Obiteljski Forum Mama-Mami.com
FAQ  •  Registracija  •   Prijavite se   ...   Arhiva Foruma

koliko su vam dugo na dojenju?

Objavi novu temu   Odgovori na temu    Mama-Mami Forum Index -> Dojenje
« Prethodna tema :: Sljedeća tema »  
Autor Poruka
sara m.
Mega Forumaš

Učlanjen: 09 Feb 2007

PorukaPoslano: 05.10.08. 15:33:58    Predmet: koliko su vam dugo na dojenju? Odgovori uz citat

Ne stignem tražiti po forumu,pa vas molim da mi odgovorite.Koliko su vam minuta na prsima?Filip aktivno doji oko 3 min,češće i manje i onda ga stalno moram buditi.Nekad i bezuspješno.Cilj mi ga je navesti da doji s tim prekidima spavanja 20min,ali ne ide.Svega par puta sam uspjela.Za tih 20 min mi je patronažna rekla,ali više volim čuti vaša iskustva.
Sad se sve svodi da je svako malo na cici.Znam za dojenje na zahtjev,to i radim,ali rađe bih da se pošteno napapa,pa je lijepše i njemu i meni.Ima li pomoći... nemam pojma
Povratak na vrh
Korisnikov profil Pošalji privatnu poruku
stella
Super Forumaš
Super Forumaš

Učlanjen: 16 Apr 2006

PorukaPoslano: 05.10.08. 15:49:25    Predmet: Odgovori uz citat

Meni ti je isto tako bilo na početku sa Ivanom. Sisa minutu dvije i onda zaspi a meni ga žao buditi. Tako sam izdržala tjedan dana. Nakon tjedan dana počela sam ga buditi kada bi zaspao nakon par minuta. Onako, lagano ga poškakljala po obrazu ili malo začepila nosić ili lagano povukla za uho (za druge načine neznam). Znam da je beba u toj dobi još jako mala i brzo se umori no mi smo neki ritam sisanja (mislim na dužinu) uspjeli ustaliti sa koja 2 mjeseca kada je ono trajalo kojih 10 -15 min. Također smo dojili na zahtjev. No, mislim da sve to zavisi od djeteta (neki sisaju brže a neki sporije).

Mislim da se ne trebaš previše opterećivati vremenom jer se vas dvoje još privikavate jedno na drugo i treba da uhvatite ritam.

Sretno sa dojenjem i pusa malome Filipu i velikoj seki
sonia
Napredni forumaš
Napredni forumaš

Učlanjen: 06 Sep 2007

PorukaPoslano: 05.10.08. 15:53:45    Predmet: Odgovori uz citat

ima, vrijeme ti je pomoć
meni je Ana visila sat vremena na cici, lagano, pomalo si šefica uzimala i usput dremuckala..a Ivan je od prvog dana cicao najviše deset minuta i spavao tri sata i tako do danas
on jede brzo, podrigne, doviđenja
pomalo ćeš upoznat svog bebača i njegov ritam
jedva čekam da staviš slike love1
sunčica
Mega Forumaš

Učlanjen: 05 Apr 2004

PorukaPoslano: 05.10.08. 16:21:21    Predmet: Odgovori uz citat

sonia napisa:
ima, vrijeme ti je pomoć
meni je Ana visila sat vremena na cici, lagano, pomalo si šefica uzimala i usput dremuckala..a Ivan je od prvog dana cicao najviše deset minuta i spavao tri sata i tako do danas
on jede brzo, podrigne, doviđenja
pomalo ćeš upoznat svog bebača i njegov ritam
jedva čekam da staviš slike love1

i moji kao kod sonie, Roko po sat vremena, Luce do deset minuta

a i ostalo potpisujem
smrcina mrkica
Mega Forumaš

Učlanjen: 29 Feb 2004

PorukaPoslano: 05.10.08. 17:05:25    Predmet: Odgovori uz citat

10-tak minuta s tim da je prvih mjeseci isto bilo 3 minute pa dremuckanje i tako u krug, cijeli dan na cici. Pokusala sam ju buditi ali nije islo, pa sam se prilagodila njoj, obzirom da je uredno dobijala na tezini.

U biti, jedini problem od svega toga je sto ti je cica cijeli dan vani, odnosno u pogonu, ali nije me to smetalo, glavno da je ona sretna love1
ivy
Godlike Forumaš

Učlanjen: 16 May 2004

PorukaPoslano: 05.10.08. 17:39:48    Predmet: Odgovori uz citat

joj to su oni prvi dan, cijeli dan cice vani u punom pogonu. love1

moja e. je oduvijek cicala po par minuta, pa bi zaspala, pa opet nakon pola sata samo 5 min na cici..i tako u krug..tek kasnije je uhvatila neki ritam

a sa l. je bilo drugacije, on je odmah cicao po 20tak min pa bi odspavao 1h.
nije bio spavalica kao ona Mr. Green

vidjeti ces za koj dan kad uhvatite ritam..
ja moju nisam budila kad bi zaspala iako su mi svi govorili da joj ne dozvolim da mi spava na cici, ja sam radila po svom Mr. Green
Povratak na vrh
Elly
Moderator
Moderator

Učlanjen: 29 Feb 2004

PorukaPoslano: 05.10.08. 19:30:49    Predmet: Odgovori uz citat

ivy napisa:
on je odmah cicao po 20tak min pa bi odspavao 1h

Ovako i E, odspavala bi si 1,5h nakon svakog podoja, i onda ispocetka.

Sjecam se perioda kad mi je dobila samo 700 gr (mislim da je imala 2 mjeseca nemam pojma), pa mi je pedijatrica rekla da trebam izmedju podoja izdojavati da bih potakla proizvodnju vise mlijeka...

To je bilo 20 min cicanja - pa zaspe - ja 20 min. izdojavam (ukupno 40 min.) - pa 10 min. mira, taman da se sredim - pa se onda lagano budi, promijeni joj pelenu, malo mazenja i sl. - opet trazi cicu - opet zaspe - opet izdojavaj...
A cice stalno na gotovs joooojjj

My photoart
Povratak na vrh
Montoya
Umirovljeni Forumaš

Učlanjen: 13 Oct 2004

PorukaPoslano: 05.10.08. 21:04:50    Predmet: Odgovori uz citat

ivy napisa:
joj to su oni prvi dan, cijeli dan cice vani u punom pogonu. love1

joj da.

ja dan-danas imam izmaglicu u sjecanju vezanu uz te dane. moji su isto bili razliciti, d. bi se naklopao i zaspao, k. me je ubijala tim stalnim podojima, kicma mi se jos nije oporavila.

u svakom slucaju, mislm da nema nekog pravila, vaga ce ti biti jedini pokazatelj sto je ispravno dragi
Povratak na vrh
Laveda
Mega Forumaš

Učlanjen: 06 Nov 2005

PorukaPoslano: 05.10.08. 22:07:04    Predmet: Odgovori uz citat

Meni su i starija i mlađa odmah stvorile ritam od tri/četiri sata, ali samo dojenje je na samom početku dosta dugo trajalo. Znale smo i sat vremena dojiti dok se nebi najela i to na obje dojke.
S vremenom se taj interval naravno skraćuje.
Filip ti je tako mali love1 , daj vam vremena. Prepusti Saru nekom drugom dok se vi bar malo ne uhodate. Bit će sve super, samo polako bravo1

Think pink :smilee:
Povratak na vrh
Fortuna
Moderator
Moderator

Učlanjen: 28 Feb 2004

PorukaPoslano: 06.10.08. 05:08:53    Predmet: Odgovori uz citat

adrian nije nikad cicao duze od 2-4 minute i nije mi palo na pamet da ga budim jer je djelovao zadovoljno. usput, on je tako sisao tokom cijelog dojenja i po svim nekim sisackim pravilima on je trebao biti ispod prosjeka tezine a on je uvik bio bija ka bumbar ( i to je dovuka do skoro 11 kg prije nego spo poceli sa dohranom).
znaci, slusaj sebe i svoju bebu, nema ti tu rok sisanja od 20 minuti i slicno. i cmokni sisonju love1
Inglesina
Ultra Forumaš
Ultra Forumaš

Učlanjen: 15 Sep 2005

PorukaPoslano: 06.10.08. 07:33:32    Predmet: Odgovori uz citat

Anika bi cicala 3-4 min sada mooožda 6-7. Osim večeri tad papa dobrih 20 min al spava cijelu noć (još) bravo1 I ne budim je jer je dobra na kilaži pa nema smisla.
A Ema je znala bit po sat vremena, uživat. Ali prva 2-3 mjeseca isto kratko dojenje više puta na dan ali i na noć.
"Life is not about waiting for the storms to pass...it's about learning how to dance in the rain."
Povratak na vrh
Leanna
Iskusni forumaš
Iskusni forumaš

Učlanjen: 07 Sep 2006

PorukaPoslano: 06.10.08. 08:59:01    Predmet: Odgovori uz citat

Meni je prvih 4 mjeseca bilo točno ovako:sat vremena intenzivnog dojenja,sat vremena spavanja,dan i noć.Doslovno,bez ikakvog pretjerivanja mlotek
Father´s pride....*

LEAN 31.03.2006.
Povratak na vrh
adiss
Mega Forumaš

Učlanjen: 11 Jul 2005

PorukaPoslano: 06.10.08. 09:08:03    Predmet: Odgovori uz citat

ja došla čitat što me očekuje love1

znam da nije ni približno iskustvu, ali u glavi sam se spremila na ovo što se događa tebi.
puno smo o tome slušali na tečaju.
sjeti se da je Filip u buši papao kad je htio i koliko je htio, u sat vremena možda i nekoliko desetaka puta love1

nadam se da će i moje tijelo "biti spremno" na "ajmo cica-opet pogon" ako to Vito tako odredi
sara m.
Mega Forumaš

Učlanjen: 09 Feb 2007

PorukaPoslano: 14.10.08. 18:51:08    Predmet: Odgovori uz citat

Sad kad smo se malo bolje upoznali,vidim da mu najviše odgovara kad siše 10-tak minuta.Tako sam sretna što dojim.Saru sam uspjela samo 1,5mj.I to uz puno muke...Nadam se da Filip neće njenim stopama.Micek mali napreduje na očigled.Po mojoj vagi ispada da je dobio cijelu cijelcatu kilu od kad je došao iz bolnice.Kako i ne bi kad je papao svaka 2h,nekad i češće.
Uglavnom,ponosna sam na svog cicoljupca (i sebe).Jedva čekam prvi pregled.
Povratak na vrh
alfistica
Hiper Forumaš

Učlanjen: 04 Apr 2006

PorukaPoslano: 15.10.08. 09:22:05    Predmet: Odgovori uz citat

Drago mi je da ste donekle ustalili ritam. Iako je kod nas bilo...taman kad sam mislila da smo ustalile ritam - nešto se promijeni. Mr. Green I tako sam skužila da ritma nema Wink

L. mi je aktivno cicala par minuta, ostalo dremuckala, spavala u prosjeku sat i pol, pa opet cicanje. Svaki put kad bi je pokušala maknuti sa cice - tuga, plač, uvreda...osim toga, mene ti je brinulo jel' se ona uopće dotakla onog "masnijeg" dijela mlijeka. Za razliku od vas, L. nije toliko dobivala na težini.

Meni je kod cice super kaj može uvijek i svugdje pa smo zajedno mogli na kraj svijeta! love1 love1

Istina je... manje boli kad je mama blizu.
Beba uvijek ima vremena za nježnost.

09.05. & 14.04.
Povratak na vrh
Bellatrix
Diplomirani forumaš
Diplomirani forumaš

Učlanjen: 31 Jul 2008

PorukaPoslano: 15.10.08. 09:47:32    Predmet: Odgovori uz citat

Slatki ti je Filipić love1
Moj je non stop biona cici. Znao je vuči ko lud a i spavati na cici. Kad bi mu je htijela izvaditi opet je počeo vuči i tak u krug. S vremenom se to konačno ustabililo. Već su mi svi "pametni" govorili da zakaj si to dopuštam ali ja sam veslala po vome i dijete je jelo kad got je htijelo i nikada se nisam pokajala. Nakon otp 4 mj je imao normalne obroke uz cicanje od oko 15 min. Jedino vrijeme i strpljenje beskrajno su preduvijet za obostranu sreću u dojenju. pusa
Prikaži poruke od prethodnih:   
Objavi novu temu   Odgovori na temu    Mama-Mami Forum Index -> Dojenje All times are GMT + 1 sat
Stranica 1 od 1

Skoči:  
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na teme
Ne možete uređivati svoje poruke
Ne možete brisati svoje poruke
Ne možete glasati u anketama

P h p B B . c o m powered | Template i prijevod na Hrvatski by T. Mačković
| Obiteljski Forum | Kolači i torte | Foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Obitelj | Obiteljski kutak |
| Link exchange | Razmjena linkova | Puzzle | Games | Free online games |