Obiteljski Forum Mama-Mami.com
FAQ  •  Registracija  •   Prijavite se   ...   Arhiva Foruma

Trebam savjet!

Objavi novu temu   Odgovori na temu    Mama-Mami Forum Index -> Posvajanje djece
« Prethodna tema :: Sljedeća tema »  
Autor Poruka
samba
Napredni forumaš
Napredni forumaš

Učlanjen: 23 Jul 2005

PorukaPoslano: 24.10.05. 08:17:59    Predmet: Trebam savjet! Odgovori uz citat

Ovo je duga priča, ali nadam se da ću je uspjeti skratiti. Naime, prije nego sam rodila ležala sam u bolnici mjesec i po. Sa mnom je bila jedna žena s kojom sam se sprijateljila. Ona ima curicu od 12 godina iz prvog braka (muž joj poginuo kad je mala imala 7 mjeseci) i 9 dana poslije mene je rodila curicu potpomognutom oplodnjom s tipom kojim je bila 7 godina i kad je rodila on ju je ostavio. Oni su živjeli u Njemačkoj, ali ona nije mogla dobit papire za stalno i kad je ostala trudna vratila se s malom u Hrvatsku. Starija curica je kod bake i tamo ide u školu, a ona je s manjom podstanar u Zg. U čemu je problem? Problem je u tome što taj njen bivši njoj stalno prijeti i maltretira ju u tolikoj mjeri da je stariju kćer morala sklonit da dijete ne doživljava šokove. Ona živi u strašnom strahu jer je taj čovjek bogat, a nije isključeno i moćan (u negativnom smislu) te joj je kadar svašta napravit. On je do nedavno njoj davao za malu novac mada sud nije odredio alimentaciju jer to još nije riješeno. Sad kad je ona bez porodiljnog on više ne daje ništa. Ona se zaposlila i ubrzo dobila upalu pluća (ponavljanu) i sad više ne radi. Živi od 600 kn dječjeg doplatka. Pošto je prije živjela s njim koji je jako bogat nije si sredila ni penziju za prvo dijete. Žena više ne zna šta će, rodbina ju praktički odbacila radi tog luđaka, komuniciraju s njom radi reda, ali s tim djetetom ne žele imati veze. Kako smo rodile ostale smo u kontaktu te uspoređivale bebe kako rastu, napreduju.... i tako mi se ona pomalo povjeravala. Jučer me nazvala i rekla kako nema izbora, nema od čega živjeti i da će malu morati dati u dom (inače ona bi morala biti u bolnici radi pluća ali nema kud s djetetom), a ona će kad ozdravi u Njemačku se zaposlit i onda povuć djecu za sobom. Meni je žao male i razmišljam ozbiljno da ju uzmem k sebi privremeno. MM-u baš nije drago, ali ako dođe do toga da ju ona odluči dati, ja sam ju spremna uzeti, pa kako dalje, ne znam... ako će bit za moju, bit će i za nju. Dajte mi savjet neki, nisam pametna šta da radim???
Povratak na vrh
Korisnikov profil Pošalji privatnu poruku
Dusa mi je more
Moderator
Moderator

Učlanjen: 22 Dec 2004

PorukaPoslano: 24.10.05. 08:22:10    Predmet: Odgovori uz citat

Uf Smaba draga, iskreno ne znam ni sama što da ti kažem... jednostavno ne znam jer bi svaki moj savjet ili mišljenje mogli biti pogrešni.
Kako god bilo i što god se desilo želim tvojoj prijateljici mnogo sreće, a tebi mnogo mudrosti da napraviš pravu stvar pusa

Ariana, 18. 02. 2006.
Povratak na vrh
Korisnikov profil Pošalji privatnu poruku MSN messenger
Brane
Moderator
Moderator

Učlanjen: 28 Feb 2004

PorukaPoslano: 24.10.05. 08:26:27    Predmet: Odgovori uz citat

jako lijepa gesta od tebe....ali prvo razgovaraj s mužem jer mislim da ti je u svemu tome ipak najbitnija vaša obiteljska sigurnost i sreća, ne dao bog da se još i vi uz svu tu nesreću svađate i prepirete...

želim ti svu sreću svijeta i da doneseš pravu odliku dobru za sviju pusa pusa pusa pusa pusa pusa pusa pusa pusa
emanuel
Diplomirani forumaš
Diplomirani forumaš

Učlanjen: 01 Mar 2004

PorukaPoslano: 24.10.05. 08:28:21    Predmet: Odgovori uz citat

a sta ako taj nasilnik sazna gdje je dijete pa pocme malatretirati i vasu obitelj think
Povratak na vrh
Eleonora
Napredni forumaš
Napredni forumaš

Učlanjen: 04 Aug 2005

PorukaPoslano: 24.10.05. 08:28:59    Predmet: Odgovori uz citat

Uh bas tuzno :crybabie:

Ako hoces da joj pomognes uzmi to dete kod tebe naravno ako se tvoj muz slaze jer to je na privremeno.
Sigurno nije joj drago sto mora dati svoje dete u dom a tako ce biti sigurna da ga nije zauvek izgubila i bice ti ceo zivota zahvalna na tome.
Drugo spasices to malo djetasce love1 od surovu sudbinu u domu.

Znam da joj hoces pomoci jer imas veliko srce samim tim sto si razmotrila tu mogucnost pusa
Povratak na vrh
Eleonora
Napredni forumaš
Napredni forumaš

Učlanjen: 04 Aug 2005

PorukaPoslano: 24.10.05. 08:30:03    Predmet: Odgovori uz citat

emanuel napisa:
a sta ako taj nasilnik sazna gdje je dijete pa pocme malatretirati i vasu obitelj think
vidis na to se nisam setila think
Neznam sta na to reci al ako je on pravi otac nece ih tek tako ostaviti nije bitno za nju nego za svoje dete mlotek mlotek
Povratak na vrh
samba
Napredni forumaš
Napredni forumaš

PorukaPoslano: 24.10.05. 08:31:39    Predmet: Odgovori uz citat

Ako dođe do najgoreg ja ću malu uzet bez daljnjeg. MM baš i nije oduševljen, pogotovo što radi po cijele dane i ne stigne biti s Rinom, pa nema ni volje ni želje posvetit se još jednom djetetu kad nema dovoljno vremena ni za svoje. Ja pak trenutno dosta radim, ali mislila sam i Amandu dat u jaslice s Rinom. Jedino što bi svoj posao morala striktno ograničit na ujutro (što mogu), drugih problema ne bi bilo. Jedino što bi morala platiti još jedne jaslice (kod nas su 600 kuna) i kupovati duple pelene i ostale potrepštine, ali mislim da bi se nekako snašli.
Povratak na vrh
samba
Napredni forumaš
Napredni forumaš

PorukaPoslano: 24.10.05. 08:34:04    Predmet: Odgovori uz citat

Ja sam joj rekla da je jedini uvjet to da on ne zna gdje je mala. Njena rodbina i neće dijete iz tog razloga što on maltretira i njih. Za me ne zna ni da postojim, osim što me vidio jednom u bolnici. Naravno da bi ona meni morala dati neke dokumente da mogu dijete upisat u jaslice i vodit liječniku, ali ne dolazi u obzir da on zna da je ona kod mene, naravno ako će do toga doći.
Povratak na vrh
kalista
Ultra Forumaš
Ultra Forumaš

Učlanjen: 26 Jan 2005

PorukaPoslano: 24.10.05. 10:07:51    Predmet: Odgovori uz citat

Pa ne znam, ne vjerjem da mozes tek tako uzeti maloljetno dijete, samo na rijec. Morate to nekako formalno provesti, preko centra za socijalni rad. Ne moze ti zena samo tako ostaviti dijete i "neke dokumente". Ako se procuje, a hoce (pa sigurno ce u tvom susjedstvu biti primjeceno da sada odjenom imate 2 a ne jedno dijete), isto kao sto kad malu odvedes u vrtic, pitat ce ko je ona, ko si ti njoj, odkud ona kod tebe...isto i kod ljecnika, neko vas moze prijaviti Centru za Socijalnu skrb (ili kako se vec zove) i eto problema...
Da ne kazem otac od te male moze isto tako saznati da je mala kod vas i praviti vam probleme, a jos i to da se tvoj muz sa tim ne slaze...ne znam, ali meni to zvuci previse nerealno. Mislim, lijepo od tebe i plemenito, ali, budi realna.
Povratak na vrh
samba
Napredni forumaš
Napredni forumaš

PorukaPoslano: 24.10.05. 10:20:22    Predmet: Odgovori uz citat

Ja sam svjesna da se to s papirima treba nekako riješiti, bilo punomoć, uostalom, reći će u Centru. Oni u Centru jako dobro znaju da je to na sudu i da on trenutno ima zabranu približavanja dok se to ne riješi, tako da ja mislim da s njim ne bi trebalo biti problema. Uostalom, kad dođe i ako dođe do toga, onda ćemo to rješavati. Ja samo znam da sam spremna pobrinut se za to dijete neko vrijeme. Naravno, ako više sile ne odluče drugačije!
Povratak na vrh
ejla
Iskusni forumaš
Iskusni forumaš

Učlanjen: 08 Mar 2005

PorukaPoslano: 24.10.05. 14:38:50    Predmet: Odgovori uz citat

SVAKA ČAST bravo1
Povratak na vrh
Snjeska
Moderator
Moderator

Učlanjen: 02 Mar 2004

PorukaPoslano: 24.10.05. 15:24:07    Predmet: Odgovori uz citat

Samba, mislim da bi se ti trebala javiti centru za soc. rad da dobiješ status UDOMITELJA, tek tada bi malena kod tebe bila i zakonski zaštićena.

Želim ti puno sreće i uspjeha pusa
Zorica
Mladi forumaš
Mladi forumaš

Učlanjen: 24 Jun 2005

PorukaPoslano: 24.10.05. 21:14:00    Predmet: Odgovori uz citat

Divno je sto zelis pomoci svojoj prijateljici i njenom detetu ali mislim da nikako ne bi smela uzeti tek tako dete jer sta ako se detetu ili njoj (ne daj boze) nesto desi. Koliko dobro poznajes tu zenu (ne zelim biti gruba )ali ona je jedno dete vec ostavila na brigu baki.. ma previse pitanja a ti ipak znas jednu stranu medalje nemam pojma U svakom slucaju kao sto rece "dusa mi je more" zelim ti mnogo mudrosti a tvojoj prijateljici i njenoj decici puno srece.
Povratak na vrh
josx
Napredni forumaš
Napredni forumaš

Učlanjen: 19 Aug 2004

PorukaPoslano: 24.10.05. 21:14:50    Predmet: Odgovori uz citat

Snjeska napisa:
Samba, mislim da bi se ti trebala javiti centru za soc. rad da dobiješ status UDOMITELJA, tek tada bi malena kod tebe bila i zakonski zaštićena.

Želim ti puno sreće i uspjeha pusa

Potpisujem!
I naravno sretno, nadam se da uspije!! dobre vibracijeeee
Drzi nas obavjestenima.
Povratak na vrh
Danijela_Hrabra
Ultra Forumaš
Ultra Forumaš

Učlanjen: 28 Feb 2004

PorukaPoslano: 24.10.05. 21:24:45    Predmet: Odgovori uz citat

Prije svega moras otici u centar i podnijeti zahtjev za status hranitelja,tako se to kod nas zove.

Centar za socijalnu skrb izade na teren i nakon njihove procjene izdaju rjesenje.
Nazalost za tako sto morate imati savrsene uvjete,tj. uvjeti za dobivanje statusa hranitelja jednaki su onima koje traze za posvajanje.
Sto se tocno trazi i pita mogu ti reci cure koje su u procesu posvajanja love1 ili su vec posvojile svoje mrvice love1

Zelim ti svu srecu ovoga svijeta za donosenje prave odluke pusa love1
G - 2006.g
E - 2008.g - naš mali anđeo, vječno i u našim srcima love1
Povratak na vrh
Korisnikov profil Pošalji privatnu poruku MSN messenger
pipi1
Godlike Forumaš

Učlanjen: 29 Feb 2004

PorukaPoslano: 24.10.05. 21:36:52    Predmet: Odgovori uz citat

Samba klanj klanj klanj pusa pusa pusa pusa
Gost

PorukaPoslano: 24.10.05. 22:47:37    Predmet: Odgovori uz citat

Nemam ti nis pametno za napisati ali zelim vam svima sve najbolje dobre vibracijeeee dobre vibracijeeee dobre vibracijeeee
Povratak na vrh
puma
Super Forumaš
Super Forumaš

Učlanjen: 07 Apr 2005

PorukaPoslano: 24.10.05. 23:18:59    Predmet: Odgovori uz citat

Ne znam ništa o tome, ali kako god bilo, svaka čast!!! klanj

Želim ti puno sreće, što god učinila. dobar
samba
Napredni forumaš
Napredni forumaš

PorukaPoslano: 25.10.05. 08:32:02    Predmet: Odgovori uz citat

Danijela ajd mi reci uvjete. Inače, mi smo oboje zaposleni, imamo svoju kuću, jedino što nemamo sobu za tu drugu curicu. Nisam znala da je tako komplicirano!!! uh... javim vam kako će se situacija dalje odvijati.
Povratak na vrh
emanuel
Diplomirani forumaš
Diplomirani forumaš

Učlanjen: 01 Mar 2004

PorukaPoslano: 25.10.05. 09:24:38    Predmet: Odgovori uz citat

samba napisa:
Danijela ajd mi reci uvjete. Inače, mi smo oboje zaposleni, imamo svoju kuću, jedino što nemamo sobu za tu drugu curicu. Nisam znala da je tako komplicirano!!! uh... javim vam kako će se situacija dalje odvijati.

ako je isto kao i za posvojitelje, prvo se morate javiti Centru za socijalnu skrb u vasem gradu gdje cete obaviti razgovor sa socijalnom radnicom koja ce ves pitati sve na dugo i na siroku jer oni moraju biti 100% sigurni da dijete predaju u sigurne ruke, u obitelj koja nije problematicna, gdje nema alkoholizma,nasilje, nedaj boze pedofilije itd.
Razgovor prolazite i sa psihologom,pa potom slijedi rjesavanje psiho testova i njihov obilazak vase kuce da se vidi u kakvim uvijetima zivite.

Kao otezavajucu okolnost vidim tu da je otac djeteta ziv i u dobroj materijalnoj situaciji, stoga mislim da ce svakako traziti i njegov pristanak da dijete određeno vrijeme zive kod vas.
Mislim da otac 100 % mora znati gdje je dijete jer socijalna sluzba to od njega nesmije kriti.
Ukoliko se odlucite upustiti u sve to morate biti svjesni određenih neugodnosti i 100 % sigurni da vi to mozete/ne mozete podnijeti.
Pritom nemoj zanemariti sigurnost vaseg djeteta i braka uopce.

U zelji da se sve dobro zavrsi, saljem ti veliki pusa
Povratak na vrh
Hobit
Mega Forumaš

Učlanjen: 18 Aug 2005

PorukaPoslano: 25.10.05. 09:40:22    Predmet: Odgovori uz citat

nisam pametna svaka ti čast i puno sreće šta god odlučila
dragi pusa dragi
dobre vibracijeeee dobre vibracijeeee
dobre vibracijeeee
samba
Napredni forumaš
Napredni forumaš

PorukaPoslano: 25.10.05. 09:49:40    Predmet: Odgovori uz citat

Ajme, kolike su to procedure, a i mislila sam da će biti tako nekako. Ne preostaje mi drugo nego čekati i vidjeti kako će se sve dalje odvijati. Tko zna, možda taj otac dođe k sebi i odluči im pomoći, ili nešto tako.... uglavnom, javit ću vam ako će curica ići k meni. pozdrav svima
Povratak na vrh
krofnica
Ultra Forumaš
Ultra Forumaš

Učlanjen: 21 Jul 2005

PorukaPoslano: 25.10.05. 20:55:40    Predmet: Odgovori uz citat

Samba bravo1

Ja mislim da bi ja isto tako uradila,bolje i kod tebe nego da ide u dom,nadam se da nece morati!

Samo ti mogu reci da si divna dusa i zelim vam puno srece love1
Povratak na vrh
Prikaži poruke od prethodnih:   
Objavi novu temu   Odgovori na temu    Mama-Mami Forum Index -> Posvajanje djece All times are GMT + 1 sat
Stranica 1 od 1

Skoči:  
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na teme
Ne možete uređivati svoje poruke
Ne možete brisati svoje poruke
Ne možete glasati u anketama

P h p B B . c o m powered | Template i prijevod na Hrvatski by T. Mačković
| Obiteljski Forum | Kolači i torte | Foto oglasi | Prirodna kozmetika | EOS 400D | Obitelj | Obiteljski kutak |
| Link exchange | Razmjena linkova | Puzzle | Games | Free online games |