Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » 1-3 god. » Skidanje temperature

Skidanje temperature

1. isabella - View this post online

01.03.2008. 11:10:07

Sta je najbolje za skidanaje temp

2. rahela - View this post online

01.03.2008. 11:28:57

koliko je staro dijete?

paracetamol, ili ako je jako visoka temp, a nije beba u pitanju ibuprofen

3. Šmubulica - View this post online

01.03.2008. 11:31:46

Potpisat ću Rahelu, lupocet, plicet... i ako je dosta visoka kombiniraj sirup s tuširanjem mlakom vodom u nekoliko navrata po par minuta dok sirup ne počne djelovat da temperatura ne ode previsoko. :bravo1:

Nemoj samo stavljat djetetu po tijelu nikakav alkohol, krumpire i sl.

4. Montoya - View this post online

01.03.2008. 11:37:16

u slucaju visoke temperature, ja mojima dam pola, odnosno cijeli voltaren cepic.

navodno nije dobro kombinirani ibuprofen i paracetamol, pa treba paziti na kombinacije.

5. rahela - View this post online

01.03.2008. 11:48:39

Quote Montoya
u slucaju visoke temperature, ja mojima dam pola, odnosno cijeli voltaren cepic.

navodno nije dobro kombinirani ibuprofen i paracetamol, pa treba paziti na kombinacije.

ovo nisam znala, hvala na info :cmok:

6. isabella - View this post online

01.03.2008. 12:04:09

26 mjeseci ima

7. loni - View this post online

01.03.2008. 16:04:09

Nama paracetamol ne pomaže pa nam je dr preporučio ibrufen i skida tamp,a za voltaren sam čula da nije dobro davati,jedinoo ako stvarno ne pada od ibrufena

8. Betty - View this post online

01.03.2008. 16:37:45

Quote loni
Nama paracetamol ne pomaže pa nam je dr preporučio ibrufen i skida tamp,a za voltaren sam čula da nije dobro davati,jedinoo ako stvarno ne pada od ibrufena

Kod nas isto ovako a i slažem se s ovim :bravo1:

9. lakra - View this post online

01.03.2008. 16:43:22

mene je jedna dr. na hitnoj tak oprala zbog voltaren čepića da sam se rasplakala :ne zna:
(ispala sam totalno nemajka i to neka kojoj bog nije trebao dati dijete :( )
nisam nikad više upotrijebila voltaren čepić,al mi nije jasno zašto se prodaje ako je tako strašno :ne zna:

kod nas paracetamol ili ibuprofen,
ako je jako visoka i "tvrdokorna" temper.,najbolji nam je dalsy

10. didau - View this post online

01.03.2008. 20:15:17

Ibuprofen svakako,a voltaren kod velikih temperatura i to za noć jer dobro skida i dugo drži.To nam savjetovao pedijatar tako da se dijete bar preko noći odmori i obnovi organizam.Voltaren je štetan ukoliko se često daje ;)

11. isabella - View this post online

02.03.2008. 01:47:36

Voltaren nam je pomogao najvise bili smo kod dr.....grlo je jako upaljeno.

12. Leanna - View this post online

02.03.2008. 10:07:36

Voltaren je bio povučen iz prodaje zbog navodnih kancerogenih svojstava,tako da ja na to ni ne pomišljam,mi skidamo temperaturu sa lupocet čepićima.

13. isabella - View this post online

02.03.2008. 10:36:30

Nisam cula za to

14. kike - View this post online

02.03.2008. 10:48:31

Mi koristimo sirup plicet, cepice smo koristili samo u prvih par mjeseci zivota.

Inace, voltaren cepic je Brunu dala doktorica u bolnici kad nista drugo nije pomoglo.

15. sara m. - View this post online

02.03.2008. 11:12:06

uz sve navedeno,kad nam je već svega toga dosta bilo,šnitice krumpira na stopala i čarapice :bravo1: Koji put nam je to najviše pomoglo. :ne zna:

16. Montoya - View this post online

02.03.2008. 11:40:17

Quote Leanna
Voltaren je bio povučen iz prodaje zbog navodnih kancerogenih svojstava,tako da ja na to ni ne pomišljam,mi skidamo temperaturu sa lupocet čepićima.

ozbiljno, odakle ti ta informacija? daj neki link, ako ti nije tesko.

pitam jer mojima kod visoke temperature (oko 40) uglavnom jedino djeluje voltaren cepic. i uvijek im ih doziram po savjetu pedijatra, nevjerojatno mi je da takvu vijest oni ne bi culi (a bas su mi nedavno bili bolesni).

srecom, pa smo ih koristili svega nekoliko puta (a i SVAKI lijek je ujedno i otrov), al kad procitam ovako nesto - nije mi svejedno, pa bih ti bila zahvalna na malo vise informacija.

17. didau - View this post online

02.03.2008. 11:41:55

Quote Leanna
Nisam čula za to,pa zašto je onda vraćen na tržište?Pa valjda je dokazano da nema kad je opet u prodaji ;)

18. Myway - View this post online

02.03.2008. 11:47:12

dr_tata je tako lijepo sve opisao i okačeno je na vrh, da se ne može promašiti, samo treba čitati :bravo1:

http://www.mama-mami.com/forum/viewtopic.php?t=21227

19. Leanna - View this post online

02.03.2008. 12:06:12

Ta fama je bila prije otprilike godinu dana,zaboravljiva sam,znam da se povlačilo po novinama i tv-u,a ja sam preveliki paničar da to smetnem s uma i ne usudim se koristiti ni ja,a kamoli da dam Leanu :ne zna:
A i naša teta pedijatar nas odgovara od Voltarena.

20. Betty - View this post online

02.03.2008. 12:28:27

Kod voltaren čepića je problem što naglo skine temperatutu što isto nije dobro. Ja sam jednom tražila u ljekarni kad malenom s apsolutno svim metodama nisam uspjela skinut tmperaturu, teta je rekla da mi to nikako ne može prodati bez recepta.

21. isabella - View this post online

02.03.2008. 16:00:49

Stvarno neznam vise ni sta valja ni nevalja,al u jednu ruku trazimo spas u necemu.

22. vali - View this post online

02.03.2008. 23:34:39

evo malo o voltarenu sa cybermeda

http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/forumi_za_pacijente/specijalizacije/medicina/pedijatrija/voltaren_cepici

http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/forumi_za_pacijente/specijalizacije/medicina/pedijatrija/temperatura_i_visok_crp_bez_dijagnoze

http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/forumi_za_pacijente/specijalizacije/medicina/pedijatrija/pothladjenost

http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/forumi_za_pacijente/specijalizacije/medicina/pedijatrija/pothladjenost

Darko Richter, dr. med. 20.09.2007. 14:15

Re: temperatura 35,2
Hrvatska i možda još poneka zemlja susjedstva, jedina je u svijetu za koju znam da tolerira davanje diklofenaka (Voltaren i sl.) djeci za snižavanje temperature. Nemam pojma zašto su Amerikanci tako glupi da tako dobar lijek ne preporučuju svojoj djeci. Sada ne možete uraditi ništa drugo, već čekati, i ubuduće ne davati antipiretike, osim onih koji su jasno i glasno registrirani za djecu, ovdje i drugdje, pr. paracetamol i ibuprofen, u adekvantoj dozi, tj. barem 10-12 mg/kg (paracetamol) ili 5-10 mg/kg (ibuprofen) i po mogućnosti na usta, a ako dajete paracetamol per rectum doza bi trebala biti malo višom.

23. isabella - View this post online

03.03.2008. 01:05:50

Evo danas je imala nizu temp,pa smo koristili paracetamol,al kad je pala noc pocela je da raste pa sam razblazila jabukovo sirce i stavila na noge,i mogu reci da joj je puno bolje.

24. isabella - View this post online

03.03.2008. 01:28:44

U nase ruke ne dolazi vise voltaren,stvarno nisam cula do sad daje opasan toliko.Dobro da znamo sad sve.

» Mama-Mami Forum » 1-3 god. » Skidanje temperature
02.09.2014. 11:08:49 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |