Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » Zdravlje djece » krvave afte i temperatura već 6 dana -bolje je!

krvave afte i temperatura već 6 dana -bolje je!

1. Minnie Mouse - View this post online

11.06.2008. 16:35:22

Ne znam više što da radim i molim pomoć ako je netko imao ovakav slučaj. Katja od petka navečer ima afte, a od subote navečer temperaturu. Od jutros te afte jako krvare, a puna su ih usta + ima ih i po usnicama s vanjske strane. Uz to, svaki dan ima temperaturu oko 39 ili više (do 39,5), tako već 5 dana. Bila sam u subotu s njom na dežurnoj pedijatriji, dobila sam rojazol gel koji ne želi staviti u usta. U ponedjeljak ujutro mi je naša pedijatrica dala tantum verde (sprej), to je neki noviji antiseptik, štrcamo 4-5 puta na dan po 3 doze. Od jutros sprejamo i propolisom bez alkohola.
Danas sam se uspaničila kad je 5.dan za redom dobila temperaturu i primila me pedijatrica iz suprotne smjene, veli da je strašno kako su joj puna usta afti. Rekla je da joj temperaturu rušimo ibuprofenom (što i radimo),da joj damo puno tekućine (nudimo joj, ali ona rijetko pije jer ju očito sve iritira što stavi u usta, no kad počne piti - nikako da prestane, znači popije puno) i da sutra popodne odemo na kontrolu kod naše pedijatrice.
U ponedjeljak su leukociti bili 10,5 pa nije dobila antibiotik. Ali ako već 5 dana ima temperaturu, ja sam mislila da će ga ipak dobiti. Katja ima 2 godine.

Jel imao netko sličan problem?

2. M&T - View this post online

11.06.2008. 18:00:35

Afte se ne liječe antibiotikom, imaš sve što ti je potrebno, rojazol gel je za ublažavanje boli, a i ibuprofen bi joj trebao bar malo olakšati...
to jednostavno treba izdržati, i pričekati da prođe...samo od sebe.....a booooli...užasno jako, zato ti i neće da jede....
traje 7-10 dana...izdrži, još malo :cmok: :cmok:

3. ziggy - View this post online

11.06.2008. 18:01:41

e, mi smo imali nedavno, prije nekih mjesec, mjeseci i pol dana...puna usta i a najviše ih je bilo u grlu...išli kod pedice i rekla da tome nema pomoći...nije nam ništa propisala...samo da pije hladno i da pije što više tekućine...jelo mu je smetalo.
rekla nam je da to potraje od 7 - 15 dana, temepratura može potrajati do nekih 7-8 dana...
hvala bogu nama temperatura nije trajal a duže od četiri dana....
užasno je bilo gledati ga kako se muči...niti je mogao jesti...samo je jadniče moje malo pio i pio....
inače nnema još niti dvije godine...
e, da....ja sam na netu našla da se može kupiti sprej octenisept, ja ga imam ali ga nisam štrcala jer se mora ispljunuti...a kako da djetetu od još niti dvije godine objasnim da treba promućkati i pljunuti? odustala sam od toga kad sam upuststvo pročitala...
koristili smo isto propolis, a da li je pomoglo? nemam pojma, meni se činilo da je svaki dan sve gore i gore....
vibram da prođe što prije.... :cmok:
ne moram napominjati da je tada smršavio cca 3 kg... :protest:

4. ziggy - View this post online

11.06.2008. 18:04:03

nažalost odlazak još jednom pedijatru ti neće pomoći....to mora proći samo od sebe...
probaj joj davati hladan jogurt ili voćni jogurt, čajeve i hladno mlijeko...
dovoljno je da unosi tekućinu....
draga, oboružaj se strpljenjem, jer ti drugo ne preostaje... :cmok:

5. Hobit - View this post online

11.06.2008. 18:32:31

cure su ti sve rekle,nažalost nema nekog drugog lijeka
iako postoji jedna tekućina koja se radila u ljekarnama pa probaj pitati imaju li nešto baš protiv afti :cmok:

6. Minnie Mouse - View this post online

11.06.2008. 18:37:10

Quote Hobit
postoji jedna tekućina koja se radila u ljekarnama pa probaj pitati imaju li nešto baš protiv afti :cmok:

gentianaviolett? i to je mm upravo donio iz apoteke.
upravo sam joj na silu namazala malo rojazola
problem je što rijetko pije, sve ju boli pa izbjegava i tekućinu. ali kad se uhvati flašice, popije pola sadržaja
hvala svima na savjetima, čekamo sutra popodne i novu kontrolu kod naše pedijatrice :klanj:

7. Minnie Mouse - View this post online

11.06.2008. 20:21:38

Moja mršavica se probudila bez temperature i počela naručivati: monte (pojela 3 komada), špek (probrljala,ali pokazala interes), slani štapići (pojela pola pakiranja), sok od borovnice. Sljedeći zdravstveni problem bit će proljev. :mrgreen:

Izgleda da ipak ide na bolje, čim ona traži jesti. :klanj:

8. Bibika - View this post online

11.06.2008. 22:36:49

:klanj:Uf,dobro je,ide na bolje :klanj:

Glavno da je nešto pojela :klanj:
Puse hrabroj bolesnici :love1: :cmok:

9. Myway - View this post online

11.06.2008. 22:54:33

:klanj: Hvala Bogu da ide na bolje! Baš mi je žao male mucice. :dragi:

10. Eki - View this post online

11.06.2008. 23:08:29

I moj P. je jednom imao puna usta afti. Riješili smo ih baby propolisom, uz to je isto išla temperatura koju smo skidali i prošlo je za nekih tjedan dana.

Nadam se da će vam ubrzo biti bolje. :dragi:

11. sonia - View this post online

12.06.2008. 00:14:04

malo vibrica za Katju :jeeah: i neka te afte :mlotek: prođu što prije

12. Kre-kre zabica - View this post online

12.06.2008. 00:27:15

i mi smo prošli afte pa znam kako je i tebi i katji :cmok:

ja sam u jednu ruku blagoslovila što su je napale, a u drugu ruku proklinjala.
7 dana muke, plakanja, odbijanja hrane. srićom lorea nije imala fibru od afti. a kako ona i inače puno pije tako je sve nekako pila na slamčicu te dane.

a blagoslovila sam ih jer se uz pomoć njih ostavila čuče. a čučala ju je 23 sata na dan. užas, strava, gadljivo. i kako su je napale afte, čuča joj smetala i tako je se i ostavila :klanj:

vibram da vam čim prije prođe. :klanj:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :klanj:

13. donajulia - View this post online

12.06.2008. 11:41:04

Joj, od samog sam se naslova naježila :cmok:

nadam se da će biti bolje, mišica mala :dragi:

14. Inglesina - View this post online

12.06.2008. 12:46:09

Evo ponovo šaljemo vibrice za Katju jer nam prvi post nije prošao :cmok: :dragi: nadamo se da će joj uskoro skroz proći ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

15. Oxi - View this post online

12.06.2008. 12:51:58

Nema ni mog posta, pa opet šaljem vibre da afte brzo nestanu. :klanj: :dragi: :cmok:

16. adiss - View this post online

12.06.2008. 12:55:33

nadam se da će uskoro sve do jedna nestati :klanj: :klanj: :cmok:

17. Minnie Mouse - View this post online

12.06.2008. 17:17:28

hvala vam na vibrama :cmok: , ali i dalje smo bolesni :ne zna:
danas smo bile kod naše pedijatrice i žena se šokirala kad je vidjela Katju - svu krvavu, ko da je s fronta došla :nonosad:
jer kad nas je u ponedjeljak ujutro primila, Katja nije bila ni približno ovako loše
pa je i pedica rekla da je Katji sve lošije, napisala nam uputnicu za KKS, to nismo mogli sad popodne obaviti pa idemo ujutro vaditi krv pa će ona pogledati nalaz u 13 sati i valjda ćemo znati na čemu smo.
i danas je katja u 13 sati imala već 38 (rektalna temperatura), iako uopće nije bila topla :ne zna:
sad spava pa čekam da joj izmjerim opet temperaturu kad se probudi
premazujemo od jučer s gentianom, to je poput tinte i sve skupa izgleda grozno: krv, gentiana pa još tu i tamo uzme čokoladu ili monte
pojela je danas malo običnog jogurta :klanj:
po preporuci pedijatrice, kupili smo multivitamine s mineralima (sirup) od ChildLifea, košta 200 kn pa se nadam da nešto i vrijedi.
eto, baš sam tužna da se sve tako zakompliciralo, da proklete afte toliko krvare i stvaraju joj bol :bang:

18. sara m. - View this post online

12.06.2008. 17:45:00

O jadno dijete... :( Nadam se da će se konačno to povući i nek se više nikad ne vrati :protest:

19. Rea - View this post online

12.06.2008. 20:25:35

o boze, bas mi je zao sto ju je to uopce snaslo :dragi:
nadam se ce krva slika biti ok :please: :please:
vibram za sto brzi oporavak :cmok:

20. loni - View this post online

13.06.2008. 00:01:49

A joj mišek mali
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vibramo da što prije prođe! :dragi:

21. alfistica - View this post online

13.06.2008. 11:44:41

Ajde minnie, javi se kad dođete od doktora...

Sirota Katja...baš mi je žao da se tak mučite...

vibram da čim prije prođu i da se onda napapate kak Bog zapoveda! ;)

:jeeah: :jeeah:

22. Nika Lu - View this post online

13.06.2008. 12:16:17

ajme :sad: sirota mišica :dragi: :dragi:
vibrrrrrrrr da krene što prije na bolje :klanj:

23. boba1983 - View this post online

13.06.2008. 12:43:32

Ajoj mis mali! Saljemo joj puse ozdravilice! :love1: :love1: :love1:

24. andreja - View this post online

13.06.2008. 12:53:52

vibrice za Katju, misica mala kako ju je napalo :sad:

:dragi: :love1:

25. Minnie Mouse - View this post online

13.06.2008. 15:53:06

evo nas! KKS je uredna, leukociti su 7 (bili su 10.5 u ponedjeljak), hemoglobin normalan. kaže pedijatrica da je očito dobila jaku virusnu upalu sluznice i da nije ništa drugo u pitanju, iako ni sama nije bila sigurna u to kad ju je vidjela. dobila je željezo, da ga uzme kako bi stvorila zalihe pa ćemo ga piti za koji dan kad joj rane u ustima malo zarastu.
trenutno nema temperaturu :klanj: , a nekako mislim da bi ju već dobila jer u ovo vrijeme bi već kurila 39. jučer je imala 38,3 u večernjim satima.
nadamo se svi da će do ponedjeljka već sve biti uredu, da će početi više piti i normalno jesti. trenutno preživljava na monteu i čokoladnom dukatinu.
multivitamine joj ne dajem, jučer je jako plakala nakon prve žličice pa sam pročitala da ima limunske kiseline u tom sirupu, tako da mi je jasno da su je rane u ustima pekle kad sam joj dala sirup :bang:

inače, danas nam je tata došao s posla bolestan, veli sav je nikakav, grlo ga boli, eto i njega virus trese :ne zna:

tete drage, ovo je naša današnja situacija - a danas je već kao super kak je bilo :roll:

hvala svima na vibrama :cmok:

[img:5d20b55c21]http://i144.photobucket.com/albums/r186/katjab1/afte/Picture034.jpg[/img:5d20b55c21]

[img:5d20b55c21]http://i144.photobucket.com/albums/r186/katjab1/afte/Picture035.jpg[/img:5d20b55c21]

26. ziggy - View this post online

13.06.2008. 16:09:42

sad kad sam vidjela sliku, shvatila sam da smo mi imali sreće....naše nisu tako krvave bile...iako ih je bilo oko usta...
ma strašno...
vibramo da što prije prođe ..........~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :cmok:

27. MalaLu - View this post online

13.06.2008. 19:04:04

o mala misica slatka... nadam se da ce joj sto prije proci... afte su grozna stvar...
viiiiiiiibram da joj sto prije prodje

28. donajulia - View this post online

13.06.2008. 19:18:51

a milo dijete, vibram i dalje

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

nadam se samo da je puno ne boli :love1:

29. Bibika - View this post online

13.06.2008. 21:12:52

ooo,slatkica sirota,kak su ju samo napale :cmok:

30. sara m. - View this post online

13.06.2008. 21:38:15

Quote donajulia
a milo dijete, vibram i dalje

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

nadam se samo da je puno ne boli :love1:

:dragi: :cmok:

31. Minnie Mouse - View this post online

13.06.2008. 21:46:31

prošao je cijeli dan bez temperature! :klanj:
evo šefica spava k'o velika, nismo davali ibuprofen danas, malo je plakala večeras da ju buba, ali izdržala je i zaspala :love1:
tata spava kraj nje, sad je on u temperaturi 38,2 :bang:
valjda sam ja sljedeća... :roll: ali glavno da je Katji bolje :klanj:

32. puros - View this post online

13.06.2008. 23:17:04

joj, ja sam sad tek vidjela. jadnica mala, al' glavno da je bolje. :dragi: :dragi:

33. Hobit - View this post online

14.06.2008. 10:28:11

o slatkica mala kako je to nju napalo :dragi:

može pitanje,kažeš hemogoblin je ok ali će piti željezo da stvori zalihe malo mi to nije
logično ako mogu savjetovati rađe joj daj neki sirup sa vitaminima i željezom tipa
multisanosvit ili kindervital
koliko sam shvatila i inače slabo jede a željezo joj samo može teško pasti na želudac pa
će još slabije jesti
čuvajte se :cmok:

34. puros - View this post online

14.06.2008. 11:37:33

bembo je prije 2 dana potužio se da ga nešto boli u ustima- dvije afte. u ljekarni su mi dali nistatin kapi od plive. evo, jedna je već prošla, a druga nadam se prolazi.

35. Ana06 - View this post online

14.06.2008. 11:49:25

Jadno malo! nadam se da će već sutra biti još bolje?

36. mama.since - View this post online

14.06.2008. 14:56:00

O curica mala,
nadam se da ce brzo proci i da ce se vec sutra osecati bolje.
Evo i vibrice za brzo ozdravljenje.

:jeeah:

37. Minnie Mouse - View this post online

14.06.2008. 15:00:51

:roll:

38. Minnie Mouse - View this post online

14.06.2008. 15:03:00

Quote Hobit
može pitanje,kažeš hemogoblin je ok ali će piti željezo da stvori zalihe malo mi to nije
logično ako mogu savjetovati rađe joj daj neki sirup sa vitaminima i željezom tipa
multisanosvit ili kindervital
koliko sam shvatila i inače slabo jede a željezo joj samo može teško pasti na želudac pa
će još slabije jesti
čuvajte se :cmok:

da, kks je sasvim ok, a ovo je pedijatrica baš rekla da će joj dati da stvori zalihe :ne zna:
katja nije neki jelac, ali danas jede ko poplava: doručkovala je kruh s abc sirom i uzela si je još 2 šnite dimceka pa je još malo pojačala s 2 dukatina od čokolade. za ručak sam radila tagliatelle s repovima kozica - pojela je valjda 20 dkg repova, tijesto nije ni pipnula, a sad je tražila još 2 dukatina. izgladnila je zadnjih tjedan dana,inače nema šanse da bi to sve pojela. :mrgreen: jedino još čekam da krene s voćem koje inače obožava, ali ju valjda još peku rane kad ga jede pa vidim da izbjegava...

od multivitamina dajem joj child life multi vitamin & mineral. željezo joj još nisam počela davati, ali možda joj uvalim žličicu ferruma tu i tamo. neću inzistirati.

39. Danijela_Hrabra - View this post online

14.06.2008. 15:05:26

O mishica mala slatka :love1:

nadam se da ce sve brzo proci i da ce opet biti ona stara :klanj: :klanj: :klanj:

40. Minnie Mouse - View this post online

14.06.2008. 15:08:39

Quote puros
bembo je prije 2 dana potužio se da ga nešto boli u ustima- dvije afte. u ljekarni su mi dali nistatin kapi od plive. evo, jedna je već prošla, a druga nadam se prolazi.

nadam se da će ostati na dvije :klanj:
cure moje, to je stvarno grozno kad dijete ima hrpu afti, katja se jako napatila, ali evo srećom prošlo je nakon tjedan dana, tj. afte još ima, ali je temperatura prošla :klanj:

jučer je mm dobio temperaturu i ima nešto što ga "smeta u ustima", eno ga leži u krevetu u zimskoj pidžami, s čarapama na nogama i pod dvije deke - veli hladno mu je, onda znate kako ga trese. a ja isto osjećam da mi se na donjoj usni s unutarnje strane radi afta :bang: pa se samo nadam da ću ostati na nogama, bez temperature jer moram ići raditi u ponedjeljak, tjedan dana sam bila doma zbog katje, a na poslu mi je glavna sezona. molim malo vibrica i za mene. :cmok:

41. ziggy - View this post online

14.06.2008. 15:38:50

stižu vibrice za cijelu obitelj minnie... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :cmok:

42. puros - View this post online

14.06.2008. 16:39:40

evo za svo troje :jeeah: :jeeah: :jeeah: :dragi: :dragi:

43. puros - View this post online

14.06.2008. 16:41:34

[quote:922de13ed4="Minnie Mouse"]Quote puros

nadam se da će ostati na dvije :klanj:
cure moje, to je stvarno grozno kad dijete ima hrpu afti, katja se jako napatila, ali evo srećom prošlo je nakon tjedan dana, tj. afte još ima, ali je temperatura prošla :klanj:

ja se kao dijete sjećam kad sam imala afte, uh, i sad mi je muka samo od sjećanja.

» Mama-Mami Forum » Zdravlje djece » krvave afte i temperatura već 6 dana -bolje je!
24.07.2014. 04:10:05 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |