Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » Zdravlje žena » leukociti u urinu ....valjda?

leukociti u urinu ....valjda?

1. donajulia - View this post online

22.08.2008. 11:16:48

ne znam kako nasloviti temu :ne zna:

Naime, neposredno prije dobivanja konačnih nalaza za bebu i malo prije kiretaže išla sam na redoviti trudnički pregled krvi, mokraće i bla bla...
Eh sad, sve je to bilo lijepo i super, samo su mi leukociti u mokraći bili 10^9

Budući da sam bila već u 15tom tjednu, vrijeme kiretaže se bližilo pa nismo puno obraćali pažnju na to (tj. doktori uz moj blagoslov), dakle sve se sastalo.

Od tada je prošlo skoro dva mjeseca. Prije nekih 15 dana osjećala sam čudan miris (koje sam prepoznala kao bakterije) u mokraći, i riješila sam sve češnjakom :klanj:
Znači, cijeli sedmi mjesec (nakon operacije) mokraća i sve je bilo normalno - to se pojavilo početkom kolovoza.

Simptoma nema.
Mokraća je, ajmo reć, uredna (tu i tamo se igram šerloka pa nešto i "namirišem" :mrgreen: )

da se javim doktorici i ponovim nalaze od urina?
ili nema potrebe

p.s. doktora mi je navrh glave pa i više :)

2. sara m. - View this post online

22.08.2008. 11:23:03

Nikome se ne ide kod dr,tebi pogotovo,znam... :dragi:
Ali ipak odi,sredi si to ako treba srediti što i u nove pobjede :cmok:

3. sara m. - View this post online

22.08.2008. 11:46:10

Nikome se ne ide kod dr,tebi pogotovo,znam... :dragi:
Ali ipak odi,sredi si to ako treba srediti što i u nove pobjede :cmok:

4. Myway - View this post online

22.08.2008. 12:00:45

Nisam sigurna da je češnjak dovoljno jak da sam uništi bakterije.
Možda je nestao taj miris koji ti je smetao i možda se smanjio broj, ali...

Koliko god ti se ne mili, najmanje što možeš napraviti je obnoviti nalaze urina.

Vibram da je sve u redu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

5. Hobit - View this post online

22.08.2008. 12:07:04

ili ajde kod dr-a ili možeš probati kupiti one trakice za urin
nisu 100% precizne ali pokažu ako je nešto poremećeno pa ideš dalje
samo neznam koliko koštaju
vibrrrrrrrrrrrrrrram da je sve ok :cmok:

6. Majoneza - View this post online

22.08.2008. 22:48:41

mozda da probas da pijes caj od brusnice.
iIli jos bolje,ako ti se vec ne ide kod dr.,uradis analizu urina u privatnoj laboratoriji i onda znas na cemu si.
Inace caj od brusnice je odlican kod urinarnih infekcija.pogotovo kod e.coli

7. Karlova mama - View this post online

23.08.2008. 07:58:22

Ja bi ipak pregledala mokracu jos jednom.
Kao sto je netko rekao mozes je odnjeti u privatni labaratorij pa ako je sve u redu nemoras ni vidjeti dr.

8. adiss - View this post online

23.08.2008. 08:14:12

povišeni leukociti u mokraći znače upalu.
ako se ne ona ne liječi, stvari se mogu zakomplicirati i to u smislu dugotrajnijeg liječenja.
s druge strane, ako nemaš nikakvih tegoba, mislim da je sve ok.
u suprotnom bi trebala osjećati bar malo peckanja kod mokrenja.
(sve ovo prolazim zadnja dva mjeseca)

pij puno tekućine, brusnicu

jel ti navrhglave :mrgreen: gin ili dr opće p?
oba ti u principu mogu dati uputnicu.

kad ideš na slijedeći pregled?
zatraži je tad, a do tad samo puno pij da se sve to ispire za svaki slučaj :klanj:

9. Inglesina - View this post online

23.08.2008. 10:01:16

Aj ipak provjeri urin, vjerojatno je sve ok, al čisto da si mirna!! :cmok:

10. mama.since - View this post online

23.08.2008. 10:29:58

[quote:b25c180feb="Karlova mama"]Ja bi ipak pregledala mokracu jos jednom.
Kao sto je netko rekao mozes je odnjeti u privatni labaratorij pa ako je sve u redu nemoras ni vidjeti dr.

i ja bi ovako, da budes mirna i nemas sumnje.

11. donajulia - View this post online

23.08.2008. 20:13:29

:mah:

12. donajulia - View this post online

23.08.2008. 20:14:56

Hvala :cmok:
za sad mi je najprihvatljivija opcija ova da kupim trakice za urin :mrgreen: , jer zbilja, simptoma nemam (svrbež ili slično). Jedino što sam bila osjetila je taj miris amonijaka i osjećaj kao da ne ispraznim mjehur do kraja. Češnjakom se sve to riješilo :klanj:

sljedeći pregled kod ginekologa imam kad se naručim (u principu, čekamo nalaze sa kiretaže koji još nisu gotovi).

Nisam nemarna, jednostavno... odmaram.

@ adiss, dosta mi je samog osjećaja ići kod dr, čekati, uputnica, labaratorij, pa nalazi i tako dalje :mrgreen: Inače, doktori su mi odlični (čak mi nedostaju da proćakulamo) :hihi:

13. Anushka - View this post online

24.08.2008. 00:32:48

Nadam se da je sve dobro. Razumijem tvoju nezelju za odlazak doktoru :dragi: :dragi:

No vidi, ako se ne poboljsa, a ti ipak odi :cmok: :dragi:

14. Rony - View this post online

24.08.2008. 11:20:42

to i mene stalno muči, uvijek imam povišene leukocite u urinu, a kad dođem kod ginića pa umoći onu trakicu u urin uvijek je o.k.
i da sad mi se u trudnoći pojavio neki iscjedak i miris..
otprije sam dobila rojazol vaginalete (iskreno nisam nikad čula za njih, pa sam skeptična da li da ih stavim ili ne)

15. Rony - View this post online

24.08.2008. 11:21:25

to i mene stalno muči, uvijek imam povišene leukocite u urinu, a kad dođem kod ginića pa umoći onu trakicu u urin uvijek je o.k.
i da sad mi se u trudnoći pojavio neki iscjedak i miris..
otprije sam dobila rojazol vaginalete (iskreno nisam nikad čula za njih, pa sam skeptična da li da ih stavim ili ne)

16. donajulia - View this post online

24.08.2008. 12:19:48

Quote Rony

ja ti ne znam reći, u životu nisam koristila (niti trebala) vaginalete, osim utrogestana kad je trebalo
sretno :cmok:

17. Bellatrix - View this post online

24.08.2008. 15:57:33

Brusnica, brusnica , brusnica. Šumeća , u soku ,suha, u kapsuli. Stvarno radi čuda. Miris može biti od biločega. Prehrana, kozmetučki proizvodi. AKo nakon intezivne brusnice se ništa ne promijeni onda eventualno ići doktoru. Malo smanjiti unos c vitamina jer on dodatno kiseli rodnicu pa može podržavati infekciju. C vit je dobar za dosta stvari ali ne za uroinfekte. Pogotovo je loš sa uvin H čajem.

Rony, ja osobno sam veliki protivnik vaginaleta i bilokakvih pripravaka i lječenja u trudnoči. Meni je giekolog prepisao u trudnoći vaginalete i ja sam rekla da sam ih stavljala makar nisam i idući put je sve bilo fantastično.U trudnoči specijalno organizam ima sposobnost samoiscjeljenja. Al to sam ja i moja je bila odgovornost. Ti učuni kako misliš ;)

18. water lily - View this post online

24.08.2008. 19:27:41

Ja ću se prikloniti curama koje ti preporučuju laboratorijsku kontrolu. Najsigurnije i najbrže.
Čudi me da još nisi dobila phd nalaz od kiretaže. Ja sam bila na kiretaži 5.8., pa mi je doc rekla da dođem za tri tjedna po nalaz, međutim, bio mi je gotov već idući tjedan. Mislila sam ipak da će nešto opširnije pisati, kad ono samo "graviditas" (lat. trudnoća). Rekli su mi da je to uredan nalaz, tj. da nema nikakvih drugih stanica tipa tumorskih :klanj:
Svejedno sam mislila da će taj nalaz barem malo rasvijetliti zašto se dogodilo to što se dogodilo.
Malo ću se sad, Žuli, priheftati na tvoju temu sa jednim pitanjem. Par dana poslije kiretaže sam primjetila da me boli mjehur kad je pun. Ne boli me dok mokrim, ništa me ne peče, mokraća nema nikakav poseban šnjof, nego samo taj trenutak kad sjednem na školjku, unutra u mjehuru me presječe da sve zvijezde vidim. Čak me boli i na dodir, probala sam se pritisnuti i pravo me boli. Kad se izmokrim, sve je ok. :ne zna:
Imam filing da to sad lagano prolazi, ali par dana mi je baš bilo gadno.
Jesi ti imala sličnih iskustava?
Jel to uopće povezano s kiretažom? Nikad prije nisam tako nešto osjetila.
Baš ću pitati mog gina na idućoj kontroli, ali me zanimaju i vaša iskustva.

19. donajulia - View this post online

24.08.2008. 20:09:22

ovaj je dupli :mrgreen:

20. donajulia - View this post online

24.08.2008. 20:11:15

[quote:5202cb4743="water lily"]Ja ću se prikloniti curama koje ti preporučuju laboratorijsku kontrolu. Najsigurnije i najbrže.
Čudi me da još nisi dobila phd nalaz od kiretaže. Ja sam bila na kiretaži 5.8., pa mi je doc rekla da dođem za tri tjedna po nalaz, međutim, bio mi je gotov već idući tjedan. Mislila sam ipak da će nešto opširnije pisati, kad ono samo "graviditas" (lat. trudnoća). Rekli su mi da je to uredan nalaz, tj. da nema nikakvih drugih stanica tipa tumorskih :klanj:
Svejedno sam mislila da će taj nalaz barem malo rasvijetliti zašto se dogodilo to što se dogodilo.
Malo ću se sad, Žuli, priheftati na tvoju temu sa jednim pitanjem. Par dana poslije kiretaže sam primjetila da me boli mjehur kad je pun. Ne boli me dok mokrim, ništa me ne peče, mokraća nema nikakav poseban šnjof, nego samo taj trenutak kad sjednem na školjku, unutra u mjehuru me presječe da sve zvijezde vidim. Čak me boli i na dodir, probala sam se pritisnuti i pravo me boli. Kad se izmokrim, sve je ok. :ne zna:
Imam filing da to sad lagano prolazi, ali par dana mi je baš bilo gadno.
Jesi ti imala sličnih iskustava?
Jel to uopće povezano s kiretažom? Nikad prije nisam tako nešto osjetila.
Baš ću pitati mog gina na idućoj kontroli, ali me zanimaju i vaša iskustva.

Sad kad si opisala, čini mi se da se sjećam da sam (uz ostale) imala i takvu vrstu boli. Ali, nemoj me hvatati za riječ. Ja sam jedno 15 dana imala i kontrakcije maternice i upalu mjehura i temperaturu i probadanje u jajnicima, više nisam znala razlikovati šta je šta. S tim da to nije bilo ništa strašno bolno niti je dugo trajalo - znači, cijela zdjelica mi se u biti vraćala na mjesto. Doduše, ja sam i krvarila punih 5 tjedana :roll:
Ne trebaš se zabrinjavati. U stvari, sad se kristalno sjećam (imam totalni fleš :mrgreen: ): kad mi je mjehur bio pun, osim što sam imala neugodan pritisak, jako me boljelo kad kišem. Kad bih ga ispraznila, to je prestalo. I to je trajalo mooožda tri dana, pa je onda prešlo na drugu vrstu boli (recimo, jajnike ili slično) :mrgreen:

što se tiče nalaza, ne znam reći; moje je dijete imalo teške malformacije, tako da je moguće da se čeka i radi toga (med. sestra mi je rekla da čekaju nalaze placente, a da to zna potrajati - nekad i po tri do šest mjeseci). A ako mi na kraju bude samo pisalo "graviditas" onda ću otvoriti posebnu temu da se smijete sa mnom. Od muke, naravno.

Kad ti je sljedeća kontrola?

21. water lily - View this post online

25.08.2008. 09:46:44

Pa ništa mi posebno nisu rekli, samo mi piše kontrola kod nadležnog ginekologa PZZ.
Odnijet ću mu otpusno pismo ovaj tjedan, pa ću vidjet što će mi reći.
A prije nego ponovo krenemo u akciju (za oko 5 mj.), obavit ću sve žive pretrage (briseve, uzv,papa, laboratorij...)
Tebi je vjerojatno rađena na uzorku i DNK analiza, ako je bilo malformacija, a to duže traje.
Koliko su tebi rekli da moraš pričekati do slijedeće trudnoće?
Meni 5-6mj., to mi je nekako puno, s obzirom da se radilo o relativno ranoj trudnoći (8 tj.)

22. donajulia - View this post online

25.08.2008. 10:05:46

[quote:ff48ed5da9="water lily"]
Koliko su tebi rekli da moraš pričekati do slijedeće trudnoće?

3 mjeseca (nakon trećeg ciklusa) :ne zna:
Prvi ciklus mi je već bio (32 dan od operacije), znači sve kako treba. Sad čekam drugi da vidimo jel se ustalio.

» Mama-Mami Forum » Zdravlje žena » leukociti u urinu ....valjda?
23.07.2014. 05:32:50 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |