Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » Zdravlje djece » Rehidromiks - molim savjet! - UPDATE!

Rehidromiks - molim savjet! - UPDATE!

1. Dusa mi je more - View this post online

02.04.2008. 14:51:24

Dakle, trebam savjet - hitno!

Smijem li Rehidromiks pomiješati sa sokom, čajem ili sl.?

Ariana je u nedjelju popodne i cijelu noć povraćala, ali je malkice i pila. Jučer je bila ok, ali od noćas ima stravične proljeve. Noćas i danas je imala dva tako jaka da je do vrata bila uprljana. Ma užas :bang: . Neće ništa papati, piti rijetko, malo i na jedvite jade.
Pokušala sam joj nekoliko puta dati Rehidromiks jer me strah da ne završi na infuziji pa ga je dokica preporučila, no ona neće, nema šanse.
E sad, računam ako ga pomiješam s nečim i ne bude tako grozan možda imamo šanse.

Imate li vi iskustva? Znate li, smijem li ga pomiješati s nečim?

2. Slajica - View this post online

02.04.2008. 15:01:45

Ja sam u takvim slučajevima mješala rehidromiks s bilo kojom tekućinom koje je dijete htjelo piti (voda, čaj, sok).
Forsirala sam ih da piju, no ne i da jedu.
I obično im tada dajem Prolife tekućinu ( jednu ampulu dnevno) da im se prije uspostavi ravnoteža u probavnom traktu.

3. vali - View this post online

02.04.2008. 15:02:04

Smiješ ga pomiješati s čajem, nama je tako rekla dr., ali moje iskustvo govori da se taj užasan okus ničim ne da zakamuflirati.

Pokušaj u apoteci naći Humanin Elektrolyt (mineralne soli za pripremu oralne rehidracijske otopine) nešto je prihvatljivijeg okusa ( mi smo našli s okusom banane).

A možeš joj pokušati dati i HIPP ORS 200, napitak od mrkve i rižine sluzi, također namijenjen nadoknadi tekućine i elektrolita izgubljenih proljevom i/ili povraćanjem.

Iako mom djetetu nije prijalo ništa od toga, držim fige da kod vas bar nešto upali.

4. Slajica - View this post online

02.04.2008. 15:12:39

Ja sam u takvim slučajevima mješala rehidromiks s bilo kojom tekućinom koje je dijete htjelo piti (voda, čaj, sok).
Forsirala sam ih da piju, no ne i da jedu.
I obično im tada dajem Prolife tekućinu ( jednu ampulu dnevno) da im se prije uspostavi ravnoteža u probavnom traktu.

5. Oxi - View this post online

02.04.2008. 15:46:16

Ne znam za miješanje. :ne zna:

Pitaj možeš li joj dati Linex, kapsulu otvoriš i prah pomiješaš s par kapi vode i daš joj. I možda čokladu za kuhanje i bananu, da je malo zatvori.

Ali mislim kao i Vali, to se ne da ničim sakriti. Ni Hippov ORS nije bolji; moj je strpljivije pio R. nego ORS.

Ne sjećam se tačno, ali mislim i da čaj od šipka sa malo soli i šećera pomaže.

Samo neka pomalo pije, po kašičicu. Ja sam znala svakih 15-20 minuta nutkati po malo tih vodica.

6. smrcina mrkica - View this post online

02.04.2008. 15:48:53

Za Rehidromix neznam, jer mi smo ga uvijek pravili sa vodom, ali:

Quote vali
Pokušaj u apoteci naći Humanin Elektrolyt (mineralne soli za pripremu oralne rehidracijske otopine) nešto je prihvatljivijeg okusa ( mi smo našli s okusom banane).

Ema je ovo obozavala (taj sa okusom banane), toplo preporucam :bravo1:

Quote vali
A možeš joj pokušati dati i HIPP ORS 200, napitak od mrkve i rižine sluzi, također namijenjen nadoknadi tekućine i elektrolita izgubljenih proljevom i/ili povraćanjem.

Ovome nikada nije htjela ni prismrditi

7. Dusa mi je more - View this post online

02.04.2008. 15:52:44

Jutros je poopila ampulu Prolife-a, a nakon toga popila 180 ml Milupa HN 25.
Nakon toga ima je jojš jedan veliki proliv i par malih.
Ništa više nije pila ni jela osim još 80 ml Milupa HN 25.

Sad se probudial i super se ponaša, ali jezik joj je blago bjelkast.
Nudim joj sve i svašta ali nema šanse. Sve što sam uspjela bila su 2 gutljaja vode. :bang:

Čekamo tatu pa ćemo do dokice da vidimo šta ona kaže.

8. rahela - View this post online

02.04.2008. 16:11:22

probaj uzet špricu u apoteci i polako jo uštrcat u usta

Roku je to bilo fora, pa smo uspjeli tako piti rehidromix

vibram da bude bolje :cmok: :love1: ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

9. stella - View this post online

02.04.2008. 16:43:02

Možeš miješati rehidromiks sa čajem ili sokom. Ja sam čak promašla u ljekarni rehidromiks sa okusom maline i stvarno je puno bolji okus od onog običnog i dijete mi ga je htjelo piti (šta je najvažnije)

Nadam se da ćete brzo ozdraviti :cmok:

10. Betty - View this post online

02.04.2008. 20:13:39

Cure super za ovaj voćni rehidomix, pojma nisam imala da to postoji.

DMJM nadam se da je kod vas već bolje, ako nije
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da brzo bude.

11. Betty - View this post online

02.04.2008. 20:14:58

Cure super za ovaj voćni rehidomix, pojma nisam imala da to postoji.

DMJM nadam se da je kod vas već bolje, ako nije
da brzo bude.

12. Minnie Mouse - View this post online

02.04.2008. 21:26:44

kod proljeva treba izbjegavati šećer, tako da ako se miješa rehidromix s čajem, neka bude bez šećera (na zaraznoj preporučuju šipkov čaj, može i borovnica)
u tom smislu, sok nije najbolje rješenje

nadam se da će mišica biti bolje uskoro :cmok:

13. andreja - View this post online

02.04.2008. 23:33:12

danas je na stojedinici bila 'dijagnoza' i doktorica sa zarazne je govorila iskljucivo o rota virusu

secer nije prikazala kao veci problem kad se pokusava nagovoriti da popije rehidromix (naravno, nitko nece dati djetetu da se najede baklava i šerbeta) ali normalno zasladjen caj ili prirodni sok je ok

jedino sa mlijecnim skroz oprezno - zbog masnoca koje projure kroz crijeva

mi jos nismo imali susreta (kuc kuc) sa pravim i dugotrajnim proljevom; u dva navrata je imala naznake (jednom za vrijeme prvog i jedinog antibiotika) ali smo to odmah rjesavale najobicnijom coca-colom (na zlicicu i kolicine stvarno minimalne)

cula sam to od vise pedijatara, daleko je lakse za popiti od rehidromixa a djeluje

dva benifita vidim u tome: stvarno ce to lakse biti popijeno nego ove odurne otopine i drugo poruka o coca coli je jasna (minimalno i na zlicicu)

problem je samo u tome sto u nekom trenutku klinci to krenu percipirati kao lijek, pa recimo Nuki cim ima imalo meksu stolicu (a mi skacemo od veselja jer inace je upravo suprotno) - odmah zica kolu :lool:

i da, kola mora biti sa secerom, niposto light

14. sunčica - View this post online

02.04.2008. 23:54:05

mi smo preživjeli jedan rota virus (što je meni najupečatljivije iskustvo nemoći dosad) i ako to Ariana ima, mislim da je bolje da dobije infuziju jer je jako opasno da dehidrira (a kod rote hoće to)

na zaraznoj po hitnom postupku oni naprave sve pretrage, a možeš biti s njom cijelo vrijeme

ipak bih voljela da nije rota, mi smo se nakon nje oporavljali mjesecima

ako nije, onda zaista kola pomaže

15. Anci - View this post online

03.04.2008. 00:14:15

Quote andreja
danas je na stojedinici bila 'dijagnoza' i doktorica sa zarazne je govorila iskljucivo o rota virusu

secer nije prikazala kao veci problem kad se pokusava nagovoriti da popije rehidromix (naravno, nitko nece dati djetetu da se najede baklava i šerbeta) ali normalno zasladjen caj ili prirodni sok je ok

jedino sa mlijecnim skroz oprezno - zbog masnoca koje projure kroz crijeva

mi jos nismo imali susreta (kuc kuc) sa pravim i dugotrajnim proljevom; u dva navrata je imala naznake (jednom za vrijeme prvog i jedinog antibiotika) ali smo to odmah rjesavale najobicnijom coca-colom (na zlicicu i kolicine stvarno minimalne)

cula sam to od vise pedijatara, daleko je lakse za popiti od rehidromixa a djeluje

dva benifita vidim u tome: stvarno ce to lakse biti popijeno nego ove odurne otopine i drugo poruka o coca coli je jasna (minimalno i na zlicicu)

problem je samo u tome sto u nekom trenutku klinci to krenu percipirati kao lijek, pa recimo Nuki cim ima imalo meksu stolicu (a mi skacemo od veselja jer inace je upravo suprotno) - odmah zica kolu :lool:

i da, kola mora biti sa secerom, niposto light

Potpis na ovo, uz dodatak da je nama rečeno da pustimo da Cola stoji i ishlapi, jer to kao najbolje funkcionira...I da samo ako je baš presing damo gaziranu...

16. Dusa mi je more - View this post online

03.04.2008. 01:03:07

Evo da se javimo.
Bili smo kod dokice, nije na žalost radila naša jer su zamijenili smjene nego druga (sutra ćemo kod naše). Pregledala nas je i zaključila da A. nije dehidrirana i da je po njoj to samo viroza.
Preporučila nam je no što već znamo i sami - Rehidromix (probali smo i ovo od Humane - nema šanse), općenito tekućina, dala nam je neku knjižicu kako postpuati kod akutnih proljeva i kako hdrirati organizam.

A. je do 18 sati popila samo 250 ml tog mijeka i onda je tražila malo čokolade - iako sam znala da ne smije dala sam joj jer me muka uhvatila da je odbijem, a neće otvori usta od nedjelje.
Nakon te čkoloade popila je u slijedećih sat-dva nekih 1,5 dcl tekućine što je za nju super :klanj: Živnila je vidno :klanj: .
Zaspala je mirno, popila oko 23:30 u snu još 180 ml tog mlijeka i eno pajki.

Ne znam ni sama. Nema šanse da ta otvori usta. Nudila joj djeca u Domu zdravlja smoki, čips...ma nema šanse da proba. Colu nikad nije probala, mogu joj sutra pokušat dat, ali već slutim da će bit odgovor - Baaaaaaaak (bljak).

Uglavnom, negdje od 16 sati nije imala nikakvu stolicu, ni proljev ni normalnu, nije povraćala, nije se žalila da je boli, nije ma fibru. Blijeda je, malo slaba, smršavila je vidno, no ja se nadam da je to sad to.

Ujutro ću joj opet dat Prolife i to mlijeko. U toj knjižici koju sam dobila od dokice mlijeko i mliječni proizvodi s manje masti su dozvoljeni, tipa jogurti, svježi sirevi i sl. A to mlijeko koje pijemo od jutros je baš za regulaciju meke stolice, i kod djece i kod odraslih.
Ma ja zahvaljujem Bogu što barem njega hoće, iako bi mi bilo draže da hoće i nešto drugo.

Sad sam joj napravila ovu otopinu od Humane, malo je zakamuflirala u sokić pa ćemo joj probat davat tijekom noći. Sad sam probala pa me odbila :bang:

Uglavnom curke, hvala vam puno svima :cmok: Lakše je kad dobiješ toliko savjeta :klanj:

17. Dusa mi je more - View this post online

03.04.2008. 01:03:45

Evo da se javimo.
Bili smo kod dokice, nije na žalost radila naša jer su zamijenili smjene nego druga (sutra ćemo kod naše). Pregledala nas je i zaključila da A. nije dehidrirana i da je po njoj to samo viroza.
Preporučila nam je no što već znamo i sami - Rehidromix (probali smo i ovo od Humane - nema šanse), općenito tekućina, dala nam je neku knjižicu kako postpuati kod akutnih proljeva i kako hdrirati organizam.

A. je do 18 sati popila samo 250 ml tog mijeka i onda je tražila malo čokolade - iako sam znala da ne smije dala sam joj jer me muka uhvatila da je odbijem, a neće otvori usta od nedjelje.
Nakon te čkoloade popila je u slijedećih sat-dva nekih 1,5 dcl tekućine što je za nju super :klanj: Živnila je vidno :klanj: .
Zaspala je mirno, popila oko 23:30 u snu još 180 ml tog mlijeka i eno pajki.

Ne znam ni sama. Nema šanse da ta otvori usta. Nudila joj djeca u Domu zdravlja smoki, čips...ma nema šanse da proba. Colu nikad nije probala, mogu joj sutra pokušat dat, ali već slutim da će bit odgovor - Baaaaaaaak (bljak).

Uglavnom, negdje od 16 sati nije imala nikakvu stolicu, ni proljev ni normalnu, nije povraćala, nije se žalila da je boli, nije ma fibru. Blijeda je, malo slaba, smršavila je vidno, no ja se nadam da je to sad to.

Ujutro ću joj opet dat Prolife i to mlijeko. U toj knjižici koju sam dobila od dokice mlijeko i mliječni proizvodi s manje masti su dozvoljeni, tipa jogurti, svježi sirevi i sl. A to mlijeko koje pijemo od jutros je baš za regulaciju meke stolice, i kod djece i kod odraslih.
Ma ja zahvaljujem Bogu što barem njega hoće, iako bi mi bilo draže da hoće i nešto drugo.

Sad sam joj napravila ovu otopinu od Humane, malo je zakamuflirala u sokić pa ćemo joj probat davat tijekom noći. Sad sam probala pa me odbila :bang:

Uglavnom curke, hvala vam puno svima :cmok: Lakše je kad dobiješ toliko savjeta :klanj:

18. rahela - View this post online

03.04.2008. 07:32:50

glavno da joj je ipak bolje :cmok: :love1:

vibram da se ekspresno oporavi :love1: ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

19. isabella - View this post online

04.04.2008. 00:05:40

i ja vibram za brz oporavak za nasu djecicu :jeeah:

20. Kre-kre zabica - View this post online

04.04.2008. 00:13:05

ne javljaš se cili dan :ne zna:
kako je Ria danas?
jesu li stali proljev i povraćanje definitivno?

vibram da jesu i da je i ova epizoda iza vas. i da će sad leptirica navalit na jelo ko velika :klanj:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :cmok: :love1:

21. sara m. - View this post online

04.04.2008. 09:10:04

nadam se da je bolje...

22. stella - View this post online

04.04.2008. 10:05:05

Nadam se da je malena bolje :jeeah:

Samo da se ubacim ovdje. Nama je doktorica rekla da će se od sljedeće godine djeca u RH moći cjepiti prottiv rota virusa. To naime postoji već vana ali i kod nas bi se trebao pojaviti.

23. lakra - View this post online

04.04.2008. 10:34:47

:dragi:

24. isabella - View this post online

04.04.2008. 11:35:17

jel bolje nejavljas se :love1:

25. Kre-kre zabica - View this post online

04.04.2008. 12:40:39

ne javlja se već dva dana :ne zna:
Dušo, kako je mala?

26. Dusa mi je more - View this post online

06.04.2008. 16:16:37

Cure sorry što se nisam javila, ali nisam imala snage doć do kompa. :roll:

E vo šta nam se podešavalo:

U četvrtak nakon smo krenuli A. voditi u dokice opet. Dan prije nije radila njena dokica pa smo bili kod druge, a htjeli smo da je njena opet pogleda.
Još u čekaonici MM-je pozlilo i morala sam ga vodit doma. Ria i ja smo se vratile, odradile pregled i vratile se doma. NIje prošlo pola sata pokosilo je i mene.

Dokica je zaključila da A. stvarno ima vorozu i da nastavimo s ovom formulom za proljeva ali da je najvažnije hidrirat organizam. Rekla je ako potraje još jedan dan da ne pije da odemo na infuziju no od tog ana je krenulao na bolje. Već tu večer je papal i pila.
Zaspala je rano, valjda izmorena i napokon napapana i napijena :klanj:

Noć smo proveli i MM i ja u užasnim mukama i bolovima. Nismo se mogli dići iz kreveta, zvali smo hitnu jer nas je bilo strah što je. Padali smo doslovce u nesvijest, jedno drugo vraćali k svijesti, žeudac nam se raspadao, glava isto, nismo mogli na noge, ruke su nam trnule...hitna je ustanovila enterovirus, dala nam nešto protiv bolova i tako smo izdržali do 2 ujutro kad nas je oboje probudila ponovno bol i mučnina.
Nekako smo se zajedno digli iz kreveta da odemo po čaj i do kupaone, meni je pozlilo i u trenu sam dušu povratila, a on 10 minuta nakon mene.
E to mi je bilo kao vraćanje među žive...do jutra smo nekako u košmaru odspavali i slijedeća 2 dana smo proveli u krevetu ali je bilo puno lakše. Rekli su iz hitne da treba preživjeti prvu noć da je kasnije već puno lakše.

Ariana, ljubav moja mala, kužila je što se zbiva...bila je tako mirna i dobra, spavala je, igrala se sama, proljev je polako prolazio, počela je i papat (ja se sjetila da kupimo margarin u istoj kutiji iz kakve ga ona papa s mojom mamom i upalilo je -svako par sati je pitala da joj damo ono što je baka "pupila" i kruha, nakon toga je počela i pit pa mi je bar malo lakše bilo radi nje. :klanj: :klanj:

Moja mama je naravno bila jadna sva što ne može doć, taman je Bush bio u ZG i nisam htjela da dolazi, pa da ne može s kolodvora u Goricu, a i ta noć užasa je ionako već bila iza nas pa nije bilo potrebe. A sama pomisao da nekog zovem mi je bila muka jer nisam htjela da netko dođe i pokupi virus, a pogotovo ne mama koju za koji dan čeka malo kompliciranija operacija zuba i trebala bi bit zdrava.

Eto, nek je to iza nas, nadam se da nam neće tako skoro nikakva bolešćina na vrata, dosta nam je za cijelu godinu :protest:

Nisam htjela s A. u bolnicu jer ni na jednom pregledu nije bila dehidrirana, samo malo blijeda. Počela je papati i piti polako, proljev se smanjivao, a ni jedan dan nije imala preko 3 proljeva što nije jako puno. Stolicu smo taman nosili dan prije viroze na pregled i bila je ok.
Meni nekako nije bilo do toga da jurimo na Zaraznu i ovako oslabljenog imuniteta tamo pokupimo još neko shranje.

Da se nastavilo, otišli bi naravno.

Eto, danas smo proveli dan u šetnji, cura sad pajki, a onda ćemo opet van. Još koji dan ću bit na bolovanju da ovako izzmporena od svega ne ide u jaslice.
Nadam se da se neće uskoro ponovit...

Jedino dobro od svega je što smo MM i ja po 2 kg lakši :good: :mrgreen: , a i Ariana je sigirno pola kila, što mi nije ni najmanje drago :bang: .

Hvačla šro ste brinule...hvala na SMS-ovima :cmok: :love1:

27. Minnie Mouse - View this post online

06.04.2008. 16:23:29

baš vas je pokosilo :dragi:
glavno da ide na bolje

28. Šmubulica - View this post online

06.04.2008. 16:35:43

Isuse, ženo šta se vama sve izdogađalo. :dragi:
Drago mi je da ste mrvicu bolje, nadam se da će sad brzinski proć. :dragi: :dragi:

29. stella - View this post online

06.04.2008. 18:16:46

Drago mi je da se svi oporavljate :good: . Nadam se da vas neće ništa više pokositi :cmok:

30. plashljivo_pile - View this post online

06.04.2008. 18:32:27

u yebate... :cmok: svima, nemojte me zarazit :mrgreen:
držte se!

31. Nina20 - View this post online

06.04.2008. 18:50:19

..ajme, pa kako vas je uhvatilo..drago mi je da ste bolje, stizu ~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da ozdravite do kraja sto prije.. :cmok: ..

32. sara m. - View this post online

06.04.2008. 19:49:04

O Bože mili,ne mogu vjerovati da vas je to tako snašlo.Mogu samo misliti kako vam je teško bilo.Drago mi je da ste sad ok,a posebno malena.

33. Kre-kre zabica - View this post online

06.04.2008. 20:27:45

uh draga baš vas je pokosilo :protest:
drago mi je što ste svi napokon bolje. :good: :good:
i ne ponovilo se :klanj:
:cmok:

34. loni - View this post online

06.04.2008. 20:53:18

a joj je vas snašlo
hvala Bogu da je bolje :good: :good: :good:

35. adiss - View this post online

07.04.2008. 11:59:32

ajme što proživjeste :klanj:
ne ponovilo se više :cmok:

36. nina14 - View this post online

07.04.2008. 14:34:54

ajme šta vas je snašlo :dragi:
i ja kažem - ne ponovilo se :klanj:

37. Dusa mi je more - View this post online

07.04.2008. 15:23:36

Evo Ria papa i danas :klanj: , ne baš raznoliko, ali papa.
MM je opet došao s posla ranije i legao, koma je, opet mu je loše. Mene boli grlo i isto mi je mučno.
Izgleda da nas je previše iscrpilo. Samo da dođemo sebi do vikenda, za vikend selimo i bilo bi zgodno da možemo na noge. :mrgreen:

38. sara m. - View this post online

07.04.2008. 15:25:04

Držim fige da je to još samo danas... :dragi:

39. Oxi - View this post online

07.04.2008. 15:31:02

Brzo ozdravite. :dragi: :cmok:

40. Rea - View this post online

07.04.2008. 16:05:57

~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~
da su sve bolestine iza vas
:cmok: svima

41. Hobit - View this post online

07.04.2008. 17:41:58

obemumiša dobro vas je satralo :dragi:
vibrrrrrram da se šta prin oporavite ~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~

42. AnitaL - View this post online

07.04.2008. 21:18:03

baš vas je snašlo.
drzim fige da do vikenda stanete na noge. ;)
:cmok: Rii

43. Sonja29 - View this post online

08.04.2008. 11:38:22

Ljube nadam se da ćete se što prije oporaviti. Šaljem vam ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ a tebi i Arijani veliki virtualni zagrljaj i :cmok:

44. Peterlin - View this post online

08.04.2008. 11:51:56

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Evo, nek vam bude bolje! I nek vam se ne ponovi skoro (mene je isto snašlo samo jednom - bili su moji dječaci otprilike iste dobi, rekli su mi da nije opasno ali je bilo vrrrrrrrrrlo neugodno... ) Nadam se da je sad to iza vas.

» Mama-Mami Forum » Zdravlje djece » Rehidromiks - molim savjet! - UPDATE!
31.08.2014. 02:15:27 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |