Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » 0-1 god. » duuugooo podrigivanje

duuugooo podrigivanje

1. abadaba - View this post online

23.10.2007. 21:06:59

Evo vec sjedim duugoo za komp.i tražim i tražim o podrigivanju. Našla sam temu "podrigivanje", ali radi se o djetetu koje je vrlo rano na kravljem mlijeku,pa mi i nije od neke pomoci.
Evo o cemu se radi.Nas malisan ima 8.5 mj. S 6.mj. smo poceli s dohranom.
Imala sam nažalost kratak period dojenja, pa smo po preporuci pedijatrice poceli papati Novalac adaptirano mlijeko.Uglavnom kad pojede, jako dugo se podriguje nakon jela.Podrigne se nakon jela ili mu treba vise od pola sata da se podrigne, a potom se podriguje narednih 2h i ide jako tesko.Ne place, ali stenjucka.Najprije su nam govorili da se naguta zraka jer halapljivo jede (iako mi je nevjerojatno da ga se toliko naguta da podriguje 2h)-Sad papamo obrok koji je iskljucivo na žličicu i opet isto. Popapa li mlijeko ili kasicu, ista stvar.
Zadnji obrok papa u 19h,podriguje do otprilike 21h, a zatim spava do 8h.Htjeo bi ranije zaspati, trlja okice, ali mu "zrakić"ne da, pa se rasplače zbog pospanosti.
Kroz dan ga zabavljamo s igrackama, pa mu "odvucemo paznju", pa ga manje gnjavi.
Uskoro imamo sistematski, pa cu ponovo pitati pedijatricu. do sada nam je govorila:"Gledajte,to je tako.Takvo je dijete" Ipak, smo mi roditelji osjetljivi na nasa sunasca i tesko nam je gledati kad ih nesto muci i zelimo im pomoci....
Naime probali smo s kapima: Bimbi..i sl.njima, pa caj od kumina, komoraca.... sve i svasta... :ne zna:
Molimo za pomoć,misljenje,prijedlog.....Hvala
;)

2. KEKE - View this post online

03.11.2007. 12:34:17

vidim da ti nitko nije odgovorio pa sam ja odlučila poslati vibrice da vam to što prije prođe!!!~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
i svakako bih ozbiljnije porazgovarala sa pedijatrom i objasnila mu da me to stvarno muči, pa da obavi kakve pretrage da budeš mirna

3. sara m. - View this post online

03.11.2007. 13:22:44

Da konačno prođe...~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

4. Mepimama - View this post online

04.11.2007. 00:29:10

Ne mogu ti biti od neke pomoci, samo pozeleti da problem sto pre nestane. Moja N nije htela nijednom podrignuti posle jela, nosala sam je i po sat vremena i nista. Ali zato vrlo cesto stuca, ne znam da li je to iz istih razloga zasto i podrigivanje nastaje, ali svakako joj jako smeta. Kao i tvoja beba, i ona bi da zaspi ali od stucanja sva poskakuje i ne moze ni da zadrema. Nekad pomogne da malo sisa, a nekad ne, nego dok samo od sebe ne prestane. Evo, malocas smo bas imale taj problem, uspavljivala se dva i po sata. :love1:

5. cingicongi - View this post online

04.11.2007. 00:35:14

Quote KEKE
i svakako bih ozbiljnije porazgovarala sa pedijatrom i objasnila mu da me to stvarno muči, pa da obavi kakve pretrage da budeš mirna

uh, te pretrage su jako jako neugodne za male bebe, bar koliko sam ja uspjela pročitat kad san o refluksu tražila (kad se hrana vraća)
čak se ni s lijekovima u toj dobi ne žuri a kamoli s tim mučnim pretragama...posebno ako beba inače djeluje zdravo i napreduje na težini...onda se čeka neko vrijeme da stomčić sam od sebe očvrsne....jedino kod težih slučajeva se ide na lijekove i pretrage...

naravno da joj je najbolje pedici objasnit što je muči...ali ne treba se previše zabrinjavat...ima nas još bebana s duugim podrigivanjem i bljuckanjem...malo pomalo prođe...sa dva sata pomalo dođe na sat pa na pola sata... ;)

6. abadaba - View this post online

09.11.2007. 23:24:21

Hvala na odgovorima i podršci.Uskoro imamo sistematski,pa ću opet porazgovarati s pedijatricom.
Ako imate savjet,vašu priču sa sličnim iskustvom, dobro bi došla ;)
Večeras je guštao je u večeri,toplo mlijeko,mmmmm,podrignuo je sočno 2.puta a potom smo se igrali (dok se igrao još je podrigivao) da mu odvučemo pažnju.Kad je prošlo sat vremena,već je pospan,potreba za podrigivanjem je još tu, a naše zlato bi nanalo.
Onda kreću naši "trikovi"Zaokupljanje pažnje,animacija što je sve teže kad mu se spava.
Izvlačim repertoar s pjesmicama,objašnjvam mu rad perilice ;) i miran je.Čim ga stavim na rame kako bi se smirili za spavanje kreće stenjanje jer zrak je još tu.
Posjednem ga i bacamo kvačice za robu na pod, uspije podrignuti, opet pjesmica.... :-)I zaspao nakon 2h od jela.

7. abadaba - View this post online

09.11.2007. 23:34:36

[quote:c31068f449]uh, te pretrage su jako jako neugodne za male bebe, bar koliko sam ja uspjela pročitat kad san o refluksu tražila (kad se hrana vraća)

Slažem se.Čitala sam kakve se pretrage rade i nisam za izlaganje bebonjića takvoj gnjavaži

[quote:c31068f449]ima nas još bebana s duugim podrigivanjem i bljuckanjem...malo pomalo prođe...sa dva sata pomalo dođe na sat pa na pola sata

Hvala :bravo1:

8. Natasa Isoska - View this post online

10.11.2007. 13:02:00

Moj mali ima isti problem. Buduci da nemam dovoljno mleka za postojani podoj odlucili smo se za dohranu. Koristimo APTAMIL 1. I isto kako sto kazes i ti, posle savkog obroka od adaptiranog mlijeka on se podriguje na nekoliko puta, pa onda zna da povrati a posle toga stenjucka a osobeno ako spava. Nas pedijatar kaze da je toa zato sto mu je zeludac jos u razvoju a negovi savjet je bio da ga ne nosimo na nikakve pretrage i da ce proci tekom vremeno t.e. razvoja deteta.

9. Natasa Isoska - View this post online

10.11.2007. 13:13:33

Moj mali ima isti problem. Buduci da nemam dovoljno mleka za postojani podoj odlucili smo se za dohranu. Koristimo APTAMIL 1. I isto kako sto kazes i ti, posle savkog obroka od adaptiranog mlijeka on se podriguje na nekoliko puta, pa onda zna da povrati a posle toga stenjucka a osobeno ako spava. Nas pedijatar kaze da je toa zato sto mu je zeludac jos u razvoju a negovi savjet je bio da ga ne nosimo na nikakve pretrage i da ce proci tekom vremeno t.e. razvoja deteta.

10. abadaba - View this post online

13.11.2007. 21:25:21

Natasa, a koliko je staro tvoje dijete? Da li ti je pedijatar dao neku preporuku kako bi olaksala bebi?

11. gljiva - View this post online

14.11.2007. 10:51:31

Pozdrav!
Mi smo sad isto na adaptiranom :sad:
Maleni je do mjesec i pol papao moje mlijeko i bio pravi požderuh pa smo isto imali problema s podrigivanjem. Jedino što je nama pedijatrica rekla je da ga za vrijeme jela često prekidamo i podrigujemo, ali tvoja beba je već veća pa namam pojma...
U načelu se slažem s onim da treba pričekati i imat strpljenja ali da se o mom mišu radi i ja bi ludila.
Držim fige

12. dorin@mama - View this post online

15.11.2007. 15:51:25

Moja mrvica je dva mjeseca stara i od samog početka imamo problema sa progutanim zrakom - ili podriguje duuuuugo, a to se pretvori u bljuckanje ili povraćanje, ili zrak prođe želudac pa nastaju vjetrovi,pa i grčevi. Na prsima je, jede na zahtjev tj. nemamo ritam hranjenja, ali nestrpljiva je. Jedini savjet od doktorice je bio da leži i spava na blagoj kosini, ono, da podignemo madrac s jedne strane. Malo je pomoglo, bit će bolje kad počne sjediti...

13. dorin@mama - View this post online

15.11.2007. 15:57:11

Naravno, nadam se da će mališi bit bolje, jer nema goreg nego kad je djetetu teško, a ti mu ne možeš pomoći...Držim fige!!

14. Natasa Isoska - View this post online

15.11.2007. 16:24:58

David je star 3 1/2 meseca. Sa ovim problemom smo od pocetka zato sto je on na adaptirano mljeko od prvog dana.
Pedijatar me je obucio kako da ga podrignujem:
stavis bebu preko kolenja (njegov trbus na koljeno) i sa polu zatvorenom saku (kao da nosis tjecnost u njoj) udaras ga po ledzima i to dosta jako ali buduci da je saka poluzatvorena beba ne osjeca bol no moze da je zvuk udarca uplasi tako da beba moze od pocetku da malo place ali kao sto kaze nas pedijata naviknu ce se.
Kod nas ovaj nacin je upalio tako da sada je mirnije i laganije.

15. bublica - View this post online

25.11.2007. 10:12:06

Ja imam isti broblem sa svojim bebacem koji je star mjesec dana . Jede adaptirano i svaki put ga trebam dosta nositi da bi podrignuo , a po noći nakon sto jede odmah zaspe i onda to postaje nemoguce . Ukoliko nije uspjeo podrignuti pocne da ispusta neke zvukove kao da rezi i onda malo povrati , zatim krece stucanje , srce mi se kida jer ne znam kako da to sprijecim i kako da mi pomognem :dragi: , samo se mogu nadati da ce brzo proci .

Citala sam negdje da bebi pomaze ako ga malo polegnes a zatim ga lagano uspravis i tako vise puta , nama nekad upali nekad ne .

16. Natasa Isoska - View this post online

25.11.2007. 10:19:40

Quote bublica
Ja imam isti broblem sa svojim bebacem koji je star mjesec dana . Jede adaptirano i svaki put ga trebam dosta nositi da bi podrignuo , a po noći nakon sto jede odmah zaspe i onda to postaje nemoguce . Ukoliko nije uspjeo podrignuti pocne da ispusta neke zvukove kao da rezi i onda malo povrati , zatim krece stucanje , srce mi se kida jer ne znam kako da to sprijecim i kako da mi pomognem :dragi: , samo se mogu nadati da ce brzo proci .

Citala sam negdje da bebi pomaze ako ga malo polegnes a zatim ga lagano uspravis i tako vise puta , nama nekad upali nekad ne .

I nama se desavala ista stvar i ja sam se puno brinula i nisam mogla spavati dok ono jadnicko hrce i muci se u snu. Proslo je tek kada se navikao na mljeko i bili smo mirne nekolko tjedna ali sada je sve iz pocetka zato sto smo mu "unapredilji" mljeko i od 1 presao je na 2 i kako sto sam rekla prica je "Opet Jovo na novo".
Nakon obrokom sa mljeko dajem mu ~ 50ml caj koi mu pomaze da vrati visak ili bolje receno ono sto mu smeta.

» Mama-Mami Forum » 0-1 god. » duuugooo podrigivanje
21.08.2014. 00:22:56 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |