Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » komunalne naknade - zastara računa

komunalne naknade - zastara računa

1. Brane - View this post online

28.03.2011. 09:30:21

Cure trebam savjet vas pravnica (i ostalih naravno)....

prije par dana na adresu nam je stigla obavijest iz iz komunalnog - odjel naplate dugovanja

terete nas za neplaćene račune iz 2007,2008 i 2009.g.

sve skupa to je cca 800,00kn

kako se mm makao od splitske banke tako ne mogu dokazati da li smo plaćali te račune ili ne, na uplatnicama zapišem datum ali mi sve ide on line tako da dokaza o uplati nemam....

na netu čitam o ZASTARI plaćanja nakon godinu dana- ima li neka dobra duša koja mi može negdje isčupati neki zakon koji bi mi pomogao jer mi u ovoj situaciji stvarno nije do plaćanja računa iz 2008.g.

ono što mi je čudno što su svi ostali računi uredno plaćeni

to je mjesečno cca 65kn tako da sam objedinjavala i plaćala kvartalno svaki put i sad odjednom imam dugove....

2. Hestija - View this post online

28.03.2011. 09:51:52

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503317281&forum=36

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503331091&forum=35

3. Brane - View this post online

28.03.2011. 09:57:21

e vidiš Hestija, ja sam na netu našla da zastara ide nakon godinu dana a ne tri kako piše na tvom linku, sad sam mrvicu zbunjena.... :ne zna:

i par ljudi nam je reklo da pišemo dopis u kojem navodimo zastaru jer godina dana stari računi idu u zastaru.....

4. pipi1 - View this post online

28.03.2011. 11:42:25

http://www.potrosac.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=37

Mislim da su te prekasno obavijestili o tim računima odnosno dugovanjima (ako su stvarno i postojala)

5. Slatkica - View this post online

28.03.2011. 12:47:29

Komunalna naknada 3 godine, a ostalo struja, voda, telefon... 1 godina

6. Gabi - View this post online

28.03.2011. 13:07:44

... i HRT pretplata u zastari nakon 1 god. :mrgreen:

7. andreja - View this post online

28.03.2011. 13:31:37

naravno da dokaza imas
odes u splitsku banku s tim njihovim potrazivanjem i zamolis ispis bez obzira sto vise niste klijent

mozda ces to morati nesto simbolicno platiti ali ces dobiti pregled uplata

8. Kre-kre zabica - View this post online

29.03.2011. 19:41:35

Quote Slatkica

ovo za vodu i zastaru na račune za vodu uopće nije istina.
moja radna kolegica iz sobe je prije dva tjedna bila na sudu jer je vodovod tužio za neplaćena 2 računa iz 2003. godine.
presuda: krivi ste - platite.
žena platila.

račune je 2003 god. izgubila, zvala na vodovod da joj pošalju nove s iznosom koji duguje, nisu poslali, ona to zanemarila....i eto je na sudu. i sad je platila.
o kojoj mi to zastari i zakonima u ovoj državi govorimo :ne zna: :ne zna:

9. pipi1 - View this post online

29.03.2011. 21:39:12

[quote:6cf8e0d1a4="Kre-kre zabica"]Quote Slatkica

ovo za vodu i zastaru na račune za vodu uopće nije istina.
moja radna kolegica iz sobe je prije dva tjedna bila na sudu jer je vodovod tužio za neplaćena 2 računa iz 2003. godine.
presuda: krivi ste - platite.
žena platila.

račune je 2003 god. izgubila, zvala na vodovod da joj pošalju nove s iznosom koji duguje, nisu poslali, ona to zanemarila....i eto je na sudu. i sad je platila.
o kojoj mi to zastari i zakonima u ovoj državi govorimo :ne zna: :ne zna:

Kad ju je Vodovod tužio?

Pretpostavljam još davno, pa se to vuklo godinama dok je došla na sud.

U tom slučaju nije nastupila zastara, bez obzira iz koje godine su dugovanja, bitno je da se u međuvremenu nešto radi po tom predmetu, pišu dopisi, opomene i sl.

» Mama-Mami Forum » » komunalne naknade - zastara računa
24.11.2014. 16:49:15 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |