Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » Pekinezeri - molim informacije

Pekinezeri - molim informacije

1. BigMamma - View this post online

22.11.2007. 15:05:49

Razmišljam(o) o nabavi psa i jedino nam se pekinezer svima sviđa :roll: :mrgreen:

Zanima me sve što mi možete reći o tim životinjicama.
Mogu li živjeti u stanu?
Trebaju li posebnu njegu (jesu li osjetljivi)?
Koliko puta dnevno trebaju u šetnju i trebaju li posebne "tretmane" u šetnji (igranje i bacanje loptica satima i tako to :mrgreen: )
Kakvu hranu trebaju (naravno, mislim na pasju hranu ali me zanima konkretno, suha, mokra...i sl.)
Mogu li se kupati u kadi? :hihi:

Napišite mi pliz sve što znate o njima.
I da, ako znate okvirne cijene (našla sam ar oglasa ali nemam sad vremena za zivkanje a vi ste mi bliže :mrgreen: ).

Hvala unaprijed, puno! :cmok:

2. BigMamma - View this post online

22.11.2007. 15:07:19

E da, još mi je nešto jako bitno...

Znam da se psi inače vežu za gospodara a mačke za kuću no svugdje ima iznimki...
Zanima me kako ova vrsta pasa podnosi promjenu okoline i hoće li "preživjeti" ako ga ljeti odvedem sa sobom na more na duži period?

3. Simone - View this post online

22.11.2007. 15:11:35

Quote BigMamma
E da, još mi je nešto jako bitno...

Znam da se psi inače vežu za gospodara a mačke za kuću no svugdje ima iznimki...
Zanima me kako ova vrsta pasa podnosi promjenu okoline i hoće li "preživjeti" ako ga ljeti odvedem sa sobom na more na duži period?

veseliti ce se putovanjima s vama :love1:

4. Simone - View this post online

22.11.2007. 15:17:24

Quote BigMamma
Razmišljam(o) o nabavi psa i jedino nam se pekinezer svima sviđa :roll: :mrgreen:

Zanima me sve što mi možete reći o tim životinjicama.
Mogu li živjeti u stanu?
pekinzerei su kucni psi i moraju zivjeti u stanu ili kuci
Trebaju li posebnu njegu (jesu li osjetljivi)?
Ne znam za takvo nesto specijalno :ne zna: jedino sto sma primjetila da ih dosta ima intenzivniji miris
Koliko puta dnevno trebaju u šetnju i trebaju li posebne "tretmane" u šetnji (igranje i bacanje loptica satima i tako to :mrgreen: )
Pa kao i vecina pasa koji zive u stanovima/kucama moraju redovito u šetnju: što više to bolje ali minimalno 3 puta dnevno s time da bi jedna stenja trebala biti duza ali vi imate dvorište zar ne? a igrati se mozete i u stanu :good:

Kakvu hranu trebaju (naravno, mislim na pasju hranu ali me zanima konkretno, suha, mokra...i sl.)
kombinacija suhe i mokre je najbolja :bravo1: + vodica
Mogu li se kupati u kadi? :hihi:
mogu ali ne vole većinom :mrgreen:
Napišite mi pliz sve što znate o njima.
I da, ako znate okvirne cijene (našla sam ar oglasa ali nemam sad vremena za zivkanje a vi ste mi bliže :mrgreen: ).
cijene ne znam

Hvala unaprijed, puno! :cmok:

5. BigMamma - View this post online

22.11.2007. 15:23:23

Super :bravo1:
Hvala Simone.

Inače, upravo sam dobila zeleno svjetlo od muža uz jednu jedin digresiju: "jedino ak ja ne budem ujutro morao jednom skidati piđamu i pridržavati ga da se ne utopi u zahodu dok piški a drugog u isto vrijeme šetkati po dvorištu dok se popiša" :hihi: :hihi: :hihi:

Ja sam inače zaljubljena u mopse i one druge "zgužvane" (nikako ne mogu zapamtiti ime, onakvi kao iz reklame za Garnier) a znam da su oni jako osjetljivi - pa sam ja to logično povezala: mali pas-osjetljiv pas, veliki pas - otporan pas. :mrgreen:

P.S. sveki hoće nabavit haskija...zna li tko okvirne cijene i opće gdje ih možemo tražiti?

6. sara m. - View this post online

22.11.2007. 15:35:50

Shar pei je onaj "zgužvani" ;)

7. koka - View this post online

22.11.2007. 15:44:15

[quote:d1185cac54]Mogu li živjeti u stanu?
mogu bez problema
za male pse je čak preporučljivo da žive u stanu

[quote:d1185cac54]Trebaju li posebnu njegu (jesu li osjetljivi)?
osjetljivi su na hladnoću kao i svi mali psi, potrebna im je jaknica za zimu

[quote:d1185cac54]Koliko puta dnevno trebaju u šetnju i trebaju li posebne "tretmane" u šetnji (igranje i bacanje loptica satima i tako to :mrgreen: )

otprilike tri puta, no to nemorajuj biti šetnje od pol sata - izađe, obavi kaj ima i uđe

[quote:d1185cac54]Kakvu hranu trebaju (naravno, mislim na pasju hranu ali me zanima konkretno, suha, mokra...i sl.)

najbolje suha + konzerve

[quote:d1185cac54]Mogu li se kupati u kadi? :hihi:
za pse se ne preporuča kupanje češće od jednom mjesečno
naučiš ga da mu nakon svake šetnje obrišeš cape i zmazane dijelove vlažnom krpom, i to je to

I[quote:d1185cac54] da, ako znate okvirne cijene (našla sam ar oglasa ali nemam sad vremena za zivkanje a vi ste mi bliže :mrgreen: ).
]

cijene ne znam

mali psi koji žive stalno s obitelji u kući su divni, predivni prijatelji ( isto kao i veliki, no mali imaju poseban način igranja)

svakako odličan izbor za kućnog peseka :bravo1:

( btw. mi imamo maltezera, jesi razmišljala o njima?)

ne znam cijene haskija, ali znam da su paprene

8. alfistica - View this post online

22.11.2007. 16:46:42

a sad ja s toljagom :mrgreen:

frendica mi je imala pekinezera...
pada dlaka (o on ima duuuugu :zvizdi: ) ak te ne smeta super :bravo1:

iiii

hrče :mrgreen:

inače psi koji imaju tu splještenu njušku imaju problema s disanjem, kanalići nosni su im kratki pa dosta imaju problema baš s disanjem i hrču.

Inače, kaj se klope i šetnji tiče (a i oblekice) potpisujem cure gore.

9. Majales - View this post online

22.11.2007. 16:55:01

evp pogledaj ovo ;)

http://svenjihovetajne.blog.hr/2007/07/1622922758/5pekinezeri.html

http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&task=view&id=290&Itemid=72

meni su jako slatki....ali daleko najljepsi pas mi je sharpei :love1:
mi smo imali bijelog i bio je predivan :love1:

i evo mozes ovde procackati
http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&task=view&id=290&Itemid=72

iako pretpostavljam da si sve vec istrazila

da nadodam moja susjeda ima pekinezera vec duuuuugo duuuuuugo
i definitivno je to odlican izbor kucnog psa
kad je bio mali jeo je neku posebnu hranu za male pse :ne zna:

kupanje u kadi.....definitivno i to s a samponom za pse,kad malo poraste

ma eto toliko ja mogu pomoci,
i ni ja ne znam za cijenu

10. Karlova mama - View this post online

22.11.2007. 17:10:50

Evo ovako ja potpisujem Alfisticu sta se tice dlake i hrkanja :roll:
Sta se tice ovih drugih tvojih pitanja probat cu ukratko :mrgreen:
Pekinezeri moraju zivjeti u kuci, ne podnose hladnocu kao ni ostale vremenske neprilike.
Zbog njihove duge dlake posebna njega se podrazumjeva pod cesto cesljanje ili barem jednom mjesecno odlazak u frizer za pse.
Znam da imaju i problem pretjeranog nakupljanja kamenca po zubima, pa zbog toga znaju imat zadah iz usta, al to se da rjesit.
Moje misljenje je da je setnja 2 puta dnevno skroz dovoljna naravno to se ne odnosi na stene.
Nikakav poseban tretman u setnji ne treba mozete se poigrati sa njim vani a i nemorate bitno ga je naucit da u sta kracem roku obavi sta ima, to je posebno korisno kad vani pada kisa :mrgreen:
Ja nikako nisam za konzerve jer pasi onda najcesce ne zele vise jesti krutu hranu ja bi ti preporucila Royal Canin bez obzira na koju se pasminu odnosilo, Pedigre svakako izbjec u sirokom luku.
Sta se tice kupanja mozes ga kupat u kadi al ga mozes odvest i u frizera i oni ti to tamo srede :bravo1:
Cjene ti neznam, al ti svakako preporucam da bez obzira na koju se pasminu odlucis da kupis psa od uzgaivaca.
Ne zato sto se bavim tim nego zato sta je to jedini nacin da budes sigurna da si kupila ono sta si platila i da izbjegnes kasnije moguce neugodnosti :bravo1:
Eto toliko :cmok:

11. BigMamma - View this post online

22.11.2007. 18:00:17

Hvala vam svima na savjetima i preporukama :bravo1:

Od svega pročitanog me najviše zaintrigiralo i rastužilo ovo:

[quote:0960820eed]Socijalno ponašanje:
Ovisno o stupnju socijalizacije pekinezeri se općenito dobro slažu s drugim životinjama. Ne vole da ih se smeta, zato nisu prikladni za manju djecu.

Jel to fakat tako?

Jel mi bolje da onda razmišljam o nekoj drugoj pasmini ako ovi ne vole djecu?

Dajte mi neke prijedloge za idealne kućne pse (male rastom, po mogućnosti) koji vole djecu i koji ne trebaju neku ekstra posebnu njegu, tretmane i preduge šetnje (bože jesam lijena :mrgreen: )

Hvala puno.

12. donajulia - View this post online

22.11.2007. 18:13:05

Što se tiče odnosa pekinezera prema djeci ne znam sa stručne strane, al prijateljica mi je imala pekinezera koji je bio pravi živčo, a naročito bi se uznervozio uz djecu. E sad jel to bio poseban primjerak ćuke ili to važi za sve pekinezere ne znam ti reć.

Zbog njega ne volim pekinezere, rekla bih - nažalost :ne zna:

13. Hobit - View this post online

22.11.2007. 18:18:06

moja prijateljica ima maltezera i koliko vidim voli se igrati s djecom
a i ne ispada joj dlaka iako je ona zna odvesti na šišanje da je nemora češljati

14. Ivanam - View this post online

22.11.2007. 18:23:18

ja dobijem alergiju na njih,
većinom su živčani, temperamentni, tvrdoglavi...

eto, nadam se da sam ti pomogla :mrgreen:

kako je uopće pao izbor na pekinezera?

15. Ivanam - View this post online

22.11.2007. 18:27:12

http://www.kupipsa.com/pasmine.htm

16. Ivanam - View this post online

22.11.2007. 18:27:44

17. BigMamma - View this post online

22.11.2007. 18:39:25

Quote Ivanam
kako je uopće pao izbor na pekinezera?

Pa eto...simpa nam je svima. :ne zna:
Inače bi Matij ogromnog, bijelog labradora, Tomo bi haskija, ja bi Shar pei-a (hvala Sara :cmok: ) ili mopsa i tako...kako vidiš, baš su nam slični ukusi :hihi:

18. BigMamma - View this post online

22.11.2007. 18:44:07

Quote Ivanam

Ajme bože...
Kad ih vidim ovako na hrpi, tek onda se ne mogu odlučiti :mrgreen:

19. Myway - View this post online

22.11.2007. 19:09:45

Ako ti nije bitan pedigre, možda bi mogla udomiti kakvog pekinezera/mješanca?

imaš na www.drugaprilika.com i http://spasimopseizsinteraja.blog.hr/

i svakako prouči savjete o uzgoju pasa na www.vau-vau.com

20. Rea - View this post online

22.11.2007. 19:21:01

westii su ti super za djecu, ne pada im dlaka,trimaju se svakih 2-3 mjeseca, zaigrani su, tvrdoglavi, vole se igrati
mi imamo jednog, hvala Arwen :cmok:

21. Simone - View this post online

22.11.2007. 19:26:07

da, BM dajte udomite neku napustenu bebu psa :love1:

nesto malo, slatko i ultra pametno :klanj:

22. Dusa mi je more - View this post online

22.11.2007. 19:26:18

Ja ti neću nuditi znanstvena istraživanja i sl, ali ono što ja znam iz iskustva dvoje susjeda koji imaju pekinezere, znam da su živčani i da ne vole da ih se preveć gnjavi.

No, kad si već sad tako zabrinuta oko količine brige i šetnje, a da vi odustanete od te ideje :mrgreen:

23. BigMamma - View this post online

22.11.2007. 19:34:21

[quote:c8d1d624dc="Dusa mi je more"]No, kad si već sad tako zabrinuta oko količine brige i šetnje, a da vi odustanete od te ideje :mrgreen:

Kozo :mrgreen:

Znaš da sam ja lijena prasica i to je činjenica, al opet ne bi baš pustila da mi taj pas krepa od nedostatka zraka, pa vodila bi ga u vrt svaki dan, bar dva puta - a i u šetnje s nama.

Ajme joj, šta mi sad pada na pamet...
Jel psi mogu ostat sami u stanu ako mi recimo odemo u šoping (ne mogu psa vodit s sobom u šoping :ne zna: )?

Nemojte mi se smijat, nikad nisam imala psa u stanu (svi su uvijek živjeli u dvorištu ili na terasi)...

Pa nije meni bitan pedigre al nisam znala da ima mješanaca s ovim malim, slatkim pasminama...

24. Anonymous - View this post online

22.11.2007. 19:35:00

Pudlu. :mrgreen: http://img135.imageshack.us/img135/7861/pongouetnji011xq7.jpg

toplo preporučujem. Ako te zanima samo pitaj.

25. ELDINA - View this post online

22.11.2007. 19:49:34

BM ja ti mogu samo reci sljedece
ja imam pekikezera-maltezera mjesanac
jako je druzeljubiv ,pametan i poslusan
voli djecu i rado se sa njima igra
nije zahtjevan moj obicno ne ostaje sam u kuci ali kad se mora mora se
tako da mu ne smeta samo je bitno da mu obezbjedis dovoljnu kolicinu vode i hrane
e sad sta sam jos htjela reci....

26. ELDINA - View this post online

22.11.2007. 19:53:41

[URL=http://imageshack.us][img:3f2fc50d48]http://img260.imageshack.us/img260/4483/0000044tb1.jpg[/img:3f2fc50d48][/URL]

jednostavno sam morala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

27. Karlova mama - View this post online

22.11.2007. 19:53:51

Pa naravno da ga mozes ostavit u kuci ako ides negdje di ga nisi planirala povest.
Sta se tice ideje o udomljavanja uvjek sam za ali treba ljudima rec i jednu bitnu cinjenicu da je to osim sta je plemenito i dirljivo vrlo riskantno jer to malo slatko smisno sta lici na pekinezera sutra moze izrast u tornjaka.
A mozda bi to bilo idealno za BM dok je skroz mali imaju pekinezera kad malo poraste labradora a kad naraste skroz onda huskija i viola svi sretni :mrgreen:

28. Karlova mama - View this post online

22.11.2007. 20:05:12

Jos bi nesto dodala, znam da gotovo nitko to ne radi tako al ipak...
Psa odnosno vrstu nebi trebalo odabirati prema izgledu vec prema njegovom karakteru.
Sta hoce reci ako ste ljeni i najduza setnja vam se svodi na odlazak u ducan nikako nemojte uzeti huskija za ljubimca.
Taj pas jednostavno vene i pati ako dnevno ne ucini po nekoliko kilometara.

29. laralina - View this post online

22.11.2007. 20:31:36

Imala sam pekinezera 7 godina,istina da nije druzeljubiv prema djeci,ali prema onoj koju ne pozna.
Znaci moj je bio maza sa mojom sestrom i samnom,ali druga djeca su mu bila mrska. :mrgreen:

Istina linja se,ali i kratkodlaki psi se linjaju :ne zna: moja sestra ima pit bula u stanu i linja se tri puta vise nego sto se linjao preknezer.
Mama mi ima pinca,takodjer se linja (mislim da ga ulovi svako proljece)

Da hrce,ali hrcu svi sa tako "nabitom" njuskicom,ne znam sad zasto ,veterinar mi je objasnio jednom prilikom ,ali sam zaboravila.

Ja obozavam pekinezere (ma sve prseke) i rado bih ga imala kad bi MM htio zivotinju.

I da nas je zivio u kuci,spavao sa nama u krevetu i vodili smo ga sa sobom na more.
Isto tako je znao boraviti vise od pola dana sam i nikada nije nikakvu stetu radio.

Mislim da su cjene bez pedigrea oko 50€

30. BigMamma - View this post online

22.11.2007. 20:40:19

Cyber, pudlica je jedina vrsta psa koju nikad, ni mrtva ne bih imala.
Bez ikakve uvrede ikome, ja te pse jednostavno ne podnosim (em su mi neatrakvtivni, em me asociraju na određenu vrstu vlasnika :mrgreen: )
Zaista mi se ne sviđaju - eto najjednostavnije.

Eldina, nije mi lijepi :ne zna:

Karlova mama, nemoj me mlotekat...šta ću kad mi je prvi kriterij estetika.
Može živina bit umiljata i sjajna kao ljubimac, al ako je ružan - neću ga uzeti :ne zna:

Znam to za huskija i to im ja stalno govorim, ali sveki bi baš nekakvog takvog za u dvorište (al vjerojatno ga nikad nećemo imati).

Ne znam, nisam još sigurno odlučila - skupljam iskustva i pokušavam se konačno nagovoriti.
Svake godine odlučim, pa sastavim listu pro i kontra, pa pobijedi kontra i tako u krug.

Mene jedino muči to što psa ne mogu voditi svugdje sa sobom i muči me ljeto, kad sam ja cijelo vrijeme na moru - prvo kako ga prevesti do dole ako ne idem autom, a drugo gdje bi s njim dole kad sam skoro cijeli dan u pokretu i u restoranu... :roll:

Hvala vam puno na savjetima, slobodno pišite i dalje :bravo1:

31. Sirena - View this post online

22.11.2007. 20:48:10

Joj, nemojte se ljutiti ali osim maltezera svi ti "piz*olisci" su meni sve osim pasa :()) :mrgreen:
Daj si rađe uzmi shar-pei-a pa oni su predivni
Da te podsjetim :mrgreen:
[img:2af2355961]http://www.pets4you.com/ABC/images/chinesesharpei.jpg[/img:2af2355961]
Vidi me kako imam lijepe okice i kako te gledam :love1:

32. Karlova mama - View this post online

22.11.2007. 20:51:12

Quote BigMamma
Karlova mama, nemoj me mlotekat...šta ću kad mi je prvi kriterij estetika.
Može živina bit umiljata i sjajna kao ljubimac, al ako je ružan - neću ga uzeti :ne zna:

:hihi: :hihi:
A jesi me nasmijala :hihi:
Ne boj se necu te mlotekat kad sam i sama takva, razumin te sta oces rec.
Sta se tice ovo ljeto transport i to.
Pas ti je prvenstveno rob navike i to je dobro znat dakle kako ga naucis on se tako ponasa i zamisli ne prigovara ako mu se nesvida :hihi:
Mozes ga vodit gotovo svugdi sa sobom osim pa cak i u trgovacke centre kafice...
Pogotovo ako je male vrste, ja to npr. sa svojima nemogu :protest:
Pas ti moze putovat vlakom ako vec ne ides automobilom i ako ga od malena naucis na vozanje nema nikakvog problema.
A ovo sta cilo lito letas i imas posla preko glave stvarno moze bit problem.
Al mislim da bi mu skroz super bilo u dvoristu a to pretpostavljam imate i Matij bi se sigurno sitija dat mu vode :bravo1:

33. Karlova mama - View this post online

22.11.2007. 20:53:49

Aaaaa Sirena nisi fer :protest:
Ovo je bilo nisko :protest:
:hihi:
Zezam se i meni su oni faaaamozni al brate su osjetljivi ka...

34. koka - View this post online

22.11.2007. 21:38:55

naša maltezerica je super s djecom
super je što se ne linja

no ne znam kak ćeš rijeđiti problem ljeta :ne zna:

35. Majales - View this post online

22.11.2007. 21:44:59

Quote Sirena
Joj, nemojte se ljutiti ali osim maltezera svi ti "piz*olisci" su meni sve osim pasa :()) :mrgreen:
Daj si rađe uzmi shar-pei-a pa oni su predivni
Da te podsjetim :mrgreen:
[img:7b57a2d4ba]http://www.pets4you.com/ABC/images/chinesesharpei.jpg[/img:7b57a2d4ba]
Vidi me kako imam lijepe okice i kako te gledam :love1:

ako se vec premisljas definitivno bi se odlucila ovog slatkisa....umiljati ,poslusni,super raspolozenja......joj kad se sjetim svoga bijeloga pozelim ponovo kupiti psa....ali definitivno sad se jedva hrvem s marticom hehehe

36. subi-dubi - View this post online

22.11.2007. 22:09:04

ja sam imala pekinezericu ko klinka - bila je super pesek :love1:
sad imamo divljaka westija :mrgreen:

- hrani ga/ju suhom hranom (neku od boljih marki uzmi, ne ovo smece po supermarketima)
- cesljaj redovito (al fakat redovito)
- mislim da se pekicima treba cistiti onaj nabor iznad nosa, al ovu informaciju jos provjeri - nisam vise sigurna
- nauci ga da ide van piskiti i kakiti, redovito vodi na isto
- ak ides u shoping - nemoj ga vodit sa sobom :mrgreen: - nece peseku nis bit ak ostane sam doma (mada, naravno, voli bit u drustvu) - samo dok je mali skloni iz prostorije gdje ces ga ostaviti papuce, novine, drvenu gradju i slicno jer bi te mogao docekat nezeljeni prizor kad se vratis :hihi:

37. Anonymous - View this post online

23.11.2007. 08:17:21

Eldina, prelijepi ti je psić. :bravo1: :love1:

BM, žao mi je što imaš takvo mišljenje o pudlama, jer su idealni psi za stan i djecu.
A što bi se ljutila, pa ne može nam se svima svidjeti ista vrsta psa.
Btw, mi smo imali polupekinezera, predivno biće, ali brate ja sam bila rob dlaka i čišćenja.
Nikad više.

38. andreja - View this post online

23.11.2007. 08:51:26

mi cemo ši cua :mrgreen:

to maleno cudoviste nemoguce veselog karaktera se ne linja uopce

druga opcija nam je francuski buldog, ali tu pasminu predobro poznajemo, pa znamo i veliku manu - prdckaju nemoguce (i gotovo stalno vrlo smrdljivo) :lool: (a i premda su kratkodlaki, linjaju se bitno vise od ši cua)

maltezeri i westici su isto preslatki

pekinezeri su zivcanoce :mrgreen: (predrasuda il ne)

39. Nika Lu - View this post online

23.11.2007. 09:55:56

mi ćemo na godinu uzeti maltezera :love1: koliko sam vidjela, super su s djecom :klanj:

ak ti šta pomaže, 2 od 3 pekinezera koje znam su živčani za popisdit :mrgreen:
istina da je ovaj treći predobrog karaktera ... ovisi kakve si sreće :mrgreen:
a kakva mene prati, ziher bi kupila najživčanijeg pekinezera na svijetu :mrgreen: :hihi:

40. M&T - View this post online

23.11.2007. 10:00:19

BM sve su ti već drugi rekli o karakternim osobinama pekinezera i održavanju, ja ću ti samo nadodat nešto drugo : psi ti znaju dosta povraćat!! A često im škodi i vožnja automobilom i drugim prijevoznim sredstvima...s obzirom da znam kako reagiraš na rigotu, ne znam jesi mislila o ovome i o čišćenju istog ako ti nema Tome u blizini :ne zna:

41. Kre-kre zabica - View this post online

23.11.2007. 10:19:15

ja pekinezera ne bi priporučila ni najljućem neprijatelju, a ovo ti govorim iz osobnog iskustva s tom beštijom.
a sad zašto:
1. linja se da je to nešto prestrašno. ne možeš se obranit od dlačurina ma koliko ga češljala, timarila, održavala, kupala, vodala po frizerajima :protest:

2. bez obzira na svu higijenu koju mu redovito održavaš - smrdi ko kuga i kolera. i ne samo da smrdi on, nego ti i stan u kojem on živi kad ga opereš smrdi. nekako imam osjećaj da se taj smrad uvuće u pločice/parket pa kad opereš pod kuća se usmrdi.

3. laje ko sumant non stop, svaka mu pi*darija smeta, svaka malo veća buka mu smeta a onda on svojim lavežom pridonese da ti ga dođe odma golim rukama pridavit. a tek u blagdanske dane kad počnu petarde. auuuu meni bi došlo da mu je stavim u usta da umukne.

4. naš je muški i nakon svakog njegovog odlaska vani i zapišavanja svega šta stigne tribaš mu doma očistit dlake na drobu i "miška" jer mu mokraća ostane po dlačurdama.

5. jedino poztitivno kod našeg - ode sam prošetat, obavit svoje potribe i vrati se. ali i tu ima caka: nekad se zna vraćat u bijesne i kasnonoćne/ranojutarnje gluve ure pa kad počne lajat isprid vrata probudi sedam kvartova. i naravno, opet ti dođe da ga udaviš golim rukama.

zato draga dobro promisli jer je pekinezer prevelika obaveza. našem ne smeta vožnja u autu, a ja kad ga vozim (jer mi se gade njegove dlake po sidalima) stavim ga u portapak od auta i dignem stražnju galeriju da može disat. ipak ne bi volila bit ja ta koja ga je "prikratila za glavu" vožnjom u autu. baš bi mi bila muka da se meni uduši u vožnji. ali neće, žilava neka beštijurina. nije otega papke ni kad ga je bokser zgrabio za vrat i davija. i to je priživija uz sedmodnevni svakodnevni pohod na ličenje u veterinara. :mrgreen:

42. BigMamma - View this post online

23.11.2007. 10:39:09

Kme.

Očito me jučer pukla neka gadna faza (ona jednogodišnja :mrgreen: ) jer mi više i nije toliko napeto, a posebno ne nakon vaših komentara.

Usput, pokazala sam Matiju sliku pekinezera, sao je usput rekao "bljak, fuj"... :ajme: :hihi:

Mene stravično muči to kako ću s živinom ljeti.
U Hvaru u stanu nema teorije da bude u stanu (previše nas je ljeti iovako, a kamoli da još i psa tu negdje zamislimo), u vrtu isto tako ne, a da bi molila recimo mamu da se brine oko njega kad mene nema...hm, neću komentirati :hihi:

Čekamo bolje i smirenije dane.
Hvala vam puuuuno na komentarima i sugestijama, sad bar znam da pekinezera nećemo sigurno :mrgreen:

43. Dusa mi je more - View this post online

23.11.2007. 10:44:17

Već sam ti rekla. Ako te pukne opet ta ideja, samo mi reci, ja ću već znat kako da te odgovorim :mrgreen:

Mislim da si dobro odlučila :cmok:

44. Montoya - View this post online

23.11.2007. 10:47:24

uzmi macku.

:mrgreen:

45. andreja - View this post online

23.11.2007. 10:48:40

Quote Montoya
uzmi macku.

gotova sam :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
i Bigi ne smijem se tvojoj nevolji vec ovoj sasavici :hihi: :hihi:

46. Anushka - View this post online

23.11.2007. 10:51:56

Ja sam cula da su za djecu jako dobri boxeri, vole se igrati i uvijek ostanu djetinjasti.

47. BigMamma - View this post online

23.11.2007. 11:00:10

Quote andreja
Quote Montoya
uzmi macku.

gotova sam :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
i Bigi ne smijem se tvojoj nevolji vec ovoj sasavici :hihi: :hihi:

Vrištim.
Ti si Montoya luda ko kupus :lool: :lool: :lool:

Što se mačaka tiče, možda bi ti htjela jednu; mi ih naime imamo za izvoz... :roll: :bang:

48. Montoya - View this post online

23.11.2007. 11:06:23

Quote BigMamma

Što se mačaka tiče, možda bi ti htjela jednu; mi ih naime imamo za izvoz... :roll: :bang:

hvala al - ne hvala. imam jednu zvijer u tijelu male mace i radije cu usvojiti tasmanskog tigra sljedeci put - tako valjda bar znas sto dobijes.

ja sad u stvari pikiram na zlatnu ribicu - ne setas, ne cesljas, ne skupljas dlake, ne grebe, ne piski po stanu, vozis je kud stignes... milina :mrgreen:

49. donajulia - View this post online

23.11.2007. 11:14:38

[quote:2d18e53f82="Kre-kre zabica"]ja pekinezera ne bi priporučila ni najljućem neprijatelju, a ovo ti govorim iz osobnog iskustva s tom beštijom.
a sad zašto:
1. linja se da je to nešto prestrašno. ne možeš se obranit od dlačurina ma koliko ga češljala, timarila, održavala, kupala, vodala po frizerajima :protest:

2. bez obzira na svu higijenu koju mu redovito održavaš - smrdi ko kuga i kolera. i ne samo da smrdi on, nego ti i stan u kojem on živi kad ga opereš smrdi. nekako imam osjećaj da se taj smrad uvuće u pločice/parket pa kad opereš pod kuća se usmrdi.

3. laje ko sumant non stop, svaka mu pi*darija smeta, svaka malo veća buka mu smeta a onda on svojim lavežom pridonese da ti ga dođe odma golim rukama pridavit. a tek u blagdanske dane kad počnu petarde. auuuu meni bi došlo da mu je stavim u usta da umukne.
4. naš je muški i nakon svakog njegovog odlaska vani i zapišavanja svega šta stigne tribaš mu doma očistit dlake na drobu i "miška" jer mu mokraća ostane po dlačurdama.

5. jedino poztitivno kod našeg - ode sam prošetat, obavit svoje potribe i vrati se. ali i tu ima caka: nekad se zna vraćat u bijesne i kasnonoćne/ranojutarnje gluve ure pa kad počne lajat isprid vrata probudi sedam kvartova. i naravno, opet ti dođe da ga udaviš golim rukama.

zato draga dobro promisli jer je pekinezer prevelika obaveza. našem ne smeta vožnja u autu, a ja kad ga vozim (jer mi se gade njegove dlake po sidalima) stavim ga u portapak od auta i dignem stražnju galeriju da može disat. ipak ne bi volila bit ja ta koja ga je "prikratila za glavu" vožnjom u autu. baš bi mi bila muka da se meni uduši u vožnji. ali neće, žilava neka beštijurina. nije otega papke ni kad ga je bokser zgrabio za vrat i davija. i to je priživija uz sedmodnevni svakodnevni pohod na ličenje u veterinara. :mrgreen:

a žena je pričala o nevinom kućnom ljubimcu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhahahahaahhahah naglas se smijem :klanj: :klanj:
:rofl: :rofl: :rofl:

50. Karlova mama - View this post online

23.11.2007. 12:41:59

Pukla sam od smija na zabicin i montoyn post :hihi: :hihi:
BM nemogu vjerovat da jos uvik imas isti problem :hihi:
Sad cu se posluzit sireninim trikom, ono vidi moje oke kako te gledaju :hihi:
http://i189.photobucket.com/albums/z36/meanmachinerott/1.jpg

Vidi ja ti ga lipo posaljem, i ti ga imas zimi a liti ga ostavis kod mene :mrgreen:
Na sve ti je vec naucen, ne smrdi i ne riga, pisa 2 puta dnevno, isto toliko puta jede, u kuci uglavnom glumi tapet, ne laje bez pravog razloga, otporan je na sve i svasta.
I ono najbolje rjesit ces se macaka zauvjek :mrgreen:
Ma on je ustvari najbolji kucni ljubimac samo ljudi to neznaju :ne zna:

51. Kre-kre zabica - View this post online

23.11.2007. 12:44:09

Quote donajulia
a žena je pričala o nevinom kućnom ljubimcu

e moja žuli, u maloj boci špirit stoji :mrgreen:

a u pekinezeru stoji bačva špirita :hihi:

evo opet primjer koji smo prošli:

kad je bokser skoro pridavio našeg Paka jer ga je fino zgrabio za šiju (e to je bila scena u kojoj je pola susidstva sudjelovalo: neki boksera prignječili željeznim vratima, drugi tukli metlom, treći samo zapomagali umisto Paka koji nije moga disat, a sve ne bi li bokser maka zube s male "nevine" životinjice) i nikako pustit. na kraju ga je eto pustio, a spasitelji zaključili da je Pako ipak otiša bogu za kurira, pa ga samo nježno položili u zelenu travicu koja se tu našla, ovaj oživija (jedna susida, obožavateljica pasa, malo počela usput vrtit očima i nesvistat, pa druga otrčala po čašu vode s cukrom, ali umisto da njoj da tu zašećerenu vodu da žena dođe sebi ova zalila tim Paka. o lipljivim dlakama ću nekom drugom zgodom).

I kad smo vidili da "nevina" životinjica dolazi sebi i da je izbjegla smrt za jednu svoju dlaku, odvedemo ga u veterinara. on fino malo probrčkao po rani, calenzi bite i naputi nas doma s pakom ispod ruke.
nakon par dana ja slučajno vidim kako se dio kože na vratu Paka kompletno odvoio, a ispod ugnjojena rana.

i opet trči veterinaru, ovaj put direkt u pasju kliniku. ipak nitko od nas nije želio imat jednu "nevinu" životinjicu na savjesti. :mrgreen:
i dolaskom u kliniku počinje borba davida i golijata. i ta mala "nevina" životinjica se pritvori u tigra, lava, slona, hijenu, vuka.....a šta - tribalo ga je držat da mu veterinar obrije dlake i očisti ranu jer mu je pritila sepsa :ne zna:
i sad mislio i veterinar da je ta mala spodoba "nevina" životinjica i da ćemo mm i ja lako svladat malo pseće tijelo i uspit ga držat mirnim. a moram napomenit kako je mm izrazito jaka osoba (ne kilažom nego baš snagom). mm rukama drži glavu i vrat, ja skoro pa nalegla cijelim tijelom na Paka, a veterinarov asistent drži šape.

i misliš da smo "nevinu" životinjicu uspili smirit i držat. no vej :mrgreen:
Pako dobio snagu ko sve one divlje beštije zajedno, trza se, otima, kezi zubalo (a bome su mu zubi ko iglice oštri). ja prva odustala (mokra ko voda od napora držanja), jer je mene fiksirao pogledom koji je jasno odašiljao poruku "nahebala si kad se oslobodim, a ne triba mi još puno. tebe ću prvu izgrist do kosti" :mrgreen:

i kad smo vidili da je vrag odnio šalu, svi mokri i uznojni ko čepine i na rubu snaga, a Pako se ne da smirit, veterinar pribjegne drastičnijoj metodi. hop, boc, sedativ, Pako zaspe ko beba :klanj:
i tada mu tek uspije očistit i sredit ranu na vratu.

p.s. na čišćenje rane smo ga morali vodit 7 dana, a poučeni iskustvom prvog dolaska i neslavne borbe triju odrasle osobe s malim prcvoljkom od pasa, veterinar bi ga odma s vrata boc i malo omamio (nije ga više totalno narkozira).

toliko o nevinosti malog pekinezera. to je lav, zvir neviđena samo kamuflirana u malo tijelo. :mrgreen:

52. Kre-kre zabica - View this post online

23.11.2007. 12:44:45

zvir me natirala na dupliranje :mrgreen:

53. Karlova mama - View this post online

23.11.2007. 12:48:12

Zabice
:rofl: :rofl: :rofl:

54. alfistica - View this post online

23.11.2007. 12:52:54

Ukratko..

vidim da si već odlučila, i to dobro po tebe, jer pas je OBAVEZA! Bilo kakav, bilo koje vrste, bez obzira prdio on ili ne, češljao se ili ne, linjao se ili ne...to su sve nijanse i sitnice koje su kod jedne vrste izraženije, a kod druge nisu.

1 i najbitnije pitanje koje si ti, tj. vi kao obitelj trebate postaviti je: da li ste spremni na takvu vrstu obveze. Pas je kao malo dijete koje nikada ne odraste, čitav život je ovisan o tebi! Jesi li na to spremna? Svugdje sa tobom mora ići, a ukoliko ne ide - moraš ga zbrinuti.

Druga stvar, životinja ti se uvuče pod kožu bez obzira kako ona izgledala. To je tako, to je prirodno. Ne možeš nekoga ne voljeti tko ti se veseli kad dođeš doma, ko ti poklanja svu svoju pažnju i ljubav. Jel' tako?

Ne možeš nešto/nekoga ni voljeti ni ne voljeti ukoliko mu nisi pružila nikakvu šansu :ne zna:

Ja sam jako za to da se psa ne odabire prema izgledu, nego prema karakteristikama pasmine i tvojim mogućnostima koliko ti njegove zahtjeve (kao pasmine) možeš zadovoljiti. Živo je biće...

ne osuđujem tvoje mišljenje (odmah da se ogradim ;) ) ali živim s psom/psima 18 godina i već pomalo imam iskustva :mrgreen:

i zadnje, mislim da ovo andreja prduckanje boxera nema veze s pasminom, nego s napuhnutošću. Nije valjda da je cijela pasmina napuhnuta :hihi: Jedino ako to nije genetski problem, kao što recimo njem.ovčari imaju problema s kukovima

eto, htjela sam ukratko :mrgreen:

55. koka - View this post online

23.11.2007. 13:39:14

koji urnebesni topik :D:D:D

56. ROTT - View this post online

23.11.2007. 15:50:29

:protest:

57. andreja - View this post online

23.11.2007. 15:59:50

u nasem usjedstvu su cak tri francuska boxera, sva tri iz razlicitog legla i sva tri prduckaju do iznemoglosti (ne njihove, nego vlasnicke, a najbolji podatak je da se jedan od njih stvarno zove Pako :lool: poput ovo Zabicinog monstruma)

dakle, osim tog prduckanja karakteristicna je i njihova potreba da cijelo vrijeme komuniciraju glasovno, pa kak ne laju gotovo uopce, onda cijelo vrijeme predu bas poput macketina

ne mogu ustvrditi da je rijec o karakteristici cijele pasmine (ovo 'predenje' zasigurno jest) ali eto taj mali, nereprezentativni uzorak od 3 komada je nas uvjerio da su veliki prdljivci :mrgreen:

58. ROTT - View this post online

23.11.2007. 16:00:42

a žabo upi..la sam se od smija :rofl: :rofl:
mi imamo dvi kujice pinca nema dlake ,nema cešljanja ,ne smrdi za mene savršene
kako živimo u kuci samo im otvorim vrata i one obave šta triba i brzo se vrate
kad negdi idemo ostavim ih kod kuce ako je hladno jer ne podnose hladnocu i nikad nisu napravile štetu u kuci a ako je toplo ostavim ih na balkonu
eee jedino kad idemo na put onda ih vodim u svoje mame na cuvanje ,srecom da i ona voli pse
:bravo1:

59. Marie - View this post online

23.11.2007. 16:58:46

ja umirem od smijeha....... :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:

Imali pudla, a rekli da nikad nećemo. :mrgreen:
Odličan izbor, ispostavilo se. Tipičan gradski pesonja koji nije (naš izbor) hodao onako fufasto ošišan. Mislim da su takve frizure bile glavni razlog našeg kolutanja očima kad bi netko spomenuo pudlicu.
Nema dlaka, nema jakog mirisa, pametni, brzo i lako uče, brzo se ufurali u ritam šetnji i traženja van... :klanj:

Imali i labija. Maza, maza, maza. :love1:

Ko klinka sam imala i dva lovačka. Neslavno završili.

Sada, ja bi špringera, labija i ajd, mogu pristat i na westija. A on bi haskija, rodezijanca, dalmatinera...Dakle, još nećemo ništa :mrgreen:

Pas je VELIKA obveza. U početku osobito kad ih socijaliziraš, učiš, s nekim pasminama moraš biti čvrst jer su skloni dominaciji. No, onda kad se uhodate....milina... :love1:

60. M&M - View this post online

23.11.2007. 17:13:59

Moja mama ima patuljastog pekinezera zenkicu i moram reci nesto u obranu tog psa, mislim da je jako pametna, umiljata i ne smrdi, mislim svi psi imaju svoj miris al to za mene nije smrad!
Ne zahtjeva uopce previse brige, ona je pusti u dvoriste da obavi svoje kad mora pa se sama vrati kuci, vodi ga sa sobom kad zeli na razna mjesta nije problem jer je malen. Za one koji nemaju previse vremena definitivno preporucujem malene pse ili jos bolje macke no i s njima se treba baviti.
Imala sam velikog psa i bio je divan i krasan ali iziskuje puno vremena i brige, na zalost od lani je vise nema, pa sad razmisljamo o kupovini malenog psica mozda sar-peja
ali cula sam da im dosta treba mazati dlaku jer se zna upaliti pa me malo strah toga.

61. BigMamma - View this post online

23.11.2007. 19:40:14

Žabice, ti nisi normalna majke mi :rofl: :rofl: :rofl:

Uglavnom da...
Alfistice, kužim tvoj point i vrlo iskren odgovor je NE.

Ja još zapravo nisam preboljela svog Gizma, vjerojatno nikad ni neću jer sam mu sama jadnom presudila :nonosad: (preteško mi je o tome opet pisati)...

To je bilo pseto ipo. Ma kakvo pseto - to je bio čovjek a ne životinja.
Bože kad se sjetim...voljela sam ga više nego roditelje i brata zajedno :love1:
A najobičniji DOĐ - mješanac tko zna kojih sve vrsta...

Imate pravo ... nisam ja spremna na takvu obavezu (a naravno da sam svjesna toga kolika je to obaveza).
Da mi nema tog takvog ljeta, zaista bih ozbiljno razmisila (nije mi bed šetat ga - dapače, to bi i meni koristilo a i ostale obaveze mi nisu nešto preteško) ali ovako ćemo još pričekati.

U svakom slučaju ćemo nabaviti novog psa za dvorište, vrlo brzo jer nam je Lora jako stara i ima karcinom na kuku pa su joj ovo zadnji dani :sad: (je da je glupa ko teča al ja ju jako volim :nonosad: ).
Mislim da će to biti obični mješanac kojeg ćemo spasiti iz nekog šinteraja a izbor ćemo prepustiti Matiju :love1:
U svakom slučaju će nam to biti uvod u obavezu zvanu "kućni pas" jer ga namjeravamo "kultivirati" i naučiti nekim stvarima :mrgreen: :bravo1:

62. Kre-kre zabica - View this post online

23.11.2007. 19:46:27

Quote BigMamma
U svakom slučaju će nam to biti uvod u obavezu zvanu "kućni pas" jer ga namjeravamo "kultivirati" i naučiti nekim stvarima :mrgreen: :bravo1:

- pišit i kakit u tutu
- gostima otvorit vrata, a i ispratit ih do vrata kad dopi*de
- počešljat se i ne prdit u društvu
- rutavat samo u zahodu
- šutit kad odrasli pričaju
- skuvat ujutro kavu
- znat na sat da ti uplati tv kad je ponos ratkajevih

sorry, BM :cmok: , bit će to super kultiviran pas (da ne kažem kultivator od pasa) :bravo1:

:lool: :lool: :lool:

63. BigMamma - View this post online

23.11.2007. 20:01:21

Tuko jedna... :rofl: :rofl: :rofl:

Fućkaš sve, najbitnije je da zna upalit tv kad su Ratkajevi :hihi: :hihi: :hihi:

64. donajulia - View this post online

23.11.2007. 20:58:12

:lool: :lool:

sad za ozbač:

i mi smo odustali od psa zato što smo često na putu. To je bilo presudno

65. Myway - View this post online

24.11.2007. 00:44:28

[quote:4bff96fb87="Kre-kre zabica"]Quote BigMamma

- pišit i kakit u tutu
- gostima otvorit vrata, a i ispratit ih do vrata kad dopi*de
- počešljat se i ne prdit u društvu
- rutavat samo u zahodu
- šutit kad odrasli pričaju
- skuvat ujutro kavu
- znat na sat da ti uplati tv kad je ponos ratkajevih

sorry, BM :cmok: , bit će to super kultiviran pas (da ne kažem kultivator od pasa) :bravo1:

lude ste ko kupus :lool: u šta se ovaj topic pretvorio :rofl:

66. Nita - View this post online

19.12.2007. 18:47:11

:hihi: :hihi: :hihi:
Koji dobar topic :hihi: :bravo1:
BM htjela ti savjetovati da razmislis sto se tice pasmine, ali citajuci vidim da si ipak odgodila sve ovo ;)

67. Elly - View this post online

19.12.2007. 20:03:53

Quote BigMamma
To je bilo pseto ipo. Ma kakvo pseto - to je bio čovjek a ne životinja.
Bože kad se sjetim...voljela sam ga više nego roditelje i brata zajedno :love1:

Znam o cemu govoris :dragi:.

Zbog mog Donija ja nisam spremna jos dugo, dugo opet imati psa. :dragi:

Nego, zacudila sam se kad si spominjala da zelis male psice, nikako te s njima ne mogu zamisliti. Uz haskija, da.

BTW, mogu ti mirne duse, kad se opet odlucis, preporuciti labradora i istarskog gonica, ili mjesanca s karakteristikama jednog ili drugog - predivan karakter, odani, veseli, zaigrani, obozavaju djecu, odlicni cuvari prema potrebi... ma sve naj. :love1:

» Mama-Mami Forum » » Pekinezeri - molim informacije
25.04.2014. 09:33:56 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |