroz usitnim i zatim slažem u teglicu.
Pri tom je potrebno taj peršin u teglici dobro pritisnuti (žlicom ) pa onda slažem peršina debljine prsta, pa pokrijem sa soli, pa opet peršin, pa sol.....
Peršin tako spremljen dugo ostaje zelen, samo se mora paziti kad se stavlja u jelo da ne bude preslano.
Skužila sam foru, pa ga sad prije stavljanja u jelo operem pod mlazom vode u maloj cjediljki.

6. Lauren - View this post online

27.07.2007. 11:13:04

Oxi :cmok: , ovaj drugi recept je taj koji mi treba.

Prošle sam godine prvi put radila i mogu reći da stvarno super ispadne.
Zadnju teglicu te vegete upravo sada trošim. Ništa se nije pokvarilo; čuvam to u jednom ormaru u podrumu i sve 5.
Kod čuvanja je najbitnije da stoji negdje u tamnom.

Sve povrće dobro operem i pazim da bude skroz suho pa ga sameljem u onom Vacsyjevom
mikseru.

S obzirom da imam puno peršina njega isto spremim u teglice.
Operem ga, osušim i mikserom skroz usitnim i zatim slažem u teglicu.
Pri tom je potrebno taj peršin u teglici dobro pritisnuti (žlicom ) pa onda slažem peršina debljine prsta, pa pokrijem sa soli, pa opet peršin, pa sol.....
Peršin tako spremljen dugo ostaje zelen, samo se mora paziti kad se stavlja u jelo da ne bude preslano.
Skužila sam foru, pa ga sad prije stavljanja u jelo operem pod mlazom vode u maloj cjediljki.

7. nany - View this post online

28.07.2007. 01:34:30

Svaka cast kada te ne mrzi to praviti. :klanj:
Meni je original Vegeta zakon i nijedan drugi zacin, te vrste, ne moze mi je zamijeniti.

Moja svekrva mi je pricala da je ranijih godina isla u Slavoniju i tamo je dobijala biljku Vegetu koju je stavljala u supu i kaze da je supa bila fantasticna.

Da li ste culi za tu biljku?

8. Oxi - View this post online

30.07.2007. 14:11:03

Nany, to je vjerovatno ljupčac. Čitala sam o toj biljci, ali vidiš, ovdje kažu da ga nema u Vegeti. :ne zna:

http://vaga.coolinarika.com/slike/prikazi/11435

I ja jako volim Vegetu kao začin, ali stalno tražim nešto zdravo što bi je zamijenilo jer se bojim te hemije unutra.

A opet se bojim i praviti ovu domaću verziju, da mi se ne pokvari. Možda ću probati zamrzavanje. Ali opet tu je i taj faktor lijenosti i nemanja vremena, hebatga. :mrgreen:

9. Simone - View this post online

30.07.2007. 14:25:03

meni je ta domaca verzija diskasting :()) :mrgreen:

nema mi veze s Vegetom :ne zna:

10. Lauren - View this post online

30.07.2007. 14:42:43

Napravila sam vegetu, pa evo sličica
mrkvica i peršin

korabica

ups

vegeta
Desno je staklenka vegete koju sam napravila lani, a lijevo je friška.
Ova nova je malo više zelena jer sam stavila malo više lišća peršina nego korjena.
Naime korjen peršina mi je još sitan pa nisam imala živaca očistiti cijeli kilogram.

Sve je povrće iz mog vrta, nije tretirano kemikalijama, u vegeti nema konzervansa.

i malo off topic, ovo je moj krumpir ,
Moram se malo pohvaliti :())

11. keba - View this post online

30.07.2007. 17:41:49

moja sveki nariba korijen mrkve, celera i peršina i jako posoli, nije kao vegeta ali je dobro

12. nany - View this post online

31.07.2007. 01:43:51

Quote Oxi
Nany, to je vjerovatno ljupčac. Čitala sam o toj biljci, ali vidiš, ovdje kažu da ga nema u Vegeti. :ne zna:

:bravo1:

Bas cu sutra pokazati sliku svekrvi da vidm da li je to ta biljka.

» Mama-Mami Forum » » Recept za domaću vegetu
31.07.2014. 09:22:22 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |