Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls

Mama-Mami Forum

Zajedno smo jači!!!
View this site online

» Mama-Mami Forum » » Putuje li tko u Tursku ovo ljeto

Putuje li tko u Tursku ovo ljeto

1. Sirena-bela - View this post online

26.05.2011. 20:52:44

Kao šta sam naslov kaže,ja razmišljam o ovoj zemlji kao odredištu,pa me zanima štošta.Svaka informacija je dobro došla ,idem i sa malom, pa mi je bitno da ima zabave i za nju.

2. Sanja - View this post online

26.05.2011. 21:01:36

Mi smo bili dosta puta, reci što te konkretno zanima.

3. Sirena-bela - View this post online

26.05.2011. 22:24:29

Agencije nude svašta ,a kad pitam da mi nešto preporuče da nije previše udaljeno od aerodroma i da ima zabave za dijete dobijem suhoparne odgocvore.Šta bi mi preporučila mislila sam u Antalyu,ali neki kažu bolja je Alanya,hmmm šta izabrati ,dali imaš koju preporuku za hotel,šta obavezno ponjeti sa sobom ,a šta je bespotrebno.I kakva je hrana samo njihovi specijaliteti ili je raznolika zbog male me zanima.

4. Sanja - View this post online

27.05.2011. 09:52:38

Probat ću ti odgovoriti redom.

Teško mi je reći što da odaberete, jer to ovisi o tome kakva su vaša očekivanja, tj. želite li se prvenstveno odmoriti, kupati i sunčati ili ste više raspoloženi za razgledavanje i izlete i sl.

Mi smo bili četiri puta u Turskoj i jedino mjesto u koje ne bih više otišla je Kemer. Razlog je taj što su ga opsjeli Rusi, i kao gosti i kao vlasnici kafića, klubova i hotela. Osim što su cijene osjetno više nego u drugim mjestima, uopće nema one lijepe, ugodne atmosfere karakteristične za Tursku.

Alanya je prekrasna. U samom gradu je ogromna pješčana plaža (zove se Kleopatra), a u okolici postoje manja turistička mjesta. Loša strana jest što je udaljenost od zračne luke otprilike dva sata vožnje, no naše cure su to sasvim dobro podnijele.

Antalya je ogroman grad i ljetovati u njoj je otprilike kao da ljetuješ u Rijeci ili Splitu. U njezinoj okolici postoje brojna turistička mjesta, no sam grad je po mom mišljenju prevelik i preužurban da bi se u njemu moglo kvalitetno ljetovati (iako ima svoje plaže).

Ako želiš dugačke pješčane plaže, preporučila bih ti neko mjesto na obali Mediterana. Ako pak želiš krajolik koji podsjeća na hrvatski Jadran (razvedena obala, pješčane i šljunčane plaže, pogled na otoke), preporučila bih ti obalu Egejskog mora (dakle, Bodrum i okolica).

Što ponijeti... Svakako kreme za sunčanje, što viši faktor. Iako ih ima i u turskim dućanima, trebat će vam one sekunde kad izađete iz aviona. Također ponesite i sve potrepštine za plažu, jer u Turskoj znaju biti osjetno skuplje (npr. obične naočale za plivanje su prošle godine u Kemeru bile nekih pet-šest puta (!) skuplje nego u dm-u u Austriji).

Ako idete u srpnju ili kolovozu, ne trebaju vam zatvorene cipele i veste. Ako vam dijete ne ide u školu, tj. niste ograničeni ljetnim praznicima, svakako bih vam preporučila posljednji tjedan kolovoza i prvi rujna.

Hrana je u turskim hotelima uglavnom dobra; svugdje gdje smo odsjeli svi su obroci bili ponuđeni na švedskom stolu, tako da sama biraš što jedeš, a nudi se mješavina europske i turske kuhinje. Ono što definitivno nećete dobiti je svinjetina.

Ponuda voća i povrća je izuzetno raznovrsna.

Evo ti još par linkova na iskustva iz prve ruke:
Konakli (turističko mjestašce kraj Alanyje)
Alanya
Kemer
Olympos (nacionalni park)
Antalya

Nadam se da sam ti pomogla.

5. Elly - View this post online

27.05.2011. 11:32:37

Dodajem jos na listu Marmaris i Bodrum, no ne znam da li nase agencije nude aranzmane za ta dva ljetovalista.

Marmaris
jos Marmarisa
Bodrum

hoteli - Bodrum
hoteli - Marmaris

Po Turskoj smo putovali u vlastitoj reziji, bez djeteta, pa ti informacije s te strane ne mogu dati, no kao ljetovalista su mi se jako dopala upravo ova dva, i zato ti ih dodajem na listu potencijalnih destinacija. Nadam se da sam pomogla (barem malo).

6. Sanja - View this post online

27.05.2011. 12:19:43

Da, okolica Bodruma je stvarno prekrasna za obiteljsko ljetovanje.

Sam grad baš i nije, jer je riječ o partijanerskom središtu istočnog Mediterana, dakle, gradu u kojem baš i ne vladaju mir i tišina, ali svakako ga vrijedi pogledati.

Mi smo ljetovali u mjestašcu Bitez, nedaleko Bodruma, kad je Fiona imala tri-četiri mjeseca i bili smo prezadovoljni.

7. Sirena-bela - View this post online

27.05.2011. 18:33:21

Cure baš ste me razveselile odgovorima ,informacije su više nego dobre.Kako stvari stoje ili bi išli u 7 ili krajem 8 mjeseca.Znači A lanya se više isplati ,tako sam čula od mnogih.Imate li koji hotel za preporučiti di ste boravile ili koji ste vidjele.Ima baš puno ponuda za Kemer ,znači nije neka opcija ,A Lara dali se isplati tamo, ili da malo pronjuštam hotele u Alaniji.

8. Ana06 - View this post online

27.05.2011. 19:05:54

http://www.meryan.com

bili 2005 ili 06.

sve je kao na slikama. bili smo u sred leta, kraj 7.meseca. nije bilo prevruće. more je bilo fino, ali samo stalno su bili talasi, što za malu nije bilo baš zgodno. i nije bio baš neki fini ulaz u more, možda su ga do sada sredili. za klince imaš gomilu zezalica u kids clubu. iz mog iskustva treba voditi računa i o dužini boravka u bazenu, na prvi pogled sve je beskrajno čisto, verovatno i jeste voda čista, ali je pretopla.

to mi je bilo jedino letovanje preko turističke agencije.

ne prija mi taj tip letovanja, kao letovanje u luksuznom zatvoru. posle 5-6 dana me uhvatio neizdrž, navikneš se i na iste face i na istu hranu, jedina mogućnost izlaza je vožnja do nekog gradića onim busićima-dolmušima, a onda me na ulici ubija cenjkanje i vučenje za rukav.

9. Ana06 - View this post online

27.05.2011. 19:09:39

zaboravih da dodam svi ti hoteli se nalaze faktički na auto-putu, nema nikakve mogućnosti za šetnju van hotela a da je "na peške".

ovo je bila varijanta leti se do antalije, i onda sat ipo vožnje u pravcu alanje. prvi do je bio hotel titanic, u to vreme tek otvoren, svetsko čudo.

10. Sirena-bela - View this post online

27.05.2011. 19:23:45

Ana06 ovaj tvoj hotel ,ne čini mi se loš.
Cure da vas pitam hrana je raznolika pretpostavljam ko i svugdje ,samo me zanima dali će moje djete ostati sitio koje je izbirljivo,dali se nude pašte ,piletina ,glupo pitanje ali uvjek uzimamo pakete sa samoposlugom jer sam tako sigurna da će nešto si naći.
I da neke agencije nude i ultra all inclusive hmm u čemu je razlika od all inclusive ,i dali se ležaljke naplačuju na plaži.
Kakva je situacija sa telefonom dali se isplati zvati sa moba ,govornice ,hotela.

11. donajulia - View this post online

27.05.2011. 19:37:13

Quote Ana06

.....neizdrž.

evo nove riječi za moj vokabular :klanj:

12. Elly - View this post online

27.05.2011. 21:03:56

Quote Ana06
zaboravih da dodam svi ti hoteli se nalaze faktički na auto-putu, nema nikakve mogućnosti za šetnju van hotela a da je "na peške".

Mi smo u Marmarisu bili u hotelu koji je bio na plazi (Marmaris ima jako dugu, razvucenu obalu), ali u gradu, tako da je setnja bila moguca.
Da me ubijes, ne mogu se sjetiti kako se zvao, a kad gledam slike, svi su mi slicni.... :roll:

13. Sanja - View this post online

27.05.2011. 21:44:24

[quote:f6ddfe4a51="Sirena-bela"]Cure baš ste me razveselile odgovorima ,informacije su više nego dobre.Kako stvari stoje ili bi išli u 7 ili krajem 8 mjeseca.Znači A lanya se više isplati ,tako sam čula od mnogih.Imate li koji hotel za preporučiti di ste boravile ili koji ste vidjele.Ima baš puno ponuda za Kemer ,znači nije neka opcija ,A Lara dali se isplati tamo, ili da malo pronjuštam hotele u Alaniji.

Hm, ovako. U Alanyji sam bila s mm-om dok još nismo imali djecu (zapravo, zadnji dan godišnjeg smo napravili test i skužili da sam trudna :mrgreen: :love1: ). Bili smo u hotelu na samoj plaži Kleopatra i to je super za par bez djece koji voli tulumariti i noćnoživjeti. No, nijedan hotel u samom gradu ne bih preporučila obitelji s djecom. Jednostavno je prebučno i prevelika je gužva.

Kao što Ana06 kaže, na potezu između Antalyje i Alanyje ima brdo hotela klupskog tipa i čini mi se da je to za obitelj bolja opcija.

Mi nikad nismo bili u takvoj nekakvoj hotelsko-klupskoj izolaciji, tj. uvijek smo pazili da se hotel nalazi u nekom mjestu. To možeš lako provjeriti, samo ukucaj točnu adresu hotela u google maps.

Ono na što moraš paziti su hoteli koji se nalaze s druge strane autoputa tako da ih s plažom povezuje podzemni prolaz. Dakle, što se prelaska ceste tiče, nema opasnosti ni problema, ali ne mogu si ni zamisliti koja je to buka.

Kad smo u tom dijelu Turske bili s djecom, bili smo u Konakliju, vidi onaj link kojeg sam stavila. Mjestašce nije ništa posebno, ali sasvim dovoljno za povremene šetnje (imaj na umu da su naše curke tada imale godinu i pol i tri i pol godine - dakle, neki duži izleti nisu dolazili u obzir).

Oprosti, ne znam koliko je stara tvoja curica. :()) Ako mislite ići na višednevni izlet u Kappadokiju, Pamukkale i sl., svakako bih vam savjetovala da ne ljetujete previše istočno, već se zadržite zapadnije.

U vezi hrane, da, tijesta i pire krumpira ima uvijek, barem je to bio slučaj u hotelima u kojima smo mi bili. Također se za svaki obrok servira i piletina, bilo kuhana, bilo pečena, bilo pohana. Obavezno bude i riba.

Ne bih ti znala reći razliku između all inclusive i ultra all inclusive, to je najbolje pitati agenciju. Koliko znam, u all inclusive bi trebala biti uključena tri glavna obroka dnevno, produženi doručak (za one koji spavaju duže), poslijepodnevni obrok (za one koji jedu između ručka i večere), nešto što se zove midnight snack, iako se servira između 22 i 24h, zatim kava, čaj, sokovi, pivo i lokalna alkoholna pića cijeli dan (od doručka do ponoći), te posebno kava, čaj i kolači u 17h. U Konakliju i u Grčkoj smo pod all inclusive dobili i neograničene količine sladoleda, ali samo za djecu, dok se drugdje toga ne mogu sjetiti.

U all inclusive ponudi bi trebali biti i brojni sportovi i igraonica za djecu (odvija se u zatvorenom prostoru u vrijeme najvećih vrućina). Ležaljke na plaži se ne naplaćuju, a većina hotela dat će vam i ručnike za plažu koje možete redovito mijenjati za čiste.

14. Sirena-bela - View this post online

27.05.2011. 22:26:54

Sanja iscrpan izvještaj ,moja će uskoro napuniti 8.To za hranu me zanimalo ali mi odma lkše je rpaštu obožava na 1000 načina :mrgreen: znači biti će sita ,a.ko upikne koji komad mesa još bolje.Jedna agencija mi je dala ponudu za Laru ali mi se čini cijena paprena .
Svi nude
HOTEL ARABELLA WORLD****

HOTEL CESAR RESORT*****

. HOTEL SULTAN OF SIDE*****

Dali ste vidjele neki bar izblizine.

15. Sanja - View this post online

28.05.2011. 11:02:23

Žao mi je, Sirena-bela, ne poznajem nijedan od tih hotela.

16. Sirena-bela - View this post online

28.05.2011. 19:03:49

Quote Sanja
Žao mi je, Sirena-bela, ne poznajem nijedan od tih hotela.

Ma sve je o.k draga ,ima previše hotela da bi ih sve znala .

17. Sirena-bela - View this post online

08.06.2011. 20:14:27

Ja još uvjek u potrazi ,neznam nisam nikada bila i nebi das e razočaran,sve agencije nude slične hotele.Najviše u ponudi imaju Antalyu pogotovo za mjesta Kemer,Belek i Lara(koja mi se osobno čini preskupa).Hoteli koji su mi bili ponuđeni njuškajuči netom zključih da nisu na plaži ili da nisu u blizini da možeš se prošetati ,obaviti neki šoping.Htjela bi i do Pamukale pa koje mjesto mi najbolje odabrati zbog udaljenosti.

18. Elly - View this post online

08.06.2011. 21:02:36

[quote:582edd1035="Sirena-bela"]Htjela bi i do Pamukale pa koje mjesto mi najbolje odabrati zbog udaljenosti.

Pamukkale (i Hierapolis, obicno povezu te dvije lokacije u jedan izlet) ti je cca 2h voznje udaljena od turisticke lokacije i grada Kusadasi, koji ima hrpu hotela na obali.
Iz njega mozes raditi izlet i na grcki otok Samos.
Takodjer ti je i zgodna lokacija jer je vrlo blizu Efesa i Maryemane (marijanskog svetista).

19. Sirena-bela - View this post online

08.06.2011. 21:09:18

Quote Elly
[quote:e1c233241a="Sirena-bela"]Htjela bi i do Pamukale pa koje mjesto mi najbolje odabrati zbog udaljenosti.

Pamukkale (i Hierapolis, obicno povezu te dvije lokacije u jedan izlet) ti je cca 2h voznje udaljena od turisticke lokacije i grada Kusadasi, koji ima hrpu hotela na obali.
Iz njega mozes raditi izlet i na grcki otok Samos.
Takodjer ti je i zgodna lokacija jer je vrlo blizu Efesa i Maryemane (marijanskog svetista).

hvala draga ,ali nisam vidjela da niti jedna agencija nude te destinacije nažalost.

Pamukkale mi se čini fenomenalno mjesto i htjela bi ga posjetiti.

20. Elly - View this post online

08.06.2011. 21:16:33

[quote:42ed60f70a="Sirena-bela"]Pamukkale mi se čini fenomenalno mjesto i htjela bi ga posjetiti.

Zaista jest. :bravo1:
U samom mjestu Pamukkale imas puno hotela u kojima mozes odsjesti, neki od njih imaju termalne bazene (37 C) u kojima plivas iznad rimskih ostataka, fantasticno nesto.
Inace bas u Pamukkale-bazenima (one nastale slaganjem kalcija, pa kao kaskade - one koje vidis na slikama) nije vise dozvoljeno kupanje.

Ako ti nije problem malo vise potrositi, mozda da pitas u agenciji da ti sloze neku kombinaciju, Pamukkale + hotel na obali?
To sto nije u katalogu ne znaci da oni ne mogu organizirati - jedino je pitanje koliko bi te novaca za takvo nesto trazili.

(Mi smo sve organizirali sami, i to mi je jedan od najdrazih godisnjih odmora ever. :love1:)

21. Sirena-bela - View this post online

08.06.2011. 21:41:58

znači nema kupanja ,šteta baš se ponadala kupanju.Čla da dođe 50-etak eura put.

22. Elly - View this post online

08.06.2011. 22:30:15

[quote:98a724209c="Sirena-bela"]znači nema kupanja ,šteta baš se ponadala kupanju.Čla da dođe 50-etak eura put.

U tim prirodnim bazenima ne.
Jedino u hotelima u njihovim bazenima, cijeli kraj je bogat termalnim vodama.

23. Sirena-bela - View this post online

08.06.2011. 23:14:32

hvala draga ,a šta misliš jel mi jeftinije tamo tražiti ponudu za izlet ili kod nas u agenciji.

24. Elly - View this post online

09.06.2011. 07:12:25

[quote:35dbd6e053="Sirena-bela"]hvala draga ,a šta misliš jel mi jeftinije tamo tražiti ponudu za izlet ili kod nas u agenciji.

Tamo, ali njihova agencija (ne predstavnik HR agencije u hotelu).
Pogledaj malo njihove agencije online, pa ces vidjeti sto imas u ponudi i za koji novac.

Mi smo u Istanbulu kupili kombinirano izlet Capadoccia + Pamukkale, sa prijevozom iz Istanbula, hotelima (u Capadocciji smo proveli vise dana) i u Capadocciji i u Pamukkale, do Kusadasija, i cijena je bila sasvim pristojna.

Uglavnom, turski turizam je jako prisutan na webu, mozes si dosta pomoci ako malo proguglas. :bravo1:

25. Sirena-bela - View this post online

09.06.2011. 17:33:55

hvala draga,baš se radujem samo još treba pravi hotel odabrati,nadam se da neću krivi odabrati.

26. Sanja - View this post online

09.06.2011. 21:25:16

Sirena-bela, kad jednom dođeš u Tursku, imat ćeš ogroman izbor izleta.

Što se hotela tiče, probaj vidjeti ovdje:
http://www.tripadvisor.com/
http://www.globalhotelreview.com/
ili, ako znaš njemački, ovdje:
http://www.holidaycheck.at/
http://www.tripadvisor.de/

Hoteli su dosta precizno ocijenjeni, s tim da pazi na to tko je pisao ocjenu (tj. kojoj kategoriji pripada). Budući da je vama, pretpostavljam, potreban obiteljski hotel, svakako zanemari ocjene tinejdžera ili starijih parova bez djece, jer su njihovi ukusi i potrebe vjerojatno drugačiji od vaših.

Izbor hotela uvijek je malo riskantan, ali po tom te pitanju stvarno nitko ne može savjetovati, jer nam se svima kriteriji, potrebe i želje razlikuju i ono što je meni važno tebi može biti sasvim sporedno i obratno.

U svakom slučaju, želim vam ugodan godišnji. :cmok:

27. Scarlet O'Hara - View this post online

19.04.2013. 23:56:00

Sto se tice izleta ako ljetujete u Alanji sigurno vam nece biti dosadno! :) Zaista ima sta da se vidi, od jednodnevnih izleta po okolini do visednevnih autobusom ili cak avionom. U cijene aranzmana je uglavnom sve uracunato (hrana, ulaznice i sl...). Ono sto je bitno napomenuti je da su cijene istih aranzmana razlicite od agencije do agencije. Vasa agencija, tj. vodic vam uglavnom na samom dolasku ponudi neke od izleta ali po mnogo vecim cijenama nego sto mozete naci na ulici, jer oni samo preprodaju aranzmane domacih agencija sa kojima imaju ugovore. Ako netko to primjeti uglavnom kazu kako nemate nikakvo osiguranje ako ne idete preko njih, sto naravno nije istina.
Ja bih svima preporucila provjerenu agenciju ’’Alanya excursion’’. Ljudi su vrlo kulturni i krajnje profesionalno obavljaju posao. Ne ''utrpavaju'' vam sve sto imaju, vec vas lijepo ugoste i porazgovaraju krajnje prijateljski o vasim zeljama i onda vam ponude ono sto bi vam bilo mozda interesantno. Cijene su jako povoljne i na svaki izlet vise dobijate popust, a takodjer i ako dolazite u vecoj grupi.
Ono sto je dobro sto ih mozete kontaktirati i prije nego dodjete i raspitati se o svemu. Pasha, vlasnik agencije i jedan od najpozitivnijih ljudi koje smo upoznali u Turskoj, ce vam detaljno odgovoriti na svako pitanje, bez obzira da li je to samo informativno pitanje o vremenu :D
Za one kojima engleski nije bas jaca strana, ne treba da brinu, mogu sve da pitaju na nasem jeziku jer u agenciji radi jedna djevojka iz Bosne ;)

Mozete ih kontaktirati na facebook stranici http://www.facebook.com/pages/Alanya-Excursions-Daily-Tours/190483350972408?sk=page_insights_likes&app_data , mejlom
pashafromalanya@hotmail.com , telefonom +90 506 307 8794 ili preko Vibera.

Nadam se da cete biti zadovoljni bar upola kao moje drustvo i ja ! :)

28. Scarlet O'Hara - View this post online

23.05.2013. 23:22:45

[quote:545cabc951="Scarlet O'Hara"]Sto se tice izleta ako ljetujete u Alanji sigurno vam nece biti dosadno! :) Zaista ima sta da se vidi, od jednodnevnih izleta po okolini do visednevnih autobusom ili cak avionom. U cijene aranzmana je uglavnom sve uracunato (hrana, ulaznice i sl...). Ono sto je bitno napomenuti je da su cijene istih aranzmana razlicite od agencije do agencije. Vasa agencija, tj. vodic vam uglavnom na samom dolasku ponudi neke od izleta ali po mnogo vecim cijenama nego sto mozete naci na ulici, jer oni samo preprodaju aranzmane domacih agencija sa kojima imaju ugovore. Ako netko to primjeti uglavnom kazu kako nemate nikakvo osiguranje ako ne idete preko njih, sto naravno nije istina.
Ja bih svima preporucila provjerenu agenciju ’’Alanya excursion’’. Ljudi su vrlo kulturni i krajnje profesionalno obavljaju posao. Ne ''utrpavaju'' vam sve sto imaju, vec vas lijepo ugoste i porazgovaraju krajnje prijateljski o vasim zeljama i onda vam ponude ono sto bi vam bilo mozda interesantno. Cijene su jako povoljne i na svaki izlet vise dobijate popust, a takodjer i ako dolazite u vecoj grupi.
Ono sto je dobro sto ih mozete kontaktirati i prije nego dodjete i raspitati se o svemu. Pasha, vlasnik agencije i jedan od najpozitivnijih ljudi koje smo upoznali u Turskoj, ce vam detaljno odgovoriti na svako pitanje, bez obzira da li je to samo informativno pitanje o vremenu :D
Za one kojima engleski nije bas jaca strana, ne treba da brinu, mogu sve da pitaju na nasem jeziku jer u agenciji radi jedna djevojka iz Bosne ;)

Mozete ih kontaktirati na facebook stranici http://www.facebook.com/pages/Alanya-Excursions-Daily-Tours/190483350972408?sk=page_insights_likes&app_data , mejlom
pashafromalanya@hotmail.com , telefonom +90 506 307 8794 ili preko Vibera.

Nadam se da cete biti zadovoljni bar upola kao moje drustvo i ja ! :)
Evo da dodam, imate sad stranicu i na nasem jeziku ;) https://www.facebook.com/AlanyaExcursionIzletiUAlanji

» Mama-Mami Forum » » Putuje li tko u Tursku ovo ljeto
23.10.2014. 00:21:47 : Mama-Mami Forum : Zajedno smo jači!!!
Free online games | Adventure games | Arcade games | Fighting games | Dress-Up games | Puzzle games | Jigsaw games | Coloring games | Games for girls
Mama-Mami | Obiteljski Forum | Kolači i torte | Besplatni foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Free Games | Obitelj | Free online games |